Skocz do zawartości

Samsung DSB-H370G


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

A mój dzisiaj zdechł. Efekt taki jakby był nie włączony do gniazdka. Bezpiecznik sprawdzałem- jest sprawny. Co mogło się stać? Może jakieś info na temat kosztu naprawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dokładnie oglądałem całą płytę tunera i nie dopatrzyłem się żadnych śladów uszkodzeń kondensatorów, wszystko wyglądało OK a jednak jakiś kondensator wymieniono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się ten dekoder tez spalił (tez nie miałem prądu, po powrocie dekoder się już nie włączył :( Dostałem nowy dekoder od CP Echo-star HD 7200, ale zastanawiam się czy po naprawie Samsunga mogę go podłączyć do innego TV i oglądać kanały niekodowane. I podpisuje się pod postem Tomasza666, dobrze było by wiedzieć który to kondensator :?: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się ten dekoder tez spalił (tez nie miałem prądu, po powrocie dekoder się już nie włączył :( Dostałem nowy dekoder od CP Echo-star HD 7200 .

A na jakiej zasadzie ci wymienili? Musiałeś przedłużać umowę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kondensatory już zdążyłem się zaopatrzyć,i leża w szufladzie.Czy ich wymiana pomoże na w/w przypadłość,czyli lekkie,występujące mrożenie obrazu na kanałach HD?Czy wymienić je tylko w razie problemów z zasilaniem tunera?Proszę o opinię kogoś miał podobne problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie,nie instalacja jest OK.Sygnał bardzo dobry.Konwerter nowy,czasza duża.Nie jest to typowe szatkowanie ale właśnie takie lekkie mrożenie obrazu TYLKO na kanałach HD.Trwa to sekunde lub dwie i przypomina to co występowało na kanałach HD w tym tunerze przed aktualizacją softu.Połowa lub część obrazu na ekranie mrozi się na chwilę,zamieniając się w małe kwadraciki i za chwilę wszystko wraca do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów.

 

Dot. zużycia energii.

Przejrzałem instrukcję tunera i nie znalazłem informacji ile zużywa energii podczas pracy i czuwania.

Proszę podać takie informacje jeśli ktoś je zna.

 

Dot. zasięgu słabego pilota.

Mam problem z zasięgiem pilota. Muszę stać dokładnie prostopadle do tunera w odległości max do 2 m i dodatkowo wycelować dokładnie w tuner aby załapał.

Odchylając się od linii prostopadłej o 15 stopni tuner już nie łapie a już nie mówię o tym aby łapał np.: rykoszetem od stojącej szafy z szybą.

Mam tak od początku. Wymiana baterii i czyszczenie przedniego panela tunera przy czujniku nie pomaga.

Proszę o porady co mogę zrobić domowymi sposobami aby było lepiej. Może czujnik cofnął się w obudowie.

 

Pozdrawiam,

Stachu99

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Panowie mam problem nie ma odbioru kanałów tp z TVNu , wszystkie kanały inne chodzą tylko na np.TVN sygnał skacze brak obrazu - szukam sygnału potem nie masz uprawnień znowu szukam sygnału nawet na sekundę się pojawi i zniknie. Transponder TVN nie mogę przeskanować bo mi 0 kanałów wyszukuje. Wszystkie inne chodzą bez problemu na innych kanałach sygnał jest ok. Wyłączałem gniazdka nic nie dało .

Nie wiem czy to może być powiązane ale próbowałem w menu aktualizować to wyskakuje mi że aktualizacja niemożliwa czy nie możne pobrać w takim razie coś podobnego.

Jeszcze jedno zauważyłem ze jak przeskakuje miedzy kanałami to tylko chyba na tych TVNach nie widzę systemu kodowania Cyfrowego Polsatu są wszystkie inne.

Sprzęt u teściów wiec sprawa pilna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skanowałem cały HB przeskanuje jeszcze ten wybrany przez Ciebie TP tylko jak zrobię później ustawienia fabryczne to prawdopodobnie poleci mi lista którą układałem im dawno temu cały dzień. Mają pakiet familijny i chcieli mieć po kolei TVP1 to 1 itd. Wiec im taką zrobiłem w ulubionych . Przypomniałem sobie ze przedtem w wyborze ulubionych było grupa Cyfrowy Polsat teraz jej nie ma jest Ulubione 1 i Ulubione wszystkie, na pewno nic nie było kasowane.

Jest szansa żeby ta lista własna jakoś się uchowała?

Z góry dziękuje za wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...