Skocz do zawartości

Polsat Sport 1, Polsat Sport 2 i Polsat Sport 3 (dawniej Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News)


danielpes5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Polsat na swoich kanałach bardzo mało pokazuje meczów Tauron Basket Liga. jak analizowałem to pokazują średnio 1 mecz na kolejkę na antenie, nie raz 2 mecze, kolejne 2-3 mecze płatne na IPLA. NA TVP sport było więcej meczy na kolejkę średnio 2 mecze, nawet nie raz były 3 mecze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku nie mów bzdur. TVP pokazywał jeden mecz na kolejkę , czasami żadnego nie pokazywał. Jak raz czy dwa były dwie transmisje to można powiedzieć wyjątek od reguły i nadrobienie zaległości wynikające z umowy. Nie wiem jesteś jakimś fanatykiem TVP, cały czas przekonujesz jak to oni wszystko świetnie robią, a jest często inaczej. Do historii przejdzie mecz gwiazd TBL- wizytówka każdej ligi, którą pokazali jedynie w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze jak jest według statystyk: TVP sport w sezonie 2012/2013 pokazał 41 meczy na żywo, na antenie.(umowa była min 30 meczy)

Polsat może nie zbliżyc się do tego poziomu w tym sezonie, takie są fakty, nie jestem fanatykiem TVP sport, tez trzeba nie raz skrytykować Polsat,

 

Umowa która ma Polsat to jest min .50 meczy na żywo, ale większość na stronie płatnej IPLA, większość meczy na IPLA są relacjonowanej z jednej kamery!

Mam płacić za mecz, który mecz jest transmitowany z jednej kamery?

 

To są statystyki z Forum Tauron Basket Liga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jak kibice koszykówki narzekają na poziom transmitowania w Polsacie:

 

"Przeciętna oglądalność, mniejsza dostępność spotkań, a na dodatek awaria podczas najciekawszego z dotychczasowych meczów – to bilans pierwszych dwóch tygodni kooperacji ligowej koszykówki z Polsatem. Kibice narzekają także na przeciętną jakość obrazu, choć to nie wydaje się teraz największym problemem TBL.

 

- Wyniki oglądalności dotychczasowych spotkań Tauron Basket Ligi nie są dla nas satysfakcjonujące. Musimy jednak pamiętać, że zmieniliśmy stację telewizyjną i mamy nowe godziny spotkań. Poza tym dla stałych widzów kanałów sportowych Polsatu koszykówka jest czymś nowym. Staramy się zainteresować ich naszą dyscypliną. Zarówno my, jak i Polsat promujemy mecze na różne sposoby. Jesteśmy też obecni w magazynie Liga, który oglądają też kibice siatkówki i piłki ręcznej – mówi rzecznik prasowy TBL Michał Pacuda.

 

W sezonie 2013/2014 w Polsacie Sport News pokazano Superpuchar Polski (Stelmet – Trefl) oraz dwa mecze ligowe (Śląsk – Anwil, Polpharma – Rosa). Średnia oglądalność to 20,2 tysiąca widzów - taką informację podał na Twitterze dziennikarz Sport.pl Łukasz Cegliński. Najlepiej wypadł Superpuchar – 26 tysięcy.

 

Te wyniki oglądalności są trochę gorsze od poprzedniego sezonu w TVP Sport. Na kanale TVP sport czwarty mecz finału pomiędzy Stelmetem a Turowem oglądało według badań prawie 52 tysiące osób. Z drugiej strony średnia z całych rozgrywek to 24 tysięcy"

 

PS: Polsat sport news jest dostępny multipleksie, a ma narazie gorsze wyniki oglądalności ,niż poprzednim sezonie w TVP sport który jest kodowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisz o faktach,a nie o interpretacjach swoich. Był 1 mecz na kolejkę- to jest fakt,a nie 2 czy 3. Dostępność większa- bo w kanale ogólnodostępnym -Polsacie Sport News. To,że ludzie nie oglądają to nie wina stacji. Spotkań nie będzie mniej, będzie por ownywalna ilość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale większość meczy są płatne na IPLA w słabej jakości bo tylko z jednej kamery transmitowanej, także bez komentarza. Jeszcze mam za to płacić? sorry w poprzednich sezonach zdarzało się TVP sport nawet pokazać 3 mecze na kolejkę, ale bardzo rzadko. Na forum kibice koszykówki strasznie narzekają na poziom transmisji koszykówki. wymienię kilka:

-awarie(ktoś napisał z forum że były 2 awarie)

-zła jakość obrazu

-mecze transmitowane z jednej kamery (na IPLA)

-niektóre mecze bez komentarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że mają umowę na 5 lat, narzazie jest gorsza oglądalność Polsacie sport news, niż było w TVP sport. A Polsacie jest większa dostępność meczów. Jakieś powody muszą być że jest gorsza oglądalność. Polsat sport News jest bardziej dostępny niż TVP sport.

Na forum także kibice twierdzą że Rudziński i Łabędź lepiej komentowali niz teraz komentatorzy w Polsacie. Chociaż Polsat mają takiego samego eksperta co miała TVp sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki powód- mało jest kibiców koszykówki w naszym kraju. Bo nie sądzę by ich liczba się nagle zmniejszyła. Po prostu brakuje takich oglądających , którzy wtedy nie mają nic ciekawszego do oglądania. Mecze koszykówki są w Prime -time niedzielnym i rywalizują z Must Be the Music , kabaretami na dwójce , serialem na jedynce, Czasem Honoru , Masterchefem na TVN. Myślę,że tu jest to wytłumaczenie. Ot cała filozofia. Jak jest się kibicem to ogląda się mecz bez względu na komentarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie jeszcze praw do Formuły 1 , to wczoraj na pewnym z serwisów o F1 na forum , jeden z użytkowników powiedział , że Grzegorz Jedrzejewski nie będzie komentatorem F1 i z dobrego źródła , to napisałem do niego na FB . Wtedy zaprzeczył , mówił że to bzdura totalna i nic o tym nie wie . Gdy zapytałem go o to , czy w ogóle są jakieś rozmowy to powiedział , że nic nie może mówić , sorry . Dodam jeszcze , że prosiłem go żeby coś pisnął , to powiedział że nie ma prawa się do tego odnosić i żebym spytał się rzecznika stacji.Dziś napisałem do rzecznika prasowego Polsatu i o dziwo mi odpisał , po 2 e-mailach napisał ( w e-mailach spytałem po prostu , czy poda mi jakieś nowe informacje dot. licencji F1 w Polsacie i odpisał , że "narazie nic nowego, będziemy mieli coś do powiedzenia to dam znać" , a jak napisałem czy w ogóle prowadzą jakieś rozmowy , odpisał "Nie mam nic do dodania.Pozdrawiam" ;p + info od Sokolim Okiem

 

dzień dobry,

 

na jakość moich źródeł narzekać nie mogę. Sądzę, że należy cierpliwie poczekać, aż pojawią się oficjalne wiadomości.

 

pozdrawiam, Mikołaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F1 według mnie w tej chwili w Polsce jest towarem deficytowym. Brak Polaków i zbyt wielka dominacja jednego zawodnika .

 

 

Coraz mniej osób ogląda wyścigi F1 nie tylko dlatego, że nie ma Kubicy ani innego polskaiego zawodnika, ale też wyścigi często są coraz mniej emocjonujące.Nawet gdy kierowcy chcą pojechac agresywne, to odrazu sędziowie ich karają(niewiadomo za co :x ), coraz mniej są awaryjne bolidy, a i groźne wypadki zdarzają sie rzadziej(nie życzę nic złego kierowcom, samochody f1 są bardzo bezpieczne), w ostatnich sezonach najgroźniejsze sytuacje to karambol na starcie wyścigu GP Belgii 2012, cofający się bolid bez kierowcy na tor podczas GP Niemiec 2013, wypadek w GP Monako 2013 rozwalający bandy, mocno palący się bolid Webbera podczas GP Korei 2013, czy pękające opony podczas GP Wielkiej Brytanii 2013 i Korei 2013. Tu nie tylko chodzi o sport, ale także w pewnym stopniu o show, gdy jest agresywna walka i wypadki to więcej osób ogląda F1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc z tego , że już kończą mi się ferie i miałem sporo czasu, to od początku tego tygodnia próbuje dowiedzieć się na lewo i prawo coś o F1 w Polsce . Pewnie sporo osób zarzuci mi że i tak nie potrzebnie to robiłem. Po pierwsze udało mi się skontaktować z rzecznikiem prasowym z Polsatu przez SMS i próbowałem coś od niego wyciągnąć nie dało to , prawdę mówiąc niczego nowego , bo odpisał mi coś w tym stylu , że "Jeśli będzie coś nowego , to poinformuję pana" , niestety fotki tu nie mam . Następni byli komentatorzy G.J i K.S z Polsatu. Szczerze nic się od nich nie dowiedziałem , ale nic nie chcieli mówić co może powiększać lub obniżać wasze oczekiwania.

xef4n.jpg

5czork.jpg

Kolejnym przystankiem był profil Cyfrowego Polsatu na FB:(najbardziej wkur**** mnie to cały czasu : Patryku .... :D)

5vd2xz.jpg

Dodam jeszcze , że polsatsport.pl odpisał mi coś takiego : Polsatowi skończyła się dotychczasowa umowa na pokazywanie F1. Została złożona oferta w sprawie kupna praw telewizyjnych do kolejnych sezonów. Decyzja o tym komu zostaną one sprzedane jest po stronie B. Ecclestone'a i jego ludzi. Pozdrawiamy

Na ostatni ogień poszedł Mikołaj Sokół :

apcqye.jpg

Dyskusję może otworzyć jego ostatnia wypowiedź . Napisałem do niego , że gadałem z CP i powiedzieli , że prowadzą negocjacje , ale umowa nie została jeszcze podpisana . Dodałem , że powiedzieli mi że o F1 walczy kilka stacji i spytałem go po prostu czy coś o tym wie . Tylko nie wiem czy ta odpowiedź była na 1 część (o Polsacie ) lub na 2( o innych platformach)

 

Czy F1 będzie w Polsacie , powinniśmy wiedzieć mniej więcej od połowy lutego ,bo jak się dowiedziałem to wtedy Polsat Media daje już cenniki( nie mogą być modyfikowane) i ramówkę na następny miesiąc . Ja bynajmniej myślę , że po wypowiedzi Sokoła że nc+ walczy o F1 . Ale są też inne platformy np. UPC . Zobaczymy :). Spróbuję jeszcze co nieco wyciągnąć od Sokoła , ale on wydaje być się nie ugięty i raczej więcej nic nie powie . Jeśli nie będzie żadnego info do połowy lutego to wtedy o wszystkim powie nam cennik :D Zresztą Polsat nie informuje o niczym , bo gadałem na jakimś forum i gościo powiedział że Polsat Sport kupił kilka praw do tenisa , których rok temu nie miał o niczym nie informując i do tej pory od końca Grudnia nie wiadomo o jakie prawa wzbogacili swoją ofertę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem do rzecznika prasowego Polsatu sport, odpowiedział mi:

Oficjalnie Polsat sport ma prawa:

-Wimbledon (ATP & WTA)

-ATP World Tour Finals

-Cały pakiet ATP 1000

-Cały pakiet ATP 500

- kilka turniejów ATP 250

-kilka turniejów WTA International

 

PS: więc mocna oferta tenisowa w Polsacie sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...