Skocz do zawartości

Nagłośnienie dla wielu urządzeń


hubearth
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Proszę Was o pomoc w wyborze sprzętu grającego. 

 

W chwili obecnej mam TV do którego podłączone jest kino domowe 2.1 LG BH7240C. Kino do telewizora podłączone jest kablem optycznym (TV nie ma ARC). Do telewizora podłączone mam 3 urządzenia: komputer, konsolę i dekoder. 

 

Do nowego mieszkania planuję kupić TV LG OLED oraz nowy zestaw grający i tu mam problem. Chciałbym wydać max. 2000 PLN. Zastanawiam się czy wybrać soundbar czy małe kino. Nie jestem audiofilem, jakość dźwięku obecnego sprzętu mnie zadowala. . Ważniejszą sprawą jest dla mnie podłączenie tych wszystkich sprzętów i późniejsza obsługa/sterowanie. Salon 20m2 otwarty na kuchnię 10m2. Teraz pytania. 

 

1. Po pierwsze jaki (nowy) zestaw grający wybrać? 

2. Jak to podłączyć? Czy szukać zestawu, do którego wszystkie sprzęty podłącze na HDMI, a nie do telewizora? (jeśli byłby problem, mogę ewentualnie zrezygnować z dekodera). 

3. Czy jest opcja, w której będę mógł korzystać z TV przy użyciu jednego pilota? 

 

Trochę to wybiega poza temat TV, ale pewnie macie doświadczenie. Pomożecie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sprzęt audio podłączysz do telewizora za pomocą HDMI-ARC jego obsługą się nie musisz martwić. Telewizor tym steruje, w tym włączaniem, wyłączaniem, podgłaśnianiem i ściszaniem.

Wybierałbym jednak jakiś zestaw minimum 5.1. Żaden soundbar nie da Ci przyjemności słuchania dźwięku przestrzennego, jak na rozstawionych głośnikach.

To nie musi być kino domowe. Zainteresuj się np. amplitunerami Pioneer. Obsłużą pasywny subwoofer, a głośniczki do zestawu nie muszą być duże i daje nieźle radę, przy okazji masz radio FM i DAB+, radio internetowe, BT, oraz USB, w jednym pudełku

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe pytanie. 

Czy szukać aplitunera z dużą liczbą wejść HDMI i do niego podłączyć wszystkie sprzęty tj. dekoder, konsola i komputer?

Czy wszystko podłączyć do telewizora (LG OLED) i z TV tylko audio do aplitunera wyrzucać? 

Jak to się prawidłowo powinno robić? 

Jakie są plusy i minusy tych różnych połączeń? Czy będzie różnica na jakości audio/video? 

Dobrze rozumuję, że jeśli podłączę wszystko do ampli, to będę musiał korzystać z dwóch pilotów (TV+ampli), a jeśli urządzenia podłączę do TV to wystarczy mi pilot od TV? 

Edytowane przez hubearth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizory mają zazwyczaj jedno wejście HDMI-ARC. Ten amplituner o którym ja mówię, ma właśnie takie rozwiązanie o jakim piszesz, że dodatkowe sprzęty można podłączyć do niego i to na nim się źródło dźwięku będzie ustawiać w zależności od włączonego sprzętu.

Wszystko zależy od telewizora, czy ma obsługę sterowania menu innych urządzeń (w Sony np. nazywa się to SYNC MENU). Wówczas przez telewizor powinieneś obsłużyć dodatkowe urządzenia jednym pilotem.

Niestety nie ma to jednej odpowiedzi ;)

 

Po HDMI nie ma różnicy w jakości połączeń. HDMI przesyła sygnał bezstratnie w postaci cyfrowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...