Skocz do zawartości

Samsung DSB-H370G


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problemy z ustawieniem portw do odbioru HB i ASTRY. Nie wiem jaki bym wybierał port to jak dam skanowanie astry to skanuje hb. Coś gdzieś jeszcze musze zmienić?

 

I jeszcze jedno razem z tym dekodeem dostałem nową karte muszę się zalogować w Icok na te nowa karte czy tylko zmienić numer aktywnej karty w starym koncie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Menu - Instalacja - Ustawienia LNB:

Hot Bird 1-6 diseqc A

zatwierdzasz, następnie wybierasz:

Astra 1 diseqc B

zatwierdzasz i następnie Skanowanie Selektywne - ustawiasz Astra 1 Nie kod. i Hot Bird 1-6 Nie kod.

Dajesz szukaj i masz wyszukane kanały z obydwu satelitów.

 

A co do drugiego, to załóż nowe konto dla nowego numeru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno działać kilka godzin temu odłączyłem echoszajsa i podpiołem samsunga hd . Na echoszajsie wszystko działało tylko musiałem odwrotni porty ustawić a tutaj zmieniam i tak i tak i nic nie idzie.....nawet jak wchodze menu/instalacja/skanowanie transponderow/daje na astre wybieram jakiś transponder z sygnałem i wyszukuje mi tylko programy z hb (nie wiedzieć czemu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zez na dekoder HD polsatu i wszystko działa . W dodatku mam 2 anteny jedą na astre a 2 na hot bird. 2 kable połączone na diseqc 1.2 i z przełącznika do dekodera. Takie połączenie to [beep]ski wymysł ale działa. Więc nie rozumie czemu tobie poprawne połączenie nie działa. Ale myślę że to coś w dekoderze . Mi zanim złapał 2 satelitę minęło trochę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie że się nie wyszukują......wchodze menu/instalacja/skanowanie transponderow/daje na astre wybieram jakiś transponder z sygnałem i wyszukuje kanały ale nie z astry tylko z hb..........nawet jak daje na siriusa czy innego satelite to pokazuje mi tam jakiś sygnał jak daje skanowanie to znowusz wyszukuje mi programy z hb........W czym tkwi problem co robie źle?

 

 

 

Problem sam się rozwiązał. Po prostu dekoder nie wspołpracował z konwerterem MONOBLOCK LMP-01F Gold Edition Premium.

Obecnie założyłem Inverto HDTV DVB-S2 compliant i wszystko ładnie pięknie działa.

za wszelaką pomoc i podpowiedzi serdecznie dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 3 pytania odnośnie Samsunga H370G:

Czy można w nim zmieniać nazwy kanałów?

Czy jest możliwość sprawdzenie procentowo wartości siły sygnału?

Czy lista wszystkich kanałów jest edytowalna tzn. czy można dodawać usuwać i zmieniać kolejność kanałów na tej liście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, niestety takich się też spodziewałem, kupiłem tego Samsunga właśnie ale nadal odbieram jeszcze kanały z Echostara 616 więc mogę porównać na żywo różnice. Paski sygnały wyglądają podobnie więc Echostar jak i Samsung pokazują najwyraźniej podobne wartości, co do łatwości obsługi, przejrzystości menu i estetyki grafiki ekranowej wygrywa niestety Echostar, lista kanałów jest w nim większa bardziej czytelna, jest wirtualna klawiatura do zmiany nazw i inne udogodnienia. Echostar można obsługiwać praktycznie od ręki bez zaglądania w instrukcje natomiast do Samsunga H370G potrzebne jest wstępne przeszkolenie ;) Samsung też ma jednak plusy, EPG jest bardziej wydolne i szybsze, zasięg przewodnika po programach jest "na oko" 5 razy większy niż w Echostarze, no i mam nadzieję że jest bardziej stabilny w działaniu niż Echostar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam pytanie dotyczące wyjścia optycznego w w/w dekoderze. Otóż po podłączeniu do amplitunera słuchając dźwięku poprzez przewód optyczny dźwięk jest cichszy od połączenia analogowego o miej więcej 1/3 a ponadto wysokie tony są mniej wyraźne. Normalnie przy wszystkich innych dekoderach bądź dvd sygnał cyfrowy jest mocniejszy od analogowego. Sprawdzałem na dwóch dekoderach samsunga. Efekt taki sam. Nie wiem czy zastosowano w tych dekoderach kiepskie gniazda optyczne czy też jest to wina oprogramowania., Dodam że wzmacniacz mam w pełni sprawny bo na innym efekt jest ten sam. Czekam na sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć łopatologicznie (krok po kroku) jak ustawić w Samsungu DSB-H370G możliwość korzystania równocześnie z Hot Birda i Astry 1. Mam na myśli możliwość oglądania kanałów z obu satelit przy użyciu tego dekodera i DisecQ. Bo właśnie kupiłem Samsunga i nie bardzo mogę się połapać. Wcześniej miałem Echostara i mogłem oglądać z Astry np. TVP Info i TVP Historia a na Samsungu za diabła nie mogę tego znaleźć. Z góry wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

menu, instalacja, cztery zera, chyba pierwsza opcja od góry (ustawienia lnb?). pojawi się menu. na górze masz hotbird, niżej gdzieś masz diseq i dajesz mu PortA. Naciskasz OK, aby zapisał. Zmieniasz Hotbird na Astrę (chyba 2x w lewo) i w polu diseq przełączasz na port B. dajesz OK i zeby zapisał.

 

Potem wchodzisz w to samo menu instalacja, skanowanie selektywne i wybierasz np. żeby z hotbirda szukał niekodowane i z astry też niekodowane i zacznie się szukanko.

 

Srki za łopatologię w tłumaczeniu, ale robię to z pamięci :]

 

@down 0.3s za konkurencją :P

Innymi słowy srebrny medal za Usain Boltem ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:arrow: Menu

:arrow: Instalacja

:arrow: PIN (fabrycznie 0000)

:arrow: Ustawienia LNB

:arrow: Ustaw HOTBIRD 1-6 na DISEQC A

:arrow: Ustaw Astre na DISEQC B (lub odwrotnie - zależy jak masz podłączone/ustawione)

:arrow: (trzeba po zatwierdzeniu ustawień DISEQC nacisnąć MENU) Skanowanie Selektywne

:arrow: Przy Astrze ustaw FTA lub NIEKOD. Przy HOTBIRD ustaw WSZYSTKIE

:arrow: OK i niech się instalują :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten dekoder od tygodnia i rzeczywiście obsługa jest znacznie mniej intuicyjna niż w Echostarach z wygodnym i przejrzystym interfejsem EchoNAV. Chciałbym ułożyć sobie listę wszystkich kanałów ale w dowolnej kolejności, czy mógłby mi ktoś dać mały instruktarz? Czy mogę zmieniać kolejność kanałów na liście wszystkich kanałów czy muszę niestety tworzyć listę ulubioną i wybierać kanały ze wszystkich???

 

P.S. Ile kanałów i ile transponderów może być maksymalnie zapisanych w pamięci dekodera? Pytam z ciekawości bo nie było napisane w instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...