Skocz do zawartości

sygnal jest ale brak obrazu dvbt, AltDVB


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

od kilku godzin mecze sie z moja nowa karta DVB T KNC BDA DVB-T+. karte zainstalowalem w komputerze, zainstalowalem sterowniki i niby wszystko jest ok. pod koarte podpialem zwykla antene TV naziemna.

w porgramie altDVB na czestotliwosci 666000 znalazlem lilka programow ale nie moge ich ogladac, caly czas mam czarny ekran, brak dziewku. Poziom jest w granicach 12% a Jakość 0%. jestem z Warszawy, do palacu kultury mam 7,3km w linni prostej.

co moze byc przyczyna braku obrazu? chodzi o antene? powinienem kupic jakas specjalna, inaczej ustawic ta ktora mam?

 

dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciezko powiedziec jaka mam antene... wydaje mi sie ze jakiegos zloma;) jest to normalna antena do odbioru telewizji naziemnej, ma ze sto lat;) odbieram na niej kilka kanalow telewizji analogowej, odbior jest raczej sredni jakosciowo.

jesli kupie antene ktora mi polecasz to bede mogl lapac na niej sygnal naziemny cyfrowy i analogowy?

ps

czy moglbys podac mi linka do anteny o ktorej mowisz? niestety nie znam sie na tym calkowicie... z gory dziekuje

aha, w tej chwili Jakość skacze mi od 0 do 100%, nie wiem o co chodzi... ale nadal brak obrazu i dzwieku.

i jaki program bys mi polecil do ogaldania telewizji z komutera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena to antena, odbiera to co leci, nie ma dla niej znaczenia czy to sygnał cyfrowy czy analogowy. Link - szukaj anteny na stronie http://www.dipol.com.pl oraz http://www.hollex.pl

Te skakanie sygnału to pewnie efekt słabego sygnału (odbierać coś odbiera ale pożytku z tego nie da rady zrobić).

 

To jeszcze wrzucę swoje trzy grosze do oprogramowania. Mi najbardziej "leży" DVB Dream, ale używam go do TV satelitarnej, nie wiem jak to będzie współpracować z tunerem do DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DVB Dream także z powodzeniem radzi sobie z DVB-T, o ile tylko interface BDA dogada się ze sterownikami. Podczas konfiguracji pojawi się okno dodawania satelity, ale nie ma się co przerażać - po kliknięciu na "Dodaj" przy "Port 1" zaproponuje do wyboru listy dodanie listy częstotliwości dla DVB-T - wybieramy europejski i gotowe ;) Ew. tylko kodeki jeszcze skonfigurować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na częstotliwości 666 MHz w Warszawie jest nadawana testowa emisja telewizji mobilnej w standardzie DVB-H. Co prawda na komputerze można też to odbierać, ale może na początek skupisz się nad odbiorem w standardzie DVB-T. W Warszawie multipleks DVB-T jest nadawany na częstotliwości 690 MHz (kanał48) i 746 MHz (kanał55).

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...