Skocz do zawartości

Samsung DSB-H370G


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do posiadaczy tego dekodera. Po włączeniu go dzisiaj następująca sprawa-sygnał z satelity w porządku a dekoder pokazuje na pasku przy danej stacji datę 02 stycznia 1970 nie ma obrazu, ani fonii na żadnym kanale. Dzwoniłem do BOK-u i tam konsultant powiedział, ze maja awarie w systemie, jeśli chodzi o te dekodery. Czy ktoś to może potwierdzić? Restart przy pomocy wyciągnięcia wtyczki i ponownego włączenia nic nie daje. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy tego dekodera. Po włączeniu go dzisiaj następująca sprawa-sygnał z satelity w porządku a dekoder pokazuje na pasku przy danej stacji datę 02 stycznia 1970 nie ma obrazu, ani fonii na żadnym kanale. Dzwoniłem do BOK-u i tam konsultant powiedział, ze maja awarie w systemie, jeśli chodzi o te dekodery. Czy ktoś to może potwierdzić? Restart przy pomocy wyciągnięcia wtyczki i ponownego włączenia nic nie daje. Pozdrawiam

 

miałem taką samą sytuację, nie pomogło mi przywrócenie ustawień fabrycznych ale konsultant kazał mi przeszukać transponder 72, 12.188

Pokazało mi polsat w wyszukanej sieci i obraz wrócił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest raczej przełączanie między ulubionymi kanałami. Przełączanie list: CH.LIST > Czerwony > Wybór listy (strzałkami) > Czerwony.

nie zgodzę się z tym :wink: , wciskając fav.ch przeskakujemy między ulubione: wszystkie - cyfrowy polsat - ulubione1 itd.

czyli to co pan moderator napisał ale na skróty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej nie moge odbierac kanałów TVP Z Astry mimo że wszystko mam ustawione dobrze, tylko mam FEC jako automatyczny i nie moge tego zmienić. Czy da sie to jakoś zmienic ????
również miałem problem z ustawieniem platformy TVP-mpeg4 z astry-ale w końcu sam doszedłem gdzie popełniam błąd , jako że jest dekoder pl. cyfrowy polsat to opcje automatyczne odpadają-domyślnie szuka sieci tylko hot-birda 13', a w dodatku w opcji automatycznej szuka domyślnie w pierwszej kolejności dvb-mpeg2, oczywiście odbiera mpeg4 ale z listy kanałów sieci, dodatkową zmyłką jest to że paczki TVP są 2-dwie: 1)ogólnoeuropejska- w mpeg2-kodowana, 2)punktowa na polskę mpeg4, osobiście też byłem już zniechęcony-myślałem że jest to wina anteny (65cm), postępowałem zgodnie ze wskazówkami na sat kurierze(nowy transponder>częst.10862>SR 22000>polaryzacja pozioma>modulation DVB-S2) i lipa-sygnał zero , dopiero jak częstotliwość przesunąłem kursorem pilota to sygnał mi wskoczył(na częstotliwości-10858!!!) i wcisnąłem tylko ok i cała paczka błyskawicznie mi wskoczyła-odbiór bdb i zero problemów!!! nic nie znika, kanały się świetnie przełączają a jakość obrazu-rewelacja!....ps ale info wyświetla mi że odbieram z częstotliwości >10858
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej nie moge odbierac kanałów TVP Z Astry mimo że wszystko mam ustawione dobrze, tylko mam FEC jako automatyczny i nie moge tego zmienić. Czy da sie to jakoś zmienic ????
również miałem problem z ustawieniem platformy TVP-mpeg4 z astry-ale w końcu sam doszedłem gdzie popełniam błąd , jako że jest dekoder pl. cyfrowy polsat to opcje automatyczne odpadają-domyślnie szuka sieci tylko hot-birda 13', a w dodatku w opcji automatycznej szuka domyślnie w pierwszej kolejności dvb-mpeg2, oczywiście odbiera mpeg4 ale z listy kanałów sieci, dodatkową zmyłką jest to że paczki TVP są 2-dwie: 1)ogólnoeuropejska- w mpeg2-kodowana, 2)punktowa na polskę mpeg4, osobiście też byłem już zniechęcony-myślałem że jest to wina anteny (65cm), postępowałem zgodnie ze wskazówkami na sat kurierze(nowy transponder>częst.10862>SR 22000>polaryzacja pozioma>modulation DVB-S2) i lipa-sygnał zero , dopiero jak częstotliwość przesunąłem kursorem pilota to sygnał mi wskoczył(na częstotliwości-10858!!!) i wcisnąłem tylko ok i cała paczka błyskawicznie mi wskoczyła-odbiór bdb i zero problemów!!! nic nie znika, kanały się świetnie przełączają a jakość obrazu-rewelacja!....ps ale info wyświetla mi że odbieram z częstotliwości >10858

 

Działa !!! Rewelacja :) Tego potrzebowałem.

Jeszcze jak jeszcze mi ktoś pomoże z moim pytaniem wcześniej:

 

:read: No tak, każdy tu pisze o aktualizacji firmware. A ja poproszę ładnie o pomoc w ustawieniu poprawnych danych do tej aktualizacji :wink: Może jakiś link do poprawnych ustawień ? Bo na stronie samsunga nic nie widzę.

 

Jest w menu zakładka "Manualna Aktualizacja Oprog." i są przynajmniej u mnie dwie opcje.

1. Wszystkie opcje ustawione na automatycznie z satelity Hotbird 1-6

2. Tryb zaawansowany, Hot 1-6, 12264, 27500, automatycznie, Pionowa, 1070.

 

Jeśli jest takie nasilenie na CP o tą aktualizacje to może podadzą swoje namiary do ustawień ?

No nie wiem. Pytam was :crazy:

 

:idea: Napewno są mądrzejsze głowy niż ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:jupi: Jeszcze jedno pytanko.

 

Przy pakiecie MINI za 9,90, dwa konwektory (astra , hotbird) na dzisiejszy dzień (19.09.2009+wszystkie promocje) znalazłem 35 programów po POLSKU.

 

:idea: Reszta programów typu niemieckie amerykańskie arabskie mnie nie interesują.

 

:? Czy jestem w stanie znaleźc coś więcej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he. Czeski błąd z mojej strony. Faktycznie konwerter :D

 

........ to jak znalazłeś wszystkie niekodowane stacje z Hot Birda i Astry, to co chcesz jeszcze znaleźć ?

8) Nie wiem czy znalazłem wszystkie programy, ponieważ nie wszystkie transpondery są dodane i ich tuner poprostu nie przeszukuje. Przykładem jest niedodany transponder 11508 (hot) i nie znajduje TVN Warszawa, kolejny to 10858 (Astra) i nie znajduje TVP HD. Więc dlatego pada moje zapytanie czy jest coś jeszcze co umknęło mojej uwadze. Ogólnie próbuję poszukiwań na necie lecz również proszę o opinię od forumowiczów bawiących się akurat tym tunerem.

 

:arrow: Lista programów które złapałem:

01. Polsat 02. TVP 1 03. TVP 2 04. TVN 05. TVP HD

06. TV 4 07. TVP Kultura 08. TVP Historia 09. TVP Polonia 10. Polonia 1

11. Mango 12. Dla abonentów Polsat 13. Polsat Futbol 14. TV Puls 15. Tele 5

16. Viva Polska 17. 4 Fan TV 18. TVN Warszawa 19. Polsat 2 20. Polsat NEWS

21. Polsat Cafe 22. Polsat Play 23. TVN Siedem 24. Polsat Sport 25. TV Biznes

26. TVP Info 27. ITV 28. TVS 29. Patio TV 30. Edusat

31. Trwam 32. TVP Sport 33. ORANGE INFO 34. Jetix (Disney XD) 35. Disney Channel

 

:> Za wszelką pomoc mile dziękuję.

 

Przepraszam za link. Nie wiedziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...