Skocz do zawartości

platforma "n" - pytania początkującego


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak liczony jest moment aktywacji w N?

Podpisałem umowę 30 grudnia 2010r i tego samego dnia już wszystko kanały działały. Zgodnie z tabelką w regulaminie promocji "Wielka świąteczna rewolucja" (umowa na 13 miesięcy po 48zł) opcje dodatkowe: HBO, Cinemax i Filmbox w momencie aktywacji kosztują 0zł ( u mnie chyba grudzień 2010) i przez 1 miesiąc (u mnie chyba styczeń 2011) ale już później od drugiego miesiąca ulegają automatycznemu wyłączeniu z końcem okresu bez opłat.

U mnie jest inaczej tzn. w/w opcje nadal działają...

Czy to błąd systemu czy też może należy je wyłączyć wykonując telefon do centrum abonenta?

Jeżeli to błąd systemu to czy komuś z Was N naliczyła opłaty zgodnie z cennikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dostałem nowy dekoder na koniec grudnia, mi policzono jakby aktywował w styczniu i mam styczen darmowy. Dekoder dostałem 31 grudnia a aktywacja w systemie było 4 stycznia i dzieki temu mam maksymalny okres darmowy.

 

@Robin sprawdz w ICA na stronie N do kiedy masz dodatkowe pakiety. Jak do końca lutego to masz pewnie styczeń gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robin

Mam ten sam "problem" (jesli mozna to tak nazwac). Umowa podpisana w polowie grudnia, Hbo i cinemax'y wciaz dzialaja (a powinny chyba przestac z dniem 31 stycznia). Nie zebym mial cos przeciwko, ale nie chcialbym zobaczyc wyzszego rachunku na koncu lutego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że na piśmie było zaznaczone że po upływie 1 miesiąca opcję dodatkowe są przedłużane. Wtedy naliczają ci kasę za te opcję.

Możesz zadzwonić do BOK-u, zapytać się jak to jest z tymi opcjami dodatkowymi, jeżeli są włączone to je wyłącz.

Jest też taka opcja że nie wyłączyli jeszcze wam tego, choć powinno być. Lecz lepiej się upewnijcie dzwoniąc do Biura Obsługi Konsumenta N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Moim skromnym zdaniem te pytanie jest dość enigmatyczne i nasuwa się jedna odpowiedź: możesz wybrać pakiety, które chcesz.

Sądzę, że jesteś abonentem w jakiejś promocji (ani słowa na ten temat nie napisałeś) i wtedy odpowiedź na tak zadane pytanie jest uzależniona od regulaminu promocji.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj rano podpisalem umowe z multiroom na 24 miesiace. Telewizja sie aktywowala szybko, bo chyba pol godziny po podlaczeniu. Przez noc sie nasciagalo pelno VOD, ale wciaz nie ma oprogramowania TURBO. Ile trzeba na nie czekac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od wczoraj, dzięki BBC jestem abonentem N i ma pytanie dot. radia (pomijam kwestię radia internetowego). W CP była taka możliwość, na pilocie dekodera sagem był nawet specjalny przycisk z nutkami oznaczający radio.

Czy na N jest możliwość słuchania radia bez pomocy internetu. Na forum znalazłem info o kanałach FTA z kilkoma stacjami radiowymi, ale nie znalazłem ich na liście kanałów. Czy istnieje możliwość ich ręcznego znalezienia i ustawiania ich jako kolejne kanały na istniejącej liście np. 501, 502

Pewnie temat był poruszany już na forum, ale przeglądałem już je pod tym kątem i nie znalazłem (pewnie nie starczyło mi cierpliwości)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da radę, ale niezbędne jest jednorazowe podłączenie nboxa do Internetu - wtedy uaktywni się lista stacji radiowych (nRadio). Potem można nboxa odłączyć od Internetu i stacje nadające via sat dalej będą dostępne. Do stacji radiowych można wejść z menu lub bezpośrednio klawiszem @.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź, ale temat podrążę dalej. Czy jest możliwość zrobienia tego bez podłączenia internetu, w instrukcji dekodera stoi że nie można podłaczyć internetu przez port USB, a na chwilę obecną innej możliwości nie mam, gdyby sie to okazało konieczne, zainwestuje, ale gdyby była inna opcja byłbym wdzięczny za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma innej możliwości. Musisz podłączyć choć raz nbox do internetu i go skonfigurować.

 

Dodam że po każdorazowym resecie dekodera (np. przywrócenie do ustawień domyślnych poprzez menu setup) trzeba od nowa podłączyć nboxa do internetu żeby powrócił dostęp do stacji radiowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mam pierwszy minus mojej nowej platformy, okazuje się że nikt nie jest idealny, choć swoją drogą co szkodzi N zamieścic te pare ogólnodostepnych kanałów radiowych. Często słucham radia w domu i jakość z satelity była lepsza niż ze zwykłej anteny. Jeszcze tak w temacie, skoro kupuje satelitarną tv cyfrową to mogę oczekiwać, że zadnych innych sprzętów ani innych dodatkowych warunków, nie będę potrzebował do odbioru pełnej oferty. Wiem wiem na stronie N wyraźnie stoi, że do radia potrzebny jest internet, ale co im przeszkadza dać kilka kanałów bezsposrednio z satelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie jestem na nikogo obrażony:). Kabel HDMI też mam własny, jednak podłączenie do internetu to już większa akcja. Niby internet mam. Ale z plusa, niestety. TPSA kabla nie podciągneła. Więc szału nie mam i nie wiem czy przy małej prędkości wszytsko pójdzie. Poza tym pewnie na zakupie jednego kabla się nie skończy, modem jaki daje plus jest na usb i jest podłączony do kompa, nie za bardzo znam sie na kwestiach technicznych, ale myśle że na kupnie jednego kabla się nie skończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie jestem na nikogo obrażony:). Kabel HDMI też mam własny, jednak podłączenie do internetu to już większa akcja. Niby internet mam. Ale z plusa, niestety. TPSA kabla nie podciągneła. Więc szału nie mam i nie wiem czy przy małej prędkości wszytsko pójdzie. Poza tym pewnie na zakupie jednego kabla się nie skończy, modem jaki daje plus jest na usb i jest podłączony do kompa, nie za bardzo znam sie na kwestiach technicznych, ale myśle że na kupnie jednego kabla się nie skończy.

Mając jeszcze internet z TP, z modemem podpinanym do usb w kompie, zrobiłem tak. Od komputera z karty sieciowej, pociągnąłem kabel do nboxa, skonfigurowałem w nboxie połączenie z netem, kabel odłączyłem i do momentu resetu mogłem się cieszyć ze stacji radiowych z satelity. Po resecie trzeba było od nowa zastosować tę metodę.

Teraz nie podłączam, bo i tak radia mało słucham, a jak słucham to przez internet w kompie wiec... :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...