Skocz do zawartości

Samsung DSB-H370G


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a jak mam potem to zapisać? żeby zobaczyć te kanały, bo wracam a tam dalej kanały z polsatu cyfrowego

 

generalnie chodzi mi o eurosport z astry1 (ten po angielsku), tylko tak właśnie sobie pomyślałem, że może ten tuner może go nie odbierać, bo ja go wcześniej odbierałem ze starego analowego tunera! czy zatem mogę eurosport z astry odbierać na tym samsungu ? czy nie ?

 

a teraz załączyłem stary tuner ? i też nie ma eurosportu! czyżby zablokowali? usunęli go z astry ? :shock:

 

Mając H370G - włącz sobie eurosport i zmień ścieżkę językową za pomocą przycisku ALT na angielską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tytmi kolorami jest trochę inaczej , niż w innych tunerach .

U mnie jest tak .

Zielony -- prawie cały pasek -- jest dobrze . Tak mam prawie na wszystkich kanałach .

Żółty , gdy sygnał jest za słaby ( pomimo to tuner odbiera normalnie ), specjalnie gdy ruszam talerzem .

Czerwony -- cały pasek -- sygnał za silny . ( nie przeszkadza w odbiorze ) , mam tak na niektórych transporderach .

Dziwiły mnie te anomalie kolorów ( wedle moich domysłów, kolor czerwony to sygnał za słaby ), więc szukałem wszędzie odpowiedzi , dlaczego tak się dzieje ( kolor czerwony ) i odpowiedz dostałem z firmy Samsunga << W/w parametry w pańskim tunerze są prawidłowe , a czerwony pasek mocy sygnału sygnalizuje zbyt silny sygnał , co w niczym nie szkodzi i nie wpływa ujemnie na pracę w/w tunera . Życzymy przyjemnego ,,,,,, itd. >>

Odpowiedzi szukałem także na innych forach związanych z TV sat. Inni userzy potwierdzali to samo co firma Samsunga .

 

Napisze tak- ja na wiekszosci kanalow z tp polsatu i na tp BBC mam czerwony - max . Na tp od cyfry - zielony - tez max. Czasem zdarza mi sie ze sygnal ginie i wyskakuje slawetne szukam sygnalu-trzeba podniesc wtedy cztery litery i isc go wylaczyc i wlaczyc do gniazdka- wtedy wszystko wraca do normy- i najczesciej takie zawiechy mam na jetixPlay, Dla Abonentow i TV1000 ( ciekawe ,dlaczego konkretnie na tych....?). Jednak to na 98% wina monoblocka lemona. Sprawdzilem u kumpla i na swojej drugiej instalacji i takie rewelacje sie nie dzieja. Co do paskow sygnalu- na obu instalacjach mam 2/3 i zawsze zielony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może powinieneś skorygować ustawienia anteny , skoro masz ,,zawiechy,, na jednym transponderze 12 284 , a na innych jest wszystko ok.

W moim przypadku jeszcze nigdy tak się nie zdarzyło , ale akurat na 12 284 mam cały pasek zielony .

Popróbuj coś pokombinować z talerzem ( minimalne ruchy ) , a nuż pomoże .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obserwuję podobne historie też mam monoblocka ( 0,2 dB Interstar GI-205).Ale u mnie jest problem przy przełączaniu z HB na Astrę.

A szczególnie na polaryzację H, a niestety wszystkie polskie programy są na polaryzacji H.

Radzi wtedy przełączenie na jakiś inny kanał z polaryzacji V na Astrze i powrót na np. TVP Historia, wtedy mogę się poruszać po Astrze bez problemów .

Powrót na HB też jest OK. Antenką kręciłem już parę razy, na/pewno to coś dało, ale przy kiepskiej pogodzie problem sie nasila.

(Na HB wszędzie jest pasek zielony prawie na max)

Podejrzewam że to uroda monoblocków są wygodne do podłączenia ale robione na jakieś uśrednione pozycje na ziemi a przecież każda lokalizacja wymaga drobnych poprawek w ustawieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Podejrzewam że to uroda monoblocków są wygodne do podłączenia ale robione na jakieś uśrednione pozycje na ziemi a przecież każda lokalizacja wymaga drobnych poprawek w ustawieniu.

Jak są robione ? Rozstaw konwerterów jest 6 stopni (lub trzy). U mnie dekoder ten z monoblokiem Maximum Monoblock Single V-21 ver.2 działa idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wszelkie sugestie.

No u mnie niestety nic nie dalo "manewrowanie" antena i monoblockiem. Widocznie sie nie lubia z tunkiem.

Za to mam nowa atrakcje- codziennie "Brak uprawnien do odbioru tego kanalu" mimo ze bezplatny miesiac konczy mi sie 28 lutego.

Wysle uprawnienia, za 2 godziny to samo. Masakra. Pewnie znowy cos Polsacik kombinuje, tak jak z Mini...

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do posiadaczy Samsung DSB-H370G, czy jest sens kupowac drogi tuner + modul z karta, czy ten tuner jest wystarczajaco dobry ? Hollex poleca mi He@d SD-8500 HD Black Panther + modul za ok. 800zl. Jest to spora kwota i tu moje pytanie czy warto? Posiadam poprzedni model 305 i jestem z niego zadowolony zwlaszcza przy CRT, teraz troszke mniej przy 42" plazmie i dlatego szukam czegos co bedzie lepiej wyswietlalo kanaly SD i da mi oczywiscie mozliwosc ogladania HD.

 

Prosze o pomoc.

 

Dziekuje i pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem już bardzo wielu dekoderów głównie Echostar a ok 4 mies temu wymieniłem właśnie na Samsunga H 370 G i uważam że spokojnie możesz kupić tego dekoderka do pracy z LCD lub plazmą.

To co moim zdaniem jest na plus w tym dekoderze:

- dość stabilne działanie, nie spotkałem się z przypadkami zacinania się obrazu i dźwięku (ani u siebie ani u znajomych) na kanałach SD, jak to ma miejsce w dekoderach Echostar - czasem niektóre HD na CP szwankują ale to wina nadawcy lub są to testy techniczne kanałów - np Discovery HD.

- dość sprawnie działające EPG - lepsze niż w modelach wielu innych marek.

- niewielkie rozmiary

- wygodny pilot

- wygodniejsze i znacznie szybsze skanowanie transponderów (przy doszukiwaniu kanałów) niż w wielu innych dekoderach

- możliwość połączenia zarówno poprzez kabel HDMI jak i Component ( łącza Component są w zestawie)

- możliwość zmiany formatu obrazu (funkcja dostępna na pilocie)

 

to co uważam za minus:

- czasem po włączeniu do zasilania zdarza się że dekoder pokazuje brak sygnału - takie usterki mają czasem wszystkie dekodery - pomaga wyjęcie wtyczki na chwilkę.

- brak możliwości zmiany nazw kanałów

- brak możliwości zmiany kolejności kanałów na liście głównej, dowolnie można zmieniać pozycje kanałów na własnych listach (ale one mogą zawierać max po 200 kanałów)

- nie działa telegazeta przy połączeniu przez component.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ace2

 

musisz zadać sobie pytanie co masz zamiar z nim robić. z tunerami jest tak samo jak z komputerami. Jednym wystarczy teskowiec za 1000zł ze zintegrowaną kartą, który odpala filmy,gry, muzykę i jest reklamowany jako superwydajny, multimedialny i w ogóle bajerancki. Inni kupią komputer z innej półki, możliwe, że sami go sobie złożą. wyjdzie 3000 ale dostanie się coś co bardziej przypomina jego "marketingowy" opis. Nie spodziewaj się zatem, że za 99zł (dzierżawa) dostaniesz dekoder uniwersalny, z 1000 bajerów i opcji, bo nikt takich nie serwuje. Za to, gdy chcesz się pobawić, to siłą rzeczy musisz wydać więcej, za coś co daje więcej. Regułą jest to, że te samsungi/echostary biorą ludzie, którym do szczęscia wystarczy oglądanie telewizji bez żadnych problemów. Dopiero dzwoniąc do apsu albo na infolinię w odpowiedzi słyszą, że na pilocie jest menu, że strzałki sterują tym i tamtym itp itd. Takich klientów jest najwięcej. Niewielki odsetek decyduje się na moduł, bo niewielki ciągle odsetek korzysta z tunerów "zewnętrznych firm"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pieknie i to rozumie. Ale czy jest senes wydawania 800zl na zewnetrzy tuner z modulem w celu wylacznie ogladania, bawienie sie PVR i aplikacjami edukacyjnymi zwisa mi. chcialbym miec obraz dobry i tyle a tuner dzialajacy prawidlowo i w miare szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy będziesz miał cudo za 5000 zł. , czy za 100 zł. to jakości sygnału , który wysyła Ci operator zasadniczo nie zmienisz ( poprawisz ) , więc na czas dzisiejszy wystarczy Ci Samsung DSB - H370G .

Bajerów też ma trochę ( timer , regulacja ekranu , stop klatka , epg i inne ) , tylko jest pytanie , kto tak naprawdę tym się non-stop bawi .

Kupujemy sprzęt , aby móc oglądać programy , a te ,, bajery ,, są często w znikomym stopniu wykorzystywane .

Tak ja myślę , ale proszę nie sugerować się moimi poglądami .

Pozdrawiam i życzę udanego zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Posiadam tuner Samsunga DSB-H370G.

Ogladajac DiscoveryHD czesto zdarza sie, ze tuner zaczyna przerywac.

Dzwiek leci jak lecial (tu nic sie nie dzieje), ale obraz zaczyna sie "klatkowac".

Wystarczy wowczas, ze wyjme i wloze karte Cyfrowego Polsatu lub przelacze na chwile na inny kanal.

 

Nie wiem z czym to jest zwiazane. Z kanalow HD ogladam tylko ten. Na pozostalych nie mam takiego problemu.

Kabel HD kupilem nowy i dobry...wiec to chyba nie to.

 

Czy ktos juz sie z tym spotkal ? Moze ktos moze mi cos doradzic ?

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi

 

Benobi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...