Skocz do zawartości

Problem z transponderem 12284 H :(


defx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co sie dzieje z tym transponderem? po 3 października miało się poprawić (i było dobrze, ale tylko wczoraj) a dziś znowu strasznie mi tnie kanały

-Zone Club, Reality

-Cyvilization, Travel i coś tam jeszcze...

 

Wszystko jest nadawane z 12284 H SR:27500 FEC:3/4

 

U was też tak jest??

 

Co może być przyczyną??

 

antene mam ustawioną dobrze, bo na innych kanałach nie ma żadnego problemu... Wczoraj zaraz po zmianie wszystko faktycznie ładnie chodziło, a teraz znowu strasznie tnie :(

 

POMOCY!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytam, bo po tym 3 października miało się poprawić, więc jak jest teraz u Was? bo u mnie faktycznie było OK, a teraz (tzn. od dziś po poludniu) znowu strasznie tnie... nie da się oglądać...

 

Może pomogłaby zmiana konwertera? jak myślicie? Ja mam jakiś od nowości Samsunga. ma prawie 2 lata...

 

na allegro jest coś takiego:

KONWERTER GOLDEN INTERSTAR SUPERIOR - SINGLE - 0,2dB:

Parametry techniczne:

- częstotliwość wejściowa: pasmo dolne - 10.7-11.7GHz , pasmo górne - 11.7-12.75GHz

- częstotliwość oscylatora: LOW 9.75GHz , HIGH 10.60GHz

- częstotliwość wyjściowa : dolne pasmo 950-1950MHz , górne pasmo 1100-2150MHz

- sygnał przełączający pasma - 22KHz

- współczynnik szumów - 0,2dB

- średnica uchwytu - 40mm

- osłona wtyków F

dałoby to coś?? i czy będzie pasować to uchwytu z tej antenki polsatowskiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki mr a

Oszczędziłem wydatku i zachodu....

 

kurcze... u moich znajomych na takim samym Samsungu śmiga wyśmienicie wszystko... tylko oni mają dużo większą od standardowej antenę... :/

 

to może być to?

musimy szukać dalej... obiecali ze po 3 października się poprawi a tu nic:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wczoraj miałem sygnał 65%, dzisiaj, czyli po przejsciu na Hot birda 8 miałem na początku problemy z uruchomieniem dekodera i skończyło się na tym, ze musiałem zresetowac dekoder i po włączeniu sygnał mam 85%. Tak wiec przeniesienie na hot birda 8 polepszyło sygnał, przynajmniej u mnie. Mam sagema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwicie się Polsatowi! Polsat ma aboardzo poupychane TP!

Niemają miejsca, a nowego TP niemożna zakupic bo poprostu niema!

Upchanie transpondera a jego siła nie mają ze sobą nic wspólnego.

 

hmmm to chyba nie jest wina satelity, u mnie to się dzieje na 12188, ach ten polsat...

Wina może być po stronie nadawcy - ostatnio mamy bardzo deszczową pogode, mogą być problemy z wysyłąniem sygnału. Wina może być też po Twojej stronie - znowu warunki atmosferyczne.

Pamiętajmy, że dopiero od wczoraj te transpondery obsługuje HB8, może prowadzone są jakieś ustawienia satelity.

 

dałoby to coś?? i czy będzie pasować to uchwytu z tej antenki polsatowskiej?

Będzie pasować do uchwytu, anteny offsetowe standartowo mają uchwyty włąśnie 40 mm. Ale czy to coś da? W opisie tego konwertera zabrakło istotnej informacji - jakie ma wzmocnienie. Najlepiej aby miał od 55 dB w góre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki sam problem z tym transponderem.Wymieniłem konwerter na GOLDEN INTERSTAR SUPERIOR - SINGLE - 0,2dB i od wymiany(miesiąc)jeszcze ani razu żaden kanał mi nie przerywał.

 

a jaki masz dekoder??

 

i czy masz tą standardową czarną antenę polsatowską? pasowało bez problemu do tej obejmy plastikowej?

 

tak więc na razie mamy 1 : 1

jednemu pomogło, drugiemu nie :) zobaczymy co dalej :)

 

na razie sam nie wiem czy wymieniac konwerter, czy nie... zaczekam na opinie innych a Wam bardzo dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki.

Jutro jak przestanie padać spróbuję coś pokręcić konwerterem... może pomoże :)

 

Edycja:bogdan425- poprawiłem błąd ortograficzny

 

Dzisiaj jednak chyba nie spróbuje pokręcić konwerterem bo pada i jest troszeczke ślisko...

Tylko po głębszym zastanowieniu myślę sobie czy to ma sens?

Bo skoro wcześniej mi odbierało prawidłowo, a później z dnia na dzień zaczeło źle... to chyba się nic tak samo z siebie niepoprzesuwało :?

 

Dzisiaj zauważyłem, że problemem nie jest chyba konwerter, bo dzisiaj jak się przejaśniło to odbiera ztego transpondera kanały OK.

 

Jakość mam na 50%

Siłe mam na 60%

 

Jak jest u Was?? Jeśli macie mocniejszy sygnał, to może mam delikatnie spróbować poruszać anteną?

 

Aha! Mieszkam na podkarpaciu (Krosno) a tutaj podobno jest słabiej odbierany sygnał :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast na tym transponderze mam:

 

Jakość skacze od 60 do 97 i 100 % ale głównie 97 i 100

Siła stała 65%

 

Antenę mam około 100cm bo dokładnie nie mierzyłem. Zaraz lecę zmierzyć :D

 

.

.

.

 

Już jestem.Dobrze myślałem. Równiutkie 100cm średnicy :D

 

PS. To według was dobre parametry czy nie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zauważyłem, że problemem nie jest chyba konwerter, bo dzisiaj jak się przejaśniło to odbiera ztego transpondera kanały OK.

 

Jakość mam na 50%

Siłe mam na 60%

 

Jak jest u Was?? Jeśli macie mocniejszy sygnał, to może mam delikatnie spróbować poruszać anteną?

 

Aha! Mieszkam na podkarpaciu (Krosno) a tutaj podobno jest słabiej odbierany sygnał :cry:

 

zależy jaka masz antene. Domyślam się że masz standardową antenę od CP 60 centymetrową.... i ta antena może być troszkę za mała. Na Twoim miejscu bym założył antenę 90cm lub nawet 100cm :)

 

ja na swojej antence (90cm) mam jakośc 70% siła 90%. Miszkam na południowym zachodzie Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba już to pisałem, ale i tak napiszę jeszcze raz - z 12.284H nie ma żadnych problemów o ile ma się dobrze ustawioną antenę.

 

Tu ważna uwaga - to że inne częstotliwości chodzą dobrze nic nie oznacza - po prostu są silniejsze i nawet jak się gorzej ustawi antenkę to jakoś lecą. 12.284H to słabsza częstotliwość i jeśli ma się małą antenkę trzeba ją perfekcyjnie wcelować, bo inaczej efekt jest właśnie taki, że część chodzi normalnie, a część zarywa.

 

Możesz ew. pomyśleć mimo wszystko o wymianie konwertera - nie jest to jakiś kolosalny wydatek, a może pomoże (stary zawsze można sprzedać na Allegro, czy gdzieś indziej). Jeśli nie wypali - wtedy już tylko wdrapać się w okolice anteny i próbować delikatnie korygować (bo nawet milimetr różnicy to ogromna różnica w sygnale)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak więc widać wymiana HB3 na HB8 wiele nie zmieniła - nadal są problemy. Niestety @znawca nie poradzę tobie nic innego jak napisałem nad postem @defx - ja osobiście problemów nie zauważyłem, ale przy małych antenach nie trudno o niespodzianki - antena musi być ustawiona naprawdę perfekcyjnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś byłem u kupmpla i sprawdziłem.

nie wiem za bardzo co to oznacza:

 

po wciśnięciu czerwonego przycisku na pilocie:

u mnie jest: 12284Mhz, 0Mhz, 4Mhz jakość 50%, siła 60%

a u niegu:12284Mhz, 0Mhz, 0Mhz jakość 90%, siła 60%

 

co oznacza ta różnica w tych ostatnich Mhz?? :(

Pomóżcie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tu nowy ale parę dni temu jak miałem zanik sygnału (miałem tylko TVNy i arabskie!!!) to trafiłem na bardzo miłego pana w call center Polsatu i on właśnie kazał mi sprawdzić ten parametr.

 

U mnie było 1Mhz - kazał zmienić na 5 - i o dziwo teraz mam jakość 90% i siłę ok. 70%. Jak zmienię na 0, 1 lub 2 to sygnał zanika. (Zmianę wprowadzasz za pomocą przycisku telegazety na pilocie po naciśnięciu czerwonego przycisku - 0,1,2,3,4,5 i znowu od 0). Niestety nie bardzo potrtafił wyjaśnić co to takiego - może to jakaś toleracja +/-?

 

Nie wiem czy ci to coś pomogło...

 

Pozdrawiam

 

Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...