Skocz do zawartości

Nagrywarka DVD z dyskiem czy PVR Cyfry?


chrispcs
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tyle, że przy nagrywarce:

1. Nie nagrasz sygnału HD

2. Musisz mieć włączony dekoder i to na kanale, który chcesz oglądać, a przy PVR możesz oglądać dowolny inny program w tym czasie

3. Musisz programować i nagrywarkę i dekoder, a przy PVR po prostu najeżdżasz w guidzie na wybraną audycję i wciskasz przycisk "nagraj"

Minusem jest fakt, że nie można z PVR cyfry skopiować nagrań (przynajmniej na razie).

Ja wybrałem PVR.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram opinie bagginsa. Sam mam nagrywarkę Philipsa ale nie chce mi się bawić z płytami potem pilnować by płyta zawsze była w nagrywarce a tu jeden klawisz i masz nagrane nie musisz kupowac płyt i dobra jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram opinie moich przedmówców. Mam nagrywarke dvd z dyskiem, ale juz stoi w szafie, bo mi zajmowała niepotrzebnie miejsce. Zdecydowanie PVR, ja najbardziej lubie to, że czasami nawet nie trzeba wciskać nagrywania. Myślę tu o przypadkach kiedy wychodze z domu na chwile i zostawiam dekoder wlaczony na okreslonym kanale. Po powrocie przewijam sobie program do początku, potem przewijam reklamy. Nic tylko ogladać. PVR jest super zabawką dla ludzi, którzy muszą poświęcić trochę czasu pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak jeżeli wolisz wygodę i komfort, nie chcesz trzymać płyt, bawić się w ustawianie nagrywania a 20 zł dla Ciebie nie jest duzym wydatkiem wybór jest tylko JEDEN PVR. mam nagrywarke DVD i Wideo ale ich teraz nie używam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nagrywarka Dvd z twardym dyskiem.Nagrywasz z czego chcesz C+, CP, N,tv naziemna , tv cyfrowa naziemna.Policz ile musialbys miec dekoderow PVR ?.Material nagrany mozesz dowolnie obrabiac (wycinanie np. reklam),mozesz go skopiowac na plyty DVD . Prpgramowanie jest dziecinnie proste, mozesz nagrywac bezposrednio lub z programatorem , mozesz jeden program nagrywac a drugi ogladac.Ja mam dwa tunery ,jeden z C+, a drugi CP i tuner cyfrowy do TV naziemnej iwszystko podlaczone do nagrywarki DVD Panasonica.Super sprawa .Moge nagrac 284 godziny programow(Panasonic DMR-EH55).Mozliwosci nagrywarki z twardym dyskiem sa kilka razy wieksze od tunera PVR . Takie jest moje zdanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mecis54

Mam tylko jedno pytanie, załóżmy że na C+ sport leci mecz który chcesz obejrzeć a na C+ Film w tym samym czasie jest film który chcesz nagrać.

Dekoder PVR poradzi sobie z tym bez problemu, ciekaw jestem jak chcesz to zrobić w konfiguracji którą opisujesz :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca się zgadzam z mecius 54 dlatego ze ja mam nagrywarkę PVR obsługuję to wszystko 2 klawiszami i chociaż mam antenę tylko z jednym konwenterem to jak nagrywam np z Canal+ to 90% innych kanałó mam dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może nie 30 razy, ale kilkanaście napewno.

Jeżeli chodzi o nagrywanie timerem na Nagrywarke HDD, to nie trzeba wcale programować tunera i nagrywarki. Wystarczy tylko tuner, i wcisnąć jeden guzik w nagrywarce. Wszystkie nagrywarki mają (magnetowidy zresztą też) zsynchronizowny start nagrywania ze źródła zewnętrznego. Wystarczy podłączyć takie źródło z nagrywarką SCART'em i w momencie gdy nagrywarka odbierze sygnał automatycznie zaczyna nagrywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to wszystko co proponujecie to tylko półśrodki.

 

1. Czy wszystkie nagrywarki mają zsynchronizowany start? Wcale nie jestem tego taki pewien. Ale nawet zakładając że tak jest, to rozwiązanie na nagrywanie kiedy wszyscy śpią - programujemy dekoder (wersja optymistyczna bo nie każdy się da) i wyłączamy do standby, następnie ustawiamy nagrywarkę w stan gotowości do nagrywania. Od tego momentu aż do zakończenia programu który chcemy nagrać nie możemy już korzystać z dekodera i nagrywarki. Jeśli to robimy idąc spać a nagrywać ma się w nocy to OK ale w każdym innym przypadku takie rozwiązanie jest nie do przyjęcia i trzeba bawić się w programowanie obu urządzeń. Dla porównania w dekoderze PVR wchodzimy do EPG zaznaczamy program do nagrywania i bez dalszych kombinacji mamy pewność że się nagra a do tego w czasie kiedy będzie się nagrywać możemy spokojnie oglądać inny kanał albo coś co nagraliśmy wcześniej.

 

2. Jeśli chodzi o powtórki. Powtórkę mogę równie dobrze obejrzeć bez nagrywania, tyle że nie wszystko jest powtarzane a nawet jeśli jest to wcale nie koniecznie w ciągu najbliższego tygodnia. W takim przypadku muszę pamiętać o tym żeby za jakiś czas ustawić nagrywanie. W dekoderze PVR jak widzę w EPG program który mnie interesuje to programuję nagrywanie i mogę o nim zapomnieć. Jak mam czas na oglądanie TV to sprawdzam co mam nagrane i sobie oglądam.

 

3. Jakie są inne przewagi dekodera z PVR nad parą dekoder+ nagrywarka? Proszę bardzo, oto kilka przykładów:

- możliwość nagrywania HD

- możliwość nagrania dźwięku przestrzennego

- przełączanie wieku ścieżek audio w nagranym materiale

- włączanie wyłączanie napisów w nagrywanym

- jak żona ustawi nagrywanie M jak miłość to ty w tym czasie możesz spokojnie oglądać inny program albo coś co wcześniej nagrałeś

- nagranie w dokładnie takiej jakości w jakiej przyszło z satelity - żadnego dekodowania do postaci analogowej i ponownej kompresji w nagrywarce

- wygoda - wszystkie funkcje w jednym urządzeniu

 

Reasumując, wszystko można jakoś obejść i załatać ale nawet nie ma co porównywać pary nagrywarka dekoder z dekoderem PVR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja akurat naleze do zwolennikow nagrywarek (Panasonic Diga rocks!). Gdybym mial zrezygnowac z PVR lub nagrywarki, PVR odpada. Nie interesuje mnie HD. Zalety PVR sa wielki w sferze wygody nagrywania. Ale wystarczy, ze chce nagrac z Zone Reality lub BBC World, i juz mozna sie zakopac - na nagrywarce programuje to 5-10 razy szybciej. Strasznie wkurzajace jest to, ze nagrywam sobie National Geographic, mam ustawiony jezyk na "Original", a on my wyswietla preview po polsku, zazwyczaj od poczatku razem z reklamami. Nie ma mozliwosci obcinania nagran, sortowania, kopiowania, rozdzielania. Nie ma rozdzialow (chapters), itp. Play/Rewind so powolne (czasem 7 sekund mija zanim dzwiek zaskoczy). Do ogladania PVR sie nie nadaje! (chyba, ze pamietasz tytul, ogladasz od poczatku do konca itp.). Na 350 GB nagrywarki moge wcisnac 700 godzin materialow, 500 nagran. Na PVR mam 50 godzin na SD.

 

Krotkow mowiac: dla leniuchow PVR, dla maniakow HDD/DVDR. A najlepiej ... oba :)

 

Najwieksza zaleta PVR dla mnie: moge sobie edytowac i ogladac nagrania na HDD w nagrywarce, a w miedzyczasie nagrywac nowy material na PVR.

 

Nie interestuje mnie HD czy super-dzwiek, wiec tego argumentu nie rozwazalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...