Skocz do zawartości

Nokia Streaming Box & Stick


jombl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Cześć, od czasu aktualizacji oprogramowania na androida 12 mam problem z zacinaniem się pilota, uruchamiam box i co któryś raz przestaje on reagować (od razu po uruchomieniu). Podświetlają się na nim przyciski gdy je naciskam, ale nic poza tym się nie dzieje. Pomaga tylko wyjęcie kabla od zasilania. Ktoś ma ten sprzęt i taki problem, a może go rozwiązał?

 

 

 

Edytowane przez Sentence
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reset boxa, instalacja i konfiguracja od podstaw, parowanie od nowa.  

 

Czasami winne jest jakieś urządzenie stojące koło boxa albo światło padające na niego.  U mnie nie ma żadnych problemów przynajmniej do 2 lat z pilotem i obsługą przez niego boxa. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Może ktoś, kto ma NOKIA 8010 potwierdzić że wysyła obraz 10-bit na TV?  

Na TV LG wysyła tylko 8-bit - a możliwość zmiany jest zablokowana w opcjach.

Oczywiście przewód HDMI sprawdzony bo inny sprzęt wysyła pełne 10-bit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na jakim programie usiłujesz załączyć ?

Powinno działać tylko przy pełnym sygnale HEVC H.265 10 bit który jest dostępny tylko przy  odtwarzaniu strumieniowy w materiałach z YouTube i odtwarzanych materiałach  tylko w odtwarzaczu multimedialnym systemowym. 

Czyli odtwarza ale jest właśnie to małe ALE tylko w konkretnych aplikacjach. :/ 

Sprawdzałeś KODI czy PLEX ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Aplikacja Refresh Rate działa na tej Nokii? Jak nie, to będziesz musiał cały czas przestawiać odświeżanie na 60 Hz dla amerykańskich oraz 50 Hz dla europejskich aplikacji i tak w kółko. Chyba że jeszcze jest jakaś aplikacja do automatycznej zmiany odświeżania. Teoretycznie Android TV od wersji 12 obsługuje AFR, ale aplikacje nadal nie, a wyjątkiem jest chyba tylko Netflix.

Może jeszcze jest coś poza Netflix, bo Android TV 12 ma już prawie 3 lata.

Na tej Nokii jest właśnie Android TV 12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo się zbierałem z zakupem tego boxa ,no ale w końcu wpadł w moje ręce. 

Mowa tu o modelu 8010

 

Ma aktualnie na pokładzie Androida 12 ,4 GB RAM oraz 32 GB wbudowanej pamięci.  Wśród boxów jest uważany za jeden z lepszych.

I to się potwierdza.

Bezproblemowo chodzą na nim wszystkie aplikacje.  Dodatkową zaletą jest możliwość podłączenia pod USB sticka z tunerem DVB-T2.  

Czytałem ze jest już dostępna także wersja z głowicą  DVB-S2. Co już jest prawdziwą petardą ! 

411T7spONUL._AC_.jpg

 

Koszt tunera w promocji wyniósł 375 zł. 

Dodatkowy Stick z głowicą  DVB-T2 to koszt bagatela 37 zł 

 

Na Plus

-Szybki bardzo zgrabny box

-na dzien dobry od razu złapał aktualizację do Androida 12

-duży numeryczny i co ciekawe podświetlany pilot

-żadnych problemów z aplikacjami,bardzo częste aktualizacje 

- możliwość rozszrzeń o głowicę DVB-T2 lub DVB-S2

 

Na Minus

-Cena , która bez promocji oscyluje w granicach 600 zł

 

STICK DVB-T2

-podłączany pod  USB

-podaje zasilanie 5V do anteny

-własne MENU

-wyszukuej wszystkie kanały łacznie z MUX 8

-pełna edycja kanałów

Edytowane przez Sentence
Poprawiono tytuł wątku i przeniesiono do odpowiedniego działu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeden problem nie da się połączyć obu na raz nawet przez hub. No chyba że coś źle próbowałem ustawiać czy podłączać. 

 

Informacja dla kupujących, to tuner hybrydowy z tunera wychodzi gotowy stream programu a do sterowania wykorzystywana jest magistrala danych USB-C. Nie da się podpiąć do innych sprzętów niż posiadające obsługę tunera wbudowaną w system i zwykle ma ją tylko Android. 

Identyczne tunery jak Nokii ma Homastic  i wszelakie jego klony,  istnieje wzajemna możliwość ich obsługi. W każdym bądź razie przed najnowszymi aktualizacjami była, nie wiem jak teraz.

@Mr. Orbita masz może obydwa tunery? Czy mógł byś sprawdzić jak masz możliwość czy można podłączyć obydwa tunery przez hub USB-C  pasywny/aktywny ? 

 

 

P.S. Podstawa w obsłudze jest aplikacji dostosowana do boxa, zwykle to zmodyfikowany Live Channels. Jeśli  ktoś chce używać innego programu najpierw należy przeskanować programy  na  oryginalnej aplikacji a potem próbować obsługę innych. 

Używam do obsługi tunera SAT/TV aplikacji dream Player.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 30.08.2024 o 07:49, Wodnik Szuwarek napisał(a):

Kolejna promocja.

Nokia Streaming Box 8000 - 256 zł (link)

Nokia Streaming Box 8010 - 375 zł (link)

Regularne ceny bliżej 400 i 600 zł.

 

Chciałem kupić wersje 8000 ale nigdzie nie widzę terrestrial tv adapter żeby odbierać dvbt2.. wiecie gdzie mogę dostać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...