Skocz do zawartości

Samsung DSB-H370G


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@syntex11 piszesz, że sygnał z anteny jest rozdzielony na 2 pomieszczenia. Jeśli na drodze między konwerterem a dekoderem jest jakiś rozdzielacz sygnału, to problem może być w nim. Samsungi bardzo dziwnie reagują na różne przełączniki. Jeśli to możliwe sprawdź dekoder przed przełącznikiem. Spróbuj też inne częstotliwości wykorzystywane przez CP - np. 12.188 V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wczoraj zainstalowałem DiSeqC, pod wejście A podłączyłem satelitę Hotbird, pod B Astra1. Ustawiłem w dekoderze który satelita z jakiego portu idzie... i nie działa Astra.. Według mnie wszystko jest dobrze. Mieliście może takie problemy z tym dekoderem? Proszę o pomoc.

mam podobny problem,prosze o porade jaki przełącznik diseqc bedzie odpowiedni i u was dziala z Samsung DSB-H370G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj pozamieniać wszystko miejscami i zobacz, czy wtedy będziesz miał Astrę, a nie będziesz miał Hot Birda. Może diseqc jest uszkodzony ? Może konwerter zezujący jest źle ustawiony, a może uszkodzony ? W tym celu odłącz diseqc, powyłączaj porty w dekoderze, ustaw w dekoderze satelitę Astra i podłącz jedynie konwerter zezujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok zmienilem na inny przelacznik i mam astre i hotbird w chyba dobrej jakosci bo paski sygnalu sa zielone i 75% ale nie mam obrazy programu TV Silesia 12303 V.Kanal mi znalazlo i jest na liscie ale jak go wybiore to brak obrazu a pasek sygnalu wyswietlany po lewej stronie jest czerwony.Inne kanaly FTA dzialaj bez problemu,o co chodzi? Acha taki sam pasek czerwony ma na kanale 21 dla abonentow cyfrowego polsatu i dalej czekam na odblokowanie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Menu, Instalacja (PIN 0000), Skanowanie Transponderów, Użyj TR ustawiasz na "nowy", Częstotliwość ustawiasz na 12129 MHz,Symbol Rate ustawiasz na 27500 MS/s, Polaryzację ustawiasz na "pozioma" (H). Nazwa sieci pokaże Ci się Antenna Hungaria. Naciskasz OK i gotowe. M2 wskoczy na koniec listy. Zapisujesz. Naciskasz CH.LIST, czerwony przycisk, wybierasz ULUBIONE: Wszystkie, naciskasz czerwony przycisk. Przechodzisz do ostatnich kanałów na liście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok zmienilem na inny przelacznik i mam astre i hotbird w chyba dobrej jakosci bo paski sygnalu sa zielone i 75% ale nie mam obrazy programu TV Silesia 12303 V.Kanal mi znalazlo i jest na liscie ale jak go wybiore to brak obrazu a pasek sygnalu wyswietlany po lewej stronie jest czerwony.Inne kanaly FTA dzialaj bez problemu,o co chodzi? Acha taki sam pasek czerwony ma na kanale 21 dla abonentow cyfrowego polsatu i dalej czekam na odblokowanie :evil:

 

Miałem podobne problemy. Sprawdź dokładnie i popraw połączenia kabli, zarób porządnie jeszcze raz wszystkie wtyki (szczególnie ten wchodzący do tunera), jeśli trzeba to poodcinaj po 5cm przewodu przy każdej wtyczce i załóż ją jeszcze raz (dotyczy wszystkich wtyczek - też przy konwerterach). Sprawdź też czy kabel po drodze nie ma załamań pod ostrymi kątami. Mi na Echostarze 606 też wszystko działało a na Samsungu HD nie chciało tylko kilka transponderów, pomogło odcięcie kabla przy tunerze i ponowne (porządne) zarobienie wtyczki.

 

Pozdrawiam

MarekG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie z zupełnie innej beczki: jak to podłączyć do monitora VGA ?

Monitor to Sony GDM-W900 (24" panoramiczny CRT) wejście 5*BNC (ale na kablu mam z drugiej strony wtyke VGA)

Poszukaj na Allegro. Jakiś czas temu widziałem tam przejściówkę d-sub <-> scart bo chyba tego bedziesz potrzebował.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten tunerek od roku.Ciekawa rzecz jest z ostrością obrazu.Generalnie oglądam kanały przez złącze SCART i po dłuższym oglądaniu pogarsza się ostrość obrazu.Napisy u dołu ekranu na TVP INFO lub TVN 24 są jakby rozmyte.Pomaga przycik na pilocie ...dotyczący trybu oglądania przez HDMI (576,720p,1080i) choć oglądam przez scart.Czy można to jakoś wyeliminować i co jest tego powodem?

Czy to może być efektem nakładania się algorytmów skalowania obrazu telewizora i tunera??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...