Skocz do zawartości

Samsung DSB-H370G


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może mi ktoś pomóc:

 

Miałem wcześniej wersje SD Samsunga do odbioru Cyfrowego Polsatu i wszysko śmigało pieknie.

 

Teraz podmieniłem dekoder na wersje HD Samsunga i du...a --- nie mam sygnału (wskaznik wskazuje zero ciągle).

 

Mam polaczenie poprzez przelacznik DiseqC ale praktycznie na antenie jest podmocowany tylko jeden konwerter i tyle , mialem dwa ale jeden usunałem i odlaczylem od przelacznika DiseqC a teraz mam tylko jeden kabel od konwertera biegnacy do przelacznika z stamtad do dekodera. Moze jakies sugestie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o radę: mam antenę Famaval 80 i monoblocka GI-205, ustawiłem antenę na Hotbird i sygnał jest. Na Fergusonie pokazuje 99% i jakość i siła. Gdy podpinam Samsunga H370G jakość jest niższa (wg wskazaań paska ok 75-80%). Natomiast astry nie ma i pasek siły skacze 30-70%, jakość 0%. Jak macie ustawione w menu ustawienia LNB dla monoblocka GI-205 ?? Jaką macie siłę sygnału i jakość na tunerach Samsung H370G ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o radę: mam antenę Famaval 80 i monoblocka GI-205, ustawiłem antenę na Hotbird i sygnał jest. Na Fergusonie pokazuje 99% i jakość i siła. Gdy podpinam Samsunga H370G jakość jest niższa (wg wskazaań paska ok 75-80%). Natomiast astry nie ma i pasek siły skacze 30-70%, jakość 0%. Jak macie ustawione w menu ustawienia LNB dla monoblocka GI-205 ?? Jaką macie siłę sygnału i jakość na tunerach Samsung H370G ???

Każdy dekoder pokazuje jak chce. Mieści się to w pewnych granicach, ale zależy to od producenta danego dekodera. Najlepiej jakbyś miał jakiś miernik. Skoro na Hot Bird masz siłę i jakość po ~90% i jest to monoblok, czyli można założyć poprawne ustawienie anteny na obie satelity. Problem niestety może być z monoblokiem.

Jakie mamy ustawienia LNB ? Otóż: Hot Bird - diseqc A, Astra - diseqc B, reszta domyślne (mam inny monoblok, ale ustawienia są takie same)

Zrób jeszcze może przywracanie ustawień fabrycznych dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zakupilem sobie ten tuner , podłączyłem antene i nie mam pojęcia co dalej?

czy antena musi spełniać jakieś specjalne warunki ? bo mam jakąś starą, znaczy kupiłem ją bardzo dawno temu, ale na starym tunerze (niecyfrowym) wszystko śmiga.

po czym w ogóle poznać, że tuner wykrywa jakis sygnał z anteny?

w sumie nawet nie wiem na jakiej mam satelicie ustawione, ale chyba astra1, (dsf, eurosport, rtl)

w każdym razie nie wiem od czego zacząć ... żebym chociaż wiedział że tuner widzi te antene czy cos ...

 

sorry za błahe pytania, ale totalnie nie wiem o co chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena musi być skierowana na satelitę Hot Bird. Przesuń ją w prawo o sześć stopni i po kłopocie. Wejdź w Menu, Instalacja, Skanowanie Transponderów i obserwuj pasek sygnału. Satelita ma być ustawiony na Hot Bird 1-6, transpondera nie zmieniaj. Ewentualnie przestaw na 77/105.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor, jak i długość paska sygnału, zmienia się w taki sposób, w jaki wymyślił to sobie producent. Ja wiem, że mam dobrze ustawioną antenę i w zasadzie nie patrzę na te paski. Moim zdaniem, dekoder ten kolor pokazuje poprawnie. W lecie, podczas naprawdę złej pogody, zaobserwowałem zmianę koloru na żółty, lecz poziom raczej nie zmienił się znacząco. Spadku jakość i stabilności sygnału także nie odczułem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zwrócic uwage na co innego... Prawidłowe ustawienie anteny to jakieś 15 min, tyle że nie mam teraz zabardzo czasu na to. Wszystko z sygnałem było ok dopóki nie zamontowałem zeze na astre... problemów z odbiorem też nie mam... tylko te kolory i siła paska mnie zaintrygowała... wg mnie powinno być - czerwony-mniej niż połowa, żółty- od połowy do 3/4 paska i zielony powyżej tych 3/4. A u mnie był zielony na połowie paska, a zółty powyżej 3/4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...