Skocz do zawartości

Samsung DSB-H370G


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy soft wyeliminował zacinanie się obrazu, ale częste pikselizowanie sie obrazu pozostało. Obraz potrafi się spikselizować kilkanaście razy w ciągu godziny. Poczytałem trochę w internecie i stwierdzam, że spora rzesza abonentów ma takie same objawy oglądając Polsat HD. Wynika z tego, że problem nie został w calości usuniety. Myślę, że soft jest ok, a pikselizacje powodują parametry nadawania kanału, np. wartość FEC 2/3.

 

Moim zdaniem, wszyscy u których występuje ten problem powinni zglosić ten fakt do CP, mailowo bądź teledonicznie, by CP definitywnie wyeliminował ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj próbuję zaktualizować tuner i nic z tego nie wychodzi. Po włączeniu "pyta" czy zaktualizować. Naciskam OK, obraz znika, ale zaraz się znów pojawia. Wersja się nie zmieniła, więc nie pobrał. Dodam, że mam podłączony TV przez HDMI i na antenie zeza na Astrę. Próbowałem też zaktualizować z menu.CO JEST GRANE? Może macie jakieś sugestie, czemu tak się dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj próbuję zaktualizować tuner i nic z tego nie wychodzi. Po włączeniu "pyta" czy zaktualizować. Naciskam OK, obraz znika, ale zaraz się znów pojawia. Wersja się nie zmieniła, więc nie pobrał. Dodam, że mam podłączony TV przez HDMI i na antenie zeza na Astrę. Próbowałem też zaktualizować z menu.CO JEST GRANE? Może macie jakieś sugestie, czemu tak się dzieje?

Odłacz zeza i podłącz kabel antenowy bezpośrednio pod konwerter od Hot Birda(omijając diseq oczywiście) i odłącz kabel HDMI i podłącz dekoder przez euro złącze i spróbój jeszcze raz. Powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy soft wyeliminował zacinanie się obrazu, ale częste pikselizowanie sie obrazu pozostało. Obraz potrafi się spikselizować kilkanaście razy w ciągu godziny. Poczytałem trochę w internecie i stwierdzam, że spora rzesza abonentów ma takie same objawy oglądając Polsat HD. Wynika z tego, że problem nie został w calości usuniety. Myślę, że soft jest ok, a pikselizacje powodują parametry nadawania kanału, np. wartość FEC 2/3.

 

Moim zdaniem, wszyscy u których występuje ten problem powinni zglosić ten fakt do CP, mailowo bądź teledonicznie, by CP definitywnie wyeliminował ten problem.

 

Wszystkie programy nadawane z tego transpondera "wskakuja" z opoznieniem wiec moze to byc problem z wartoscia FEC.Powinni zmienic na 3/4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłacz zeza i podłącz kabel antenowy bezpośrednio pod konwerter od Hot Birda(omijając diseq oczywiście) i odłącz kabel HDMI i podłącz dekoder przez euro złącze i spróbój jeszcze raz. Powinno pomóc.

 

Problem jest taki, że konwerter jest zezem monoblock, tak więc sterowanie diseq jest poprzez tuner. Rzeczywiście, po naciśnięciu ok pojawia się napis 'downloadig...' ale po około 2 sekundach tuner wraca do normalnej pracy. Spróbuję jutro zainstalować oryginalny konwerter. Przełączanie i wyłącznie diseq z poziomu tunera nic nie dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam właśnie "Kill Billa" i co mi się nie podoba?Otóż propoprcje obrazu a raczej czarny pasy pionowe .Po lewej stronie jest ten pas węższy i nawet dobrze nie widać cyferki "16" natomiast ten po prawej jest dużo szerszy tak że widać lierkę D w logo Polsat HD co przedtem nie miało miejsca.To wszystko oczywiście przy połączeniu hdmi.Przy euro jest OK.Czy można jakoś temu zaradzić? Obraz mam jakby w lewo przesunięty.Pixeloa występuje tak czy tak

EDIT:Przywróciłem ustawienia fabryczne i wszystko jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wspaniały@ Tylko w tej sprawie pozostaje CP, jak masz kogos w PL to wyslij dekoder to ci ktos zaniesie do dystrybutora w PL i po sprawie. Bo watpie ze cos innego da rade usunac usterke w dekoderze. :smile:

Tego się właśnie obawiam... pozostania bez telewizji na dłuższy czas :evil:

 

Muszę coś wykombinować na szybkiego, bo mnie chcą w domu ukatrupić, tym bardziej że większość kanałów szwankuje.

Mam starego echosia z kartą, może by mi przerzucili uprawnienia odbioru na jakiś czas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.po aktualizacji oprogramowania zauwazylem ze dzwiek na wszystkich kanalach jest taki piskliwy lekko trzeszczacy przy dluzszym ogladaniu jest denerwujacy.Dodam ze tunek mam podlaczony przez euro...Pomocy!!!jak to zneutralizowac??Probowalem sam i nic nie daje rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

ja również zaktualizowałem soft wczoraj wieczorem.

co ciekawe, po prześledzeniu Waszych postów doszedłem do wniosku że jestem jedyny który ma tuner podłączony tylko po HDMI a mimo to nie miałem czarnego ekranu tylko normalny pasek z postępem aktualizacji i zmieniające się 'tematy' aktualnego kroku.

co do samych zmian które zaobserwowałem u mnie:

 

1. zdecydowanie lepiej działa EPG - w końcu widać co będzie za kilka godzin na danym programie.

2. EPG w tvn-ach nie jest przesunięte o jedną linijkę w dół

3. nie włączając EPG ale info na pilocie, wolno (bardzo wolno) wczytuje się informacja co jest aktualnie nadawane na danym kanale

4. ustąpiło zacinanie się obrazu na Polsacie HD i na Polsacie Sport HD

5. pikseloza (u mnie bardzo rzadko - powiedzmy raz na 2 godziny trwająca ok 1-2 sekund) nie ustąpiła, a co ciekawe pojawiła się rownież na kanalach SD (oglądałem w nocy powtórkę siatkówki na PSE)

6. wygaszenie diody działa 8) choć akurat mi jasna w standby nie przeszkadzała

7. kanały HD odpalają się ZDECYDOWANIE szybciej niż dotychczas - jak w przerwie meczu włączyłem wczoraj MTVN HD żeby podejrzeć galę EMA i ten kanał uruchomił się po niecałej sekundzie to zbaraniałem :brawo:

8. o ile dobrze pamiętam do tej pory po wciśnieciu odpowiednio drugi i trzeci raz przycisku AUDIO można było wyłączyć prawy/lewy kanał dźwiękowy. teraz ta opcja zniknęła. ot taka ciekawostka :P

9. dźwięk na niektórych kanałach zaczął hmm... lekko trzeszczeć? piszczeć? nie dotyczy to kanałów nadających w Dolby Digital 5.1 (na MTVN HD tego nie zaobserwowałem) I TO JEST DLA MNIE NAJWIĘKSZY MINUS - ZAKŁADAM, ŻE COŚ Z TYM :censored: ZROBIĄ !

10. ostatnia sprawa - nadal nie został rozwiązany z problem z przesyłem dźwięku Dolby Digital poprzez kabel HDMI. taka możliwość jest tylko po optyku. przynajmniej u mnie.

 

to chyba tyle

generalnie trochę na plus trochę na minus, jak to w przypadku CP

gdyby nie punkt 9 - byłbym zadowolony. nawet bardzo.

niemniej jednak jak miałbym wybierać między trzeszczącym głosem a sekundowym zmrożeniem ekranu na dwóch kanałach HD made by Polsat raz na godzinę/dwie - niestety wybieram bramkę nr. 2.

 

pozdro

 

furi_dp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Wolne pojawianie sie informacji na pasku informacyjnym, zwiazane jest głównie z kanałami grupy TVN, a wynika to z winy operatora a nie dekodera (sa one powtarzane bardzo rzadko) - na Polsatach jest OK.

-U mnie dzwiek nie piszczy - mam telewizor Samsunga podlaczony przez HDMI. Na jakich kanalach Wam piszczy dzwięk?

-Doszly mnie sluchy ze mozna spotkac dekodery w ktorych widac postep update'u rowniez przez HDMI, podobno to kwestia bootloadera. Czy ktos ma inna wersje bootloadera jak 1.6 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie również wersja loadera 1.8

 

a co ciekawe dziś już dziwnego dźwięku z głośników nie słyszę...

 

normalnie w tej sytuacji bym powiedział, że te piszczenia/szumy spowodował jeden z kilkunastoletnich napojów podawanych zwykle z lodem ale nie w tym przypadku... wczoraj była tylko herbatka 8)

może to jednak np była słaba fonia przekazu meczu z Kataru (a psik! na zdrowie!) a na innych kanałach zadziałała wyobraźnia?

 

chyba czas wybrać się do lekarza :]

 

pozdr

 

furi_dp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EPG na pasku wolno się wczytuje (na niektórych kanałachg wcale, np. Disney channel0 oraz kiepsko działa telegazeta. Tyle złego u mnie.

 

w ramach ciekawostki - przeglądając teraz EPG kanałów poprzez "Guide" i przechodząc do kolejnych kanałów, obraz na podglądzie pozostaje nam na tym kanale na którym włączyliśmy Guide - wcześniej zmieniał się wraz z kanałem, którego EPG przegladaliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

w ramach ciekawostki - przeglądając teraz EPG kanałów poprzez "Guide" i przechodząc do kolejnych kanałów, obraz na podglądzie pozostaje nam na tym kanale na którym włączyliśmy Guide - wcześniej zmieniał się wraz z kanałem, którego EPG przegladaliśmy.

 

ciekawostka 2 - żeby obraz zmieniał się jak wczesniej z kanałem należy przeglądając EPG wciskać CH góra/dól a nie strzałki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u was na H370G ale dziś dość często pikselizował mi się Polsat HD, a na "Sezonie na Misia" to już masakra, co 3-4minuty. Dosłownie szału mozna było dostać.

Niech CP jak najprędzej zdiagnozuje ten problem i go usunie.

 

Jeśli też macie takie objawy to piszmy maile do CP opisując ten problem skoro płacimy abonament, to CP ma obowiązek zapewnić poprawny odbiór.

Tak jak pisałem wcześniej problem z zacinaniem został wyeliminowany, lecz pikselizowanie pozostało, więc problem nie został w pełni usunięty. Jak widzicie wspólna inicjatywa przynosi skutki, więc jak będziemy interweniować, CP napewno szybko się upora z tym problemem. Problem pikselizowania się obrazu dotyczy tylko Polsatu HD i Polsatu Sport HD.

 

Ps. Pisząc maila do CP warto na koniec dodać jakiej średnicy mamy antenę, jaki posiadamy konwerter, oraz w jaki sposób mamy podłączony dekoder do TV (Scart, HDMI czy Component)

Ja już maila wysmarowałem i kilka userów również.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...