Skocz do zawartości

Polsat Sport 1, 2, 3 (dawniej Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News)


danielpes5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

prosze mnie zle nie zrozumiec. Mam tu na mysli ze zawody takiej rangii powinny byc realizowane w TVP to jest jakby ich obowiązek, /tak jak to jest np. w Niemczech/ W moim przypadku znowu bede skazany na relacje stacji niemieckich a to mi sie nie uśmiecha mimo iz znam niemiecki
a skąd wiesz na jakiej TV w Niemczech będzie Euro? Może będzie na Sat1? Albo na RTL?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie jeszcze nie wiem na jakiej stacji niemieckiej bedzie...../nawet nie mamy pewności jeśli chodzi o polskie stacje/tylko przypuszczam ze wzorem lat wcześniejszych mecze były na otwartych stacjach dlatego napisałem "ze mi sie to nie uśmiecha" i tyle......

 

.....a reszte to juz kolega kwiatek dopowiedział :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polityka tworzenia kanału

Raczej polityka wymuszona przez KRRiT. Gdyby prawa z Euro 2008 przypadkiem zagościły na antenie Cyfry+, to również musiałaby pokazać w otwartym oknie, ale Cyfra+ takiego kanału nie ma. Dlatego też, do tego "konkursu", o nabycie praw Euro 2008, nawet nie podchodzi. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centralnie Bogdan nie rozumiesz o co mi chodzi. Nie chodzi mi o to, że mecze Polaków muszą być na Antenie publicznej. A chodzi mi o zupełnie coś innego. Mianowicie o to, że nie przypadkowo Polsat sięga już po którą z rzędu taką imprezę. MŚ w Piłce nożnej, MŚ w siatkówce kobiet i mężczyzn, liga Światowa w siatkówce, ME w Koszykówce, MŚ w Piłce ręcznej, MŚ w hokeju na lodzie itd. I o taką politykę Szefów stacji mi chodziło. Rezygnacja z LM czy Bundesligi wcale nie była przypadkiem i przemyślanym krokiem. Takowe imprezy spłycają się w dużej części z reklam dlatego można zachować niski abonament za PS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z punktu atrakcyjności dla widza na pewno to starta bo są to rzeczy rozłożone w roku nie jak jakieś MS czy ME które trwają max 3-4 tygodnie. Tylko, że chcąc utrzymać niski abonament i zarówno pokazywać także coś atrakcyjnego to obecna droga jest słuszna bo umożliwię większą elastyczność finansową. Większość nakładów na prawa sportowe zwraca się z reklam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro takie opłacalne te ME, to czemu Polsat chce się dzielić prawami z TVP ? Chyba nie z przyjaźni ;)

I nie chodzi o to, że TVP musi pokazywać mecze Polaków, bo może robić to Polsat.

Nie koniecznie muszą być w TVP a tylko na kanale ogólnodostępnym. Co ty myślisz, że z czystego serca odsprzedają część praw TVP? To jest właśnie jeden z zarobków. I poza tym gra.

A co do LM to są sprzedawane niezależnie 2 pakiety otwarty i kodowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polityka tworzenia kanału

Raczej polityka wymuszona przez KRRiT. Gdyby prawa z Euro 2008 przypadkiem zagościły na antenie Cyfry+, to również musiałaby pokazać w otwartym oknie, ale Cyfra+ takiego kanału nie ma. Dlatego też, do tego "konkursu", o nabycie praw Euro 2008, nawet nie podchodzi. :wink:

Jakby Cyfra chciała, to mogłaby spokojnie pokazywać Euro 2008 w C+Sport, tylko mecze Polaków, półfinały i finał, musiałaby oddać stacji ogólnodostępnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro takie opłacalne te ME, to czemu Polsat chce się dzielić prawami z TVP ? Chyba nie z przyjaźni ;)

I nie chodzi o to, że TVP musi pokazywać mecze Polaków, bo może robić to Polsat.

Nie koniecznie muszą być w TVP a tylko na kanale ogólnodostępnym. Co ty myślisz, że z czystego serca odsprzedają część praw TVP? To jest właśnie jeden z zarobków. I poza tym gra.

A co do LM to są sprzedawane niezależnie 2 pakiety otwarty i kodowany.

 

No to tak jak mówię - nie ma sensu dawać meczów na TVP, skoro ME są niby opłacalne :) Lepiej dać je na Polsacie.

 

Kupić coś, by to sprzedać ? :) I że niby jedni drugim będą pomagać w transmitowaniu MŚ/ME (w sensie my Wam, a Wy nam coś dacie) ? :D

To ciekawa sprawa musi być w budowaniu tych przyjaźni, skoro TVP nie pokazywała nawet fragmentu boiska w serwisie sportowym jak nasi siatkarze zdobywali srebro (bo nie mieli praw :D ). Nie wspomnę o tych sprzeczkach na linii TVP - Polsat.

 

Kupować Euro i dać spijać śmietankę TVP (mecze Polaków) to najrozsądniejsze nie jest. I nie robiliby tego, gdyby ME się im opłacały.

Tak więc nie za bardzo zyski są widoczne :)

 

Trochę zaputałem może, więc podsumuję: Skoro Polsat chce gadać z TVP tzn. że wcale na tych ME interesu nie ubija się tak łatwo (jak tu ktoś powiedział).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...