Skocz do zawartości

Samsung DSB-H370G


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To mój pierwszy post na tym forum więc witam wszystkich serdecznie.

Mój problem dotyczy słynnego zeza na astre. Dekoder mam jak w temacie. Szukam paczki TVP.

Podłączyłem wczoraj diseqc, zmieniłem ustawienia w dekoderze odpowiednio i złapałem sygnał z astry na czestotliwości TVP ale...tylko wtedy kiedy mam ustawione DVB. Kiedy przełączam na DVB-S2 sygnał znika. Na innych transponderach przy ustawionym DVB-S2 sygnał jest. Dodam iż konwerter ustawiony na astre podłączony jest z diseqc starym kablem antenowym bo taki na szybko znalazłem.

 

W związku z tym mam pytanie. Czy brak sygnału na DVB-S2 na transponderze tvp świadczy o złym ustawieniu konwertera czy może być jakaś inna przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opcji dla LNB w SAMSUNGU wynika że można konwerter odwrotnie skonfigurować ,tzn zasilanie konwertera i odwrotne przypisanie przełącznika diseqc.
Po zamontowaniu monoblocka w uchwycie za drugą "główkę", należy w menu odwrotnie przypisać porty DiSEqC. Zasilania konwertera nie ruszaj.
Chciałbym wiedzieć bo jeśli będą problemy z odbiorem kanałów polsatu to nic nie bede ruszał.
Jak dobrze ustawisz, problemów na pewno nie będzie.

 

Na początek obróć delikatnie monoblock w uchwycie w lewo, stojąc z tyłu za anteną i sprawdź sygnał. Jeśli sygnał nie wskoczy, obróć w prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś dziwnego trafiło mnie na tym dekoderze

 

znajduje na 10862 DVB-S2 operatora Telewizja Polska, daję więc wyszukaj znajduje 10 programów TV plus 6 radiowych, oczywiście nie wszystkie widzę bo komunikat zasłania, daję po tym OK czyli zapisz i... nigdzie nie ma tych kanałów :/ nie można wybrać operatora a jak przeglądam po transponderach to nie ma nic na 10862 z Astry 1, co się dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś dziwnego trafiło mnie na tym dekoderze

znajduje na 10862 DVB-S2 operatora Telewizja Polska, daję więc wyszukaj znajduje 10 programów TV plus 6 radiowych, oczywiście nie wszystkie widzę bo komunikat zasłania, daję po tym OK czyli zapisz i... nigdzie nie ma tych kanałów :/ nie można wybrać operatora a jak przeglądam po transponderach to nie ma nic na 10862 z Astry 1, co się dzieje?

Jest taka opcja: Usuń Transponder. Wejdź w to (tylko nic nie usuwaj !). Znajdź ten transponder i zobacz numery wyszukanych kanałów. Jeśli i to nie pomoże, to usuń ten transponder i wyszukaj ponownie. Kanały powinny wskoczyć na koniec listy ulubionych: Wszystkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, złapałem paczkę TVP z Astry na częstotliwości 10850. Oczywiście przeskanowałem transponder, patrzę na koniec listy są kanały TVP, włączam i co? nie działają, patrzę jeszcze raz na parametry i widzę zamiast 10850: 10862. Nie mogę ustawić żeby odbierało te kanały z 10850, mimo, że podczas skanowania transpondera jest sygnał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu postów tu i na innych stronach zabrałem się za montaż zeza. Najpierw sprawdziłem poprawność konwerterów poprzez podłączenie ich pojedynczo bez diseqa. Złapałem astre trzymając konwerter ręka w miejscu gdzie jest zamontowany na stałe w zezie.

Problem jest taki, że w uchwycie którym mam konwerter głowki obydwu konwerterów "patrzą" pod tym samym kątem. Astrę łapie tylko wtedy, gdy konwerter po prawej stronie patrząc za anteny przekrzywie mocno w kierunku konwertera Hot Birda. Niestety uchwyt nie pozwala na ustawienie prawego konwertera pod tak dużym kątem. Parametry w dekoderze mam ustawione prawidłowo.

Szukałem sygnału dla paczki TVP 10773H.

Mieszkam na południu Polski w Beskidzie Niskiem, antena 60 cm Polsatu, czyżby problem ze zbyt małym talerzem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie sukces z paczką TVP z Astry , od uruchomienia tj 15.09 usilnie próbowałem złapać programy tvp i ciągle brak sygnału mimo że inne transpondery z Astry były widziane dobrze.Snułem różne teorie spiskowe na temat polsatu i blokady tych programów.Po lekturze na tym forum postanowiłem sprawdzić ustawienie mojego zeza (konwentera).Po podłączeniu przyrządu poziomu sygnału okazało się że jest konwenter jest ustawiony niedokładnie i po korekcie

zainstalowałem ponownie transporder 10.862 oczywiście zmieniając modulacje na S-2 na (nowym) .po chwili pojawił się sygnał i wszystkie programy ładnie się zainstalowały i wszystko pięknie działa.Podsumowując żeby odbierać programy TVP z 10.862 wiązka punktowa trzeba mieć idealnie ustawioną antenę lub zeza i wtedy nasz samsung będzie smigał jak złoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antena 60 cm Polsatu, czyżby problem ze zbyt małym talerzem?

Na pewno! Przy sześćdziesiątce trzeba anielskiej cierpliwości i zegarmistrzowskiej dokładności, aby to wszystko się zgrało. Ponadto ustawiona główka konwertera na Astrę powinna leciutko górować nad konwerterem skierowanym na Hod Brida.

Antena satelitarna musi być precyzyjnie ustawiona. Nie wystarczy jej ustawić z grubsza jak antenę naziemną. Musisz próbować dalej. Bardzo powoli kręć anteną i patrzyć na siłę sygnału, pamiętaj że tunery cyfrowe mają pewne opóźnienie sygnału. Najlepiej ustawiaj skokowo. Byłoby lepiej, gdybyś zmienił "talerz" na większy (80 - 85 cm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania:

 

Czy antena HD Polsatu bo ona jest 80cm jest wystarczająca na 100% do odbioru paczki TVP mam na nim monoblok,tak aby mieć dostęp do HB13w Polsatu i astry19.2 TVP bez problemu,czy pomyśleć o 85 a 90?

 

Bo na 75 HB13 + ASTRA 19.2 można zapomnieć o odbiorze doskonałym.

To zależy jaki masz monoblok. Dla jednych wystarczy osiemdziesiątka a są inne, które tolerują anteny o rozmiarach 75-90cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie:)

 

jestem w dziedzinie tv satelitarnej totalnym laikiem:) ale mam takowy problem:

 

mam cyfrowy polsat, wszystkie kanaly ktos[brat zapewne] usunął i pusto jest

nie problem, wejde tu: http://www.cyfrowypolsat.pl/telewizja-satelitarna/tv-sat_jak_zainstalowac_kanaly_w_dekoderze_i_przywrocic_ustawienia_fabryczne.cp i zainstaluje

 

otóż nie, robie tak jak pisze tamta instrukcja, ale dekoder nie znajduje zadnych kanałów

antena jest podłaczona, sygnal jest na zielono i zajmuje jakies 90% pola

 

z góry dzięki za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich osob majacych problem z odnalezieniem programow TVP z tr.10.862 Astry polecam zmiane LOF konwentera -DOLNE PASMO,na 9.760.U mnie po tej zmianie programy chodza bez problemu i wlaczaja sie bardzo szybko.Wczesniej musialemczekac ok.3 sekund zanim pojawil sie obraz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie wszystkie problemy z paczką tvp są związane z ustawieniem anteny.Mimo ze dekoder odbiera inne programy dobrze to dla wiązki punktowejTVP może być niedokładnie i z tego brak sygnału.Ja zawsze ustawiałem na pasek w dekoderze ale obecnie to mało i musiałem skorzystać z przyrządu mocy sygnału naprawdę w grę wchodzą milimetry ,życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...