Skocz do zawartości

Sprzęt do odbioru serwisów streamingowych – dyskusja ogólna


szunaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, djfufu napisał(a):

Witam, mam problem z serwisem viaplay na amazon fire stick lite 2022 , zainstalowałem kilka różnych apk i na żadnej nie działa dźwięk przy odtwarzaniu filmów, głos jest tylko w momencie uruchamiam aplikacje gdy lecą reklamy , filmy czy seriale idą bez dźwięku, sprawdziłem wszystkie ustawienia w amazon fire , zmieniłem kabel hdmi i nic, Czy ktoś z użytkowników fire stick korzysta z viaplay i działa mu poprawnie? czy może podać z jakiej wersji apk korzysta?

 

Siema. Kojarze, że gdzieś już opisywałeś swój problem.

 

Jeśli się nie myle to masz na myśli tego sticka: https://www.amazon.pl/fire-tv-stick-wersja-miedzynarodowa-z-pilotem-alexa-voice-remote-urządzenie-do-przesylania-strumieniowego-hd/dp/B098J3NXBZ

 

Mam ten model. Podłączyłem, odpalam Viaplay. Dwa pierwsze seriale z brzegu Seal Team i Pod Osłoną Mroku. Dźwięk jest. Wersja Viaplay to 4.33.

 

W ustawieniach Wyświetlacz i dźwięki, w zakładce "dźwięk przestrzenny" mam: Najlepszy dostępny. Ale działa również na PCM.

 

Może pokombunuj coś z ustawieniami dźwięku w tv? Albo jak masz możliwość, to podłącz sticka do innego tv i zobacz czy problem nadal będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Ktosiu napisał(a):

U mnie pomogło wpięcie stika w soundbar HDMI wejście. 

 

Sprawdź czy na WEJŚCIU HDMI z ARC w TV będzie działać. 

 

TV najlepiej najpierw wyłącz nawet z prądu, podepnij stik i dopiero załącz zasilanie. 

 

Matko, jakie kombinacje...

 

@Ktosiu@djfufu jakie macie telewizory?

 

Ja testowałem na TCL P815. Jeśli się nie mylę, to ten tv ma jeden port HDMI eARC (port nr 1). Przystawkę podpiąłem do portu nr 3, więc przynajmniej u mnie to nie miało znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV ma znaczenie bo w kilku będzie działać aż trafisz na jeden w którym nie działa.

 

U mnie problem tylko był że starszym Panasonic, potem nigdy w innych tv nie było i nie ma wcale z jakimkolwiek boxem czy stickiem. 

Jedyne co nie chciało działać prawidłowo to tylko laptop w ATMOS ale po podłączeniu bezpośrednio do soundbaru działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi znany jest przypadek, gdy na starszym tv Sony full HD, z podpiętym Chromecastem, na kanałach 4k w C+ Online nie ma dźwięku, mimo iż na wcześniej podpiętym MiBox S nie było żadnych problemów.

 

U siebie mam podobny problem, jeśli w ustawieniach Chromecasta wyłączę dźwięk przestrzenny. Wcześniej korzystałem z C+ Box i na kanałach 4k w C+ Online nie miałem takich problemów.

 

Zatem widać, zależy to od tv, ale także od przystawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Emilio1985 napisał(a):

Mi znany jest przypadek, gdy na starszym tv Sony full HD, z podpiętym Chromecastem, na kanałach 4k w C+ Online nie ma dźwięku, mimo iż na wcześniej podpiętym MiBox S nie było żadnych problemów.

 

Chromecast nie ma dekodowania Dolby, tylko pass-through. Jeśli soundbar/amplituner obsługuje jedynie Dolby Digital (bez plusa) to dźwięku ze ścieżki DD+ nie będzie, pozostaje tylko przełączenie przystawki na przesyłanie PCM.

Z tego co wiem to dekodowanie obsługują MiBoxy, Nvidia Shield 2019 i chyba Firesticki, ale nie wiem czy wszystkie.

Edytowane przez adiq22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adiq22 no super, wszystko fajnie, tylko ja nie mam soundbara. Dźwięk leci z głośników telewizora.

 

Na Chromecascie w C+ Online w moim wypadku mogę przywrócić dźwięk na kanałach 4k jeśli właśnie pozaznaczam w ustawieniach wszystkie możliwe scieżki czyli PCM, DD, DD+ lub dam na wybór automatyczny.

 

Ale w tym przypadku z tv Sony full HD i Chromecast 4k żadne ustawienie nie pomaga.

PS. Telewizor to Sony KDL50W815B

Edytowane przez Emilio1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Emilio1985 napisał(a):

@adiq22 no super, wszystko fajnie, tylko ja nie mam soundbara. Dźwięk leci z głośników telewizora.

 

Na Chromecascie w C+ Online w moim wypadku mogę przywrócić dźwięk na kanałach 4k jeśli właśnie pozaznaczam w ustawieniach wszystkie możliwe scieżki czyli PCM, DD, DD+ lub dam na wybór automatyczny.

 

Ale w tym przypadku z tv Sony full HD i Chromecast 4k żadne ustawienie nie pomaga.

PS. Telewizor to Sony KDL50W815B

Teoretycznie ma pełną obsługę standardów Dolby, ale być może ten model telewizora nie przyjmuje po HDMI DD+ ? Może być ograniczony do wyjścia S/PDIF i przepuszczać tylko DD. W aplikacji Netflixa widzisz dostępne ścieżki 5.1 czy tylko stereo? Jeśli brakuje 5.1, a w aplikacji wbudowanej w TV jest, to wg mnie wejście HDMI w TV nie przyjmuje DD+. Jeśli materiał nie ma alternatywnej ścieżki w innym formacie to dźwięku w ogóle nie będzie.

Edytowane przez adiq22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo,  dopiero co kupiłem Chromecast i nie daje DD+ po HDMI jak jest wpięty do TV ale z kolei działa jak go podepnę pod soundbar. 

Apki w TV identyczne jak Chromecast bez problemu działają. Wejście na pewno przyjmuje DD+ bo na innych boxacg działa. 

 

Jak mi przełącza dźwięk widzę na wyświetlaczu soundbara. 

 

p.s To chyba wina automatyki Chromecasta ciągle ustawia mi tylko LPCM ale po przestawieniu w programie zwykle załapuje na właściwy format. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba to jednak zależy tylko od końcowego urządzenia.  Mam 7x SONOS ( 2 soundbary Playbar + 5 satelit) stary model bez Atmos ale działa wszytko do DD 5.1 bez problemów, to samo z soundbarem Sony HT-X8500 perfekt łącznie z Atmos zmienia automatycznie.

Problem z przełączaniem mam tylko na HT-G700. 

Jak na tak dobrej klasy soundbar ciągłe LPCM z Chromecast w automatyce jest nie do przyjęcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, no i sprawa rozwiązana dziękuję za pomoc, niestety mój stary tv a raczej monitor z funkcją tv nie obsługuje dźwięku z amazona fire stick i aplikacji viaplay, jak pisaliście wszystkie ustawienia sprawdziłem i niestety lipa, na każdym innym tv wszystka jest ok, pozdrawiam maciek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, reniferek334 napisał(a):

Czyli żadne urządzenie na posat box go i canal plus online  nie da płynności dekodera satelitarnego ,czyli szkoda kupować apple żeby oglądać mecze c+ i polsat

 

Kup Chromecast 4k, zainstaluj aplikacje Refresh Rate i wszystkie canalplusy, polsaty, netflixy, disneye itd będą chodziły płynnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie też będą chodzić płynnie tylko za każdym razem będzie musiał sobie odpowiednio wszytko ustawić a znając życie to praktycznie na każdym serwisie inaczej a nie wspominając na każdy film jaki załączy. ;/

 

Po prostu czasami oglądanie staje się prostrze jak korzysta się ze starych sprzętów tylko FHD, bez bajerów, atmosów, hdr, vizionów itp. 😛

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ktosiu

Ale po co za każdym razem wszystko ustawiać, skoro apka Refresh Rate robi robotę automatycznie? 

 

Amerykańskie serwisy ustawiasz na 60Hz (lub 59,94 Hz) a reszta na 50 Hz. To że filmy nadają w 24fps czy tam 25 fps, to mam wrażenie że wszyscy się naczytali jakichś poradników w internecie, a prawda jest taka, że wszystko z Netflixa, PV, HBO Max, Apple TV czy Disney+ idzie dobrze własnie na ustawieniu 60 (59,94) Hz. Przecież telewizory z Android TV nie mają możliwości zmiany odświeżania matrycy tak jak to jest w przypadku przystawek. Jest sztywne 60 czy tam 100 Hz i szlus. A jakoś nic nie klatkuje na w/w amerykańskich platformach.

 

Zresztą mam wrażenie, że to nie jest kwestia odświeżania, czy w ilu klatkach został nagrany dany film lecz samej aplikacji.

 

Weź sobie przykładowo film "Poziom Mistrza". Jest jeszcze na PV i od niedawna na Viaplay. Przy ustawieniu jakiejkolwiek przystawki na 60 Hz w obydwu serwisach film chodzi płynnie. Natomiast przy ustawieniu na 50Hz, na PV klatkuje, a na Viaplay NADAL chodzi płynnie. Więc to chyba nie jest kwestia tego w ilu klatkach co zostało nagrane.

 

Swoją drogą dziwne, że Google nie wpadło na pomysł, żeby taką funkcje jak Refresh Rate zaimplementować do swojego systemu. Np w ustawieniach konkretnej aplikacji, poza czyszczeniem pamięci podręcznej czy danych aplikacji mogłaby się pojawić taka opcja jak Startup Display Mode i tam sobie człowiek sam by poustawiał z jaką rozdzielczością i odświeżaniem ma się co uruchamiać. Ale widać mądrzy musieli na to wpaść przy okazji Android TV 12, z którgo i tak prawie nikt nie korzysta po blisko półtora roku od premiery, podczas gdy jakiś gościu zawstydził całe Mountain View już ładne 4 lata temu aplikacją, która robi robotę nawet na Android TV 9 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.12.2022 o 20:09, Zuzia napisał(a):

Z pewnością użytkownicy Kodi powinni przemyśleć zakup Homaticshttps://hdtv.com.pl/threads/homatics-box-r-4k-plus.152824/page-3#post-1669549

 

W dniu 22.12.2022 o 21:40, salva napisał(a):

I co w związku z tym? Działa Kodi 32 bitowe na którym śmiga każda wtyczka. Co nie hallo? Mam się przejmować tamtejszymi malkontentami dla których każdy sprzęt jest beee prócz tego który posiadają? Jest tam taki jeden, krytykujący każdy box i jednocześnie gloryfikujący swojego Firesticka. Kabaretowe forum nastawione na lokowanie prduktu, zarządzane przez właściciela sklepu. Niejeden wtopił na maxa na tamtejszym doradztwie. Każdy tv z jego sklepu jest super. Super przez jak największe "S". Dosłownie tzw selekt. Rzeczywistość, masówka z hurtowni jak w innych sklepach. 

Otóż wersja 32 bit ma swoje specyficzne błędy nie występujące w tej 64 bit, dlatego ja osobiście nie kupiłabym tego urządzenia, po sobie komplikować życie dodatkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...