Skocz do zawartości

Podwyżka abonamentu w C+


Gość PawelU1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Były zmartwienia że C+ nie czyta forym, a tu wygląda po treści niektórych wpisów że ma poparcie niektórych z forum, którzy próbują przekonywać że abonenci powinni sie cieszyc z podwyzki, a nie narzekać.

 

Z drugiej strony - 50% chciałoby jeszcze żeby im dopłacać. Za drogo - idziesz do konkurencji - proste i logiczne. Dlatego nie rozumiem tych lamentów. No kuźwa nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyżebrzesz - zakład?

 

Zakład.

 

Już kiedyś (zdaje się rok temu na wiosnę, przy zmianie regulaminu) była mowa, że w przypadku braku akceptacji regulaminu/cennika nie proponuje się żadnych ofert specjalnych, bo klient wypowiada umowę nie umowę nie względu na koniec czasu określonego, a braku akceptacji nowych reguł gry.

 

Pamiętasz jak szybko zmienili zdanie, gdy zobaczyli ilość wysłanych wypowiedzeń? Podpowiem, że bardzo szybko, a dział utrzymania abonenta dzwonił jak opętany (do mnie czasem 4x dziennie).

 

Dlatego mówię - będzie dużo wypowiedzeń - będą bonusy. :lol2:

 

Jak nie wierzysz, to powertuj sobie stosowne tematy w okresie luty-marzec 2011.. (oferty dla nowych czy obecnych, rezygnacje itp) A nawet jeśli nie zaoferują czegoś nowszego, to wiele osób po wypowiedzeniu podpisze nową umowę w jakiejś promocji dla nowych abonentów, gdzie dostaną inne rabaty/będą mogli zejść pakiet niżej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za drogo - idziesz do konkurencji - proste i logiczne. Dlatego nie rozumiem tych lamentów. No kuźwa nie rozumiem.

 

Zupełnie nie proste i i nie do końca nie logiczne. Szczególnie dla fanów sportu piłkarsko-koszykarsko-żużlowego. Dla nich nie ma alternatywy a zaręczam że jest ich na prawdę sporo (m.in. ja). Dla nich argument "za drogo - idziesz do konkurencji" nie ma zastosowania. Nie mówię, że jest tanio czy drogo, ale sorry jak chcesz oglądać piłkę i NBA (bez konieczności oczekiwania 2 tyg. na Ligę Mistrzów) to jesteś skazany na cyfrę+. I łykasz kolejne podwyżki. Oczywiście oglądacze dokumentów, filmów, informacji, muzyki, kreskówek mają alternatywę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście mam świadomość i jak wspomniałem nie oceniam ceny. Tylko napisałem, że przejście do konkurencji nie jest takie proste i logiczne. To nie jest porównywalne z wyborem np. operatora komórkowego, gdzie usługa różni się w zasadzie tylko ceną a w użytkowaniu nie widzimy różnicy korzystając z T-Mobile, Orange czy PLUS-a (oczywiście uogólniam, żeby nie rozpocząć dyskusji o sieciach komórkowych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram kolegę Wojtuka, ja jestem w tej samej sytuacji, wywalczyłem abonament za 57zl canal+optimum a oni dają mi się nim pocieszyć 2 miesiące i już ... podwyżka, to jest żenada , poczułem się jakby ktoś dał mi po twarzy. Jesli robią podwyżke to powinna być tylko dla tych co podpisują umowy od 1 marca a nie w ten sposób!! Skoro wytargowałem z nimi te 57zl i tyle mi gwarantowali do konca umowy slownie (choć niby w regulaminie jest ponoć dpuszczona podwyzka) to jest [beep]two i tyle. Wogole nie powinno byc takiej furtki w regulaminie i nie obchodzi mnie czy te 57zl mam dzięki promocji czy nie. Co mi z takiej promocji skoro za zaraz i tak podwyżka? To tak jakby był przetarg na budowę ulicy i jakaś firma powiedziala ze zrobi ja za tyle i tyle wygrywajac przetarg a w polowie roboty zażądała więcej za usługę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyżebrzesz - zakład?

 

Tak tak... a cały dział utrzymania klienta pójdzie na urlop żeby przypadkiem komuś czegoś nie dali za zrezygnowanie z wypowiedzenia :D

Troche logiki... zawsze w takim momencie można coś ugrać... mniej lub więcej...chyba dużą role odgrywa sztuka negocjacji co nie jeden abonent już tu pokazywał...ja chce płacic dalej 104zł tak jak podpisywałem umowe...myslisz że sobie darują takiego klienta?..klienta który i tak już 2 miesiące ogląda superpremium za 0zł? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram kolegę Wojtuka, ja jestem w tej samej sytuacji, wywalczyłem abonament za 57zl canal+optimum a oni dają mi się nim pocieszyć 2 miesiące i już ... podwyżka, to jest żenada , poczułem się jakby ktoś dał mi po twarzy. Jesli robią podwyżke to powinna być tylko dla tych co podpisują umowy od 1 marca a nie w ten sposób!! Skoro wytargowałem z nimi te 57zl i tyle mi gwarantowali do konca umowy slownie (choć niby w regulaminie jest ponoć dpuszczona podwyzka) to jest [beep] i tyle. Wogole nie powinno byc takiej furtki w regulaminie i nie obchodzi mnie czy te 57zl mam dzięki promocji czy nie. Co mi z takiej promocji skoro za zaraz i tak podwyżka? To tak jakby był przetarg na budowę ulicy i jakaś firma powiedziala ze zrobi ja za tyle i tyle wygrywajac przetarg a w polowie roboty zażądała więcej za usługę.

 

I tu tkwi twój problem - Na bank drugim uchem ci wylatywało to co ci przez telefon konsultant nadawał. Masz w umowie rabat czy gwarancję stałej ceny? Bo jeżeli to pierwsze to nawet podwyżka o 100 złotych nie powinna cię dziwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jedyna alternatywa dla sportu bez abonentu od Cyfry - to multipakiet C+, oraz np. Cyfrowy Polsat dla pozostałych programów sportowych, mozna jeszcze dobrac (dopóki istnieje) TnK z n-Sportem i TVP-sport

 

Wrócmy do tematu, jak długo C+ odpowiadał wam na e-maila z zapytaniem o zmiane regulaminu (wysłane po południu i cisza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

margraj wiem o tym że takie mają zasady, ale napisałem że nie powinno wogóle być czegoś takiego w regulaminie bo to jest granie ludziom na nerwach. Umowa czy to z rabatem czy bez powinna być zawsze na stałą cenę!!! A podwyżki powinne być tylko dla nowych na dzien dobry przy podpisywaniu umowy a nie w trakcje jej trwania. Tymczasem jest tak że Cyfra teoretycznie jesli zechce to moze przywalić jeszcze ze 3 podwyżki w roku (bo tak mają w regulaminie) a ja chcac ogladać ligę hiszpanska nie mam żadnej alternatywy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram kolegę Wojtuka, ja jestem w tej samej sytuacji, wywalczyłem abonament za 57zl canal+optimum a oni dają mi się nim pocieszyć 2 miesiące i już ... podwyżka, to jest żenada , poczułem się jakby ktoś dał mi po twarzy. Jesli robią podwyżke to powinna być tylko dla tych co podpisują umowy od 1 marca a nie w ten sposób!! Skoro wytargowałem z nimi te 57zl i tyle mi gwarantowali do konca umowy slownie (choć niby w regulaminie jest ponoć dpuszczona podwyzka) to jest [beep] i tyle. Wogole nie powinno byc takiej furtki w regulaminie i nie obchodzi mnie czy te 57zl mam dzięki promocji czy nie. Co mi z takiej promocji skoro za zaraz i tak podwyżka? To tak jakby był przetarg na budowę ulicy i jakaś firma powiedziala ze zrobi ja za tyle i tyle wygrywajac przetarg a w polowie roboty zażądała więcej za usługę.

 

I tu tkwi twój problem - Na bank drugim uchem ci wylatywało to co ci przez telefon konsultant nadawał. Masz w umowie rabat czy gwarancję stałej ceny? Bo jeżeli to pierwsze to nawet podwyżka o 100 złotych nie powinna cię dziwić.

Akurat jaco78 ma rację - trochę to niepoważne, że już po niecałym miesiącu (jak u mnie) od przedłużenia umowy dostaję informację o podwyżce. Jest to typowe łapanie klientów, a potem zobaczymy co będzie. Cyfra+ jest nie fair (bo nie mogę powiedzieć, że nieuczciwa) wobec abonentów. I nie chodzi mi tu o te 8 zł podwyżki ale o to, że o zmianie cen powinniśmy wiedzieć w grudniu przy wysłuchiwaniu aneksu bo na pewno już o tym wiedzieli. Ja wziąłem C+ Optimum ale jakbym wiedział o podwyżce za 2 miesiące to pozostałbym z C+ Kompakt, do którego pewnie wrócę po renegocjacji umowy bo wypowiedzenie na pewno wyślę.

Jest jedyna alternatywa dla sportu bez abonentu od Cyfry - to multipakiet C+, oraz np. Cyfrowy Polsat dla pozostałych programów sportowych, mozna jeszcze dobrac (dopóki istnieje) TnK z n-Sportem i TVP-sport

TnK + Al Jazeera. Minusy to brak HD (z HB), konieczność opłacenia karty za cały rok i problemy z przedłużeniem subskrypcji. Plusy - praktycznie cały interesujący sport z jednej karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie małe podsumowanie zrobiłem dla rozluxnienia:

4 styczeń pierwszy post o podwyżce. dziś mamy 11 styczeń a więc miął tydzień i ok 780 postów.

Średnio na dzień 111 postów o tym samym a więc czy ja dostane podwyżkę, czy ona mnie dotyczy, czy moge wypowiedzieć umowę.

czasami nie nadążam odświeżać forum i ciągle nowe posty są.

Dzięki za uwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zmobilizowania do wysyłania wypowiedzeń :-) zamieszczam linki do ofert Cyfry z działu utrzymania klienta.

 

ankieta: https://spreadsheets.google.com/spreads ... TlhODE&ifq

 

wyniki: https://docs.google.com/spreadsheet/ccc ... 14MH#gid=0

 

Lenistwo motorem postępu, więc podbijam też link do gotowego wzoru wypowiedzenia :

 

http://wyslijplik.pl/download.php?sid=r4LpdpOz

 

Dla wnikliwych cytat m@ila konsultanta C+ ze szczegółami:

 

Odpowiadając na e-mail uprzejmie informuję, że w przypadku braku akceptacji zmiany Cennika, niezbędnym jest złożenie wypowiedzenia w ciągu 14 dni od daty otrzymania informacji o zmianie cen.

 

Informuję, że wypowiedzenie jest skuteczne, jeżeli zostanie dokonane w formie pisemnej i przysłane listem poleconym pod adres korespondencyjny CYFRY+:

 

CANAL+ Cyfrowy Sp. z o.o.

02-100 Warszawa

skr. poczt. 8

 

Pismo powinno zawierać numer Abonenta lub karty abonenckiej, dane osobowe, informacje o chęci rezygnacji z Abonamentu z powodu zmiany Cennika oraz odręczny podpis Abonenta.

 

Na podstawie przesłanego wniosku Umowa zostanie rozwiązana z końcem obowiązywania cen w dotychczasowej wysokości, czyli 29 lutego 2012 roku.

 

 

PS: informujcie znajomych o możliwości zerwania umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie małe podsumowanie zrobiłem dla rozluxnienia:

4 styczeń pierwszy post o podwyżce. dziś mamy 11 styczeń a więc miął tydzień i ok 780 postów.

Średnio na dzień 111 postów o tym samym a więc czy ja dostane podwyżkę, czy ona mnie dotyczy, czy moge wypowiedzieć umowę.

czasami nie nadążam odświeżać forum i ciągle nowe posty są.

Dzięki za uwagę

780 postów a w tym 680 to bezsensowne jęczenia osób których nic nie zadowoli. Nie wiem co by cyfra nie robiła zawsze dla takich osób będzie źle. Ja bym cały temat wywalił do kosza i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jestem w tym zielony, trochę spanikowałem, więc chcę konkretów (pomożecie?). Płacę 78 zł, mam canal+, także w jakości hd. Ile teraz będę płacił? Póki co nie otrzymałem listu od Cyfry. Proszę o wyjaśnienie. Bo przekroczenie granicy 78 zł to dla mnie będzie dramat, a oglądam głównie sport. Obiecywali, że do końca umowy będę płacił tyle samo, bodajże przez 19 miesięcy, ale chce się upewnić, żeby potem czegoś nie przeoczyć. Umowę podpisałem w ostatnim kwartale tamtego roku. Czekam na pomoc i z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet jeśli większość postów to typowe "jęczenie" to jednak dyskusja odnosi spory sukces edukacyjny

1. po info (famie) o podwyżce wiele osób po raz pierwszy zastanowiło się co podpisywali, ba zajrzało wreszcie do umowy.

2. dla wielu dycha to bez znaczenia (a może pozerstwo), ale dla dużej grupy abo ta zwyżka to kolejny alarm o niedopięciu domowego budżetu. Trzeba zrozumieć i to, że ważniejszy jest chleb i buty dla dzieci, a dopiero potem liga angielska na ekranie. Niestety nawarstwienie podwyżek dochodzi masy krytycznej. A tym, którzy wypominają przestraszonym marudzenie o zwyżce przypomnę: nie osyłajcie nas do CP, nie liczcie, że po rezygnacji tych ledwie płacących będzie Wam wygodniej w C+.

3. są także uzasadnione pytania ws. nie do końca rozumianych rabatów.

Sądzę, że właściciel portalu nie narzeka, że temat tak pobudził do odwiedzania ich strony, nie narzekajmy i my.

P.S.

mnie taki kociokwik informacyjny zmobilizował do wyjaśnienia sprawy i to wyjaśnienie (nagrane w CTA) daje mi teraz pewność.

W czerwcu 2011 (umowa -przejście od innego operatora) CENY pakietu i MR -do końca BEZ ZMIAN. Zacytowano mi fragment umowy, który o tym stanowi.

Zatem logicznie od marca C+ na fakturze (tak to opisywał jeden z kolegów) zapisze cenę standardową i odliczy rabaty TAK powiększone, aby uzyskać finalną cenę jaką mam teraz. (teraz 69-17, a pewnie będzie 77-25) MR 15-5 to teraz 20-10. I wszystko gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe na jakiej podstawie ma się tym zająć UOKiK? Bo Tobie nie podoba się, że Cyfra podwyższa ceny?

 

~Yarpen Zirgin powinno trochę kultury w Twoich wypowiedziach! Odzywasz się niekulturalnie a wręcz ... przemilczę to. Ciągle tylko stopujesz wypowiedzi innych. Daj im się wypowiedzieć. Przecież każdy ma do tego prawo jak i do popełniania błędów (np: nielegalny zakup tunera cyfry na allegro).

Cytrynku, ja obecnie jestem bardzo kulturalny. Irytują mnie po prostu ludzie, którzy gardłują oburzenni, że jak Cyfra zmienia ceny to jest oszustwo, draństwo, sprawa do UOKiK itd. Tymczaasem w regulaminie usług Cyfry jak wół stoi:

 

Artykuł 4. § 1. p.5

Operator CYFRY+ zastrzega sobie prawo do podwyższania opłat opisanych w Cenniku w trybie art. 15 § 8 Regulaminu. W takim wypadku Abonent ma prawo do wypowiedzenia Umowy w terminie 14 dni od daty otrzymania zawiadomienia o opisanym powyżej podwyższeniu opłat opisanych w Cenniku, ze skutkiem na koniec miesiąca kalendarzowego obowiązywania dotychczasowych stawek tych opłat.(...)

 

Widziały gały co brały i na co wyraziły zgodę. Jak komus się nie podoba, że wchodzą nowe ceny, to może zrezygnować w ciagu 14 dni, ale niech nie plecie bzdur, że go oszukano, bo nic takiego nie miało miejsca.

Witam wszystkich. Jestem w tym zielony, trochę spanikowałem, więc chcę konkretów (pomożecie?). Płacę 78 zł, mam canal+, także w jakości hd. Ile teraz będę płacił?

Weź umowę do ręki i znajdź w niej Aneks Rabat. W nim będziesz miał czarno na białym zapisaną informację, czy dostałeś rabat kwotowy (np. "21 zł rabatu na Ratę Miesięczną"), czy stałą cenę (np. "Rata Miesięczna w kwocie 78 zł"). Jeżeli będzie zapis w stylu pierwszego, to będzie Cię obowiązywać podwyżka ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytrynku, ja obecnie jestem bardzo kulturalny. Irytują mnie po prostu ludzie, którzy gardłują oburzenni, że jak Cyfra zmienia ceny to jest oszustwo, draństwo, sprawa do UOKiK itd.

I tutaj muszę się zgodzić z kolegą tylko bardziej dosadnie i napisać, a idźcie w pi.... z tej C+ jak tak Was okradła, zrujnowała już na początku cały rok 2012, a może i paru osobnikom całe życie.

 

Dla zmobilizowania do wysyłania wypowiedzeń zamieszczam linki do ofert Cyfry z działu utrzymania klienta.

 

Najlepiej założyć jeszcze komitet i wpisywać się na listę kiedy kto wyśle, lub już wysłał wypowiedzenie.

Jak można taki skowyt podnosić i robić tragedię narodową z powodu kilku złotych. Do gazowni i elektrowni też wysłaliście wypowiedzenia świadczenia usług, bo też przecież są podwyżki. Bareja miałby całkiem niezły scenariusz na zaje... komedię. Miłego dnia i spieszcie się, żeby Wam termin nie minął, bo wtedy będziecie musieli się męczyć do końca umowy, a wtedy to forum zmieni się wyłącznie w dział zrujnowanego życia przez C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytrynku, ja obecnie jestem bardzo kulturalny. Irytują mnie po prostu ludzie, którzy gardłują oburzenni, że jak Cyfra zmienia ceny to jest oszustwo, draństwo, sprawa do UOKiK itd.

 

Jestem ostatnią osobą która "gardłuje". Mnie akurat stać na tę podwyżkę. Tylko denerwuje mnie fakt utrzymywania i dodawania nowych wątpliwej jakości merytoryczno/technicznej niektórych kanałów, których z pewnością oglądalność jest niska (co wcale oczywiście nie oznacza słabej jakości merytorycznej). Tak wiem, że ludzie wolą mieć bogatą ofertę ale natłok informacji (kanałów) = dezinformacja. Chodzi mi o politykę Cyfry+ co do dodawania kolejnych kanałów i tyle. A że są przy tym podwyżki to jest irytujące.

 

BTW. ~Yarpen Zirgin co do postu pod postem chyba lubisz dostawać ostrzeżenia :)

 

I tutaj muszę się zgodzić z kolegą tylko bardziej dosadnie i napisać, a idźcie w pi.... z tej C+ jak tak Was okradła, zrujnowała już na początku cały rok 2012, a może i paru osobnikom całe życie.

audib6, czy ja napisałem, że Cyfra+ mnie okradła? Chyba nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, albo po prostu jesteś przemęczony.

Nie rozumiem po co tyle jadu w Waszych wypowiedziach? Przecież gdyby nie było narzekania i przyjmowalibyśmy wszystko co nam zapoda określona firma wówczas takie stanowisko było by dziwne.

Mnie też irytują pytania "Czy podwyżka mnie obejmie?" ale to wynika z faktu rozbudowania wątku i przez to braku możliwości jego sprawnego przeszukania (choć dla mnie to nie problem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cytrynek, a czy ja napisałem, że to się tyczy Twojej osoby? Naucz sie kolego czytać Ty ze zrozumieniem to będziesz wiedział, że odniosłem się do wypowiedzi Yarpen Zirgin gdzie ujął ogólnie, że ludzie odstawiają tutaj cyrk. Jeśli istnieje możliwość niech moderator zamknie ten wątek i posprząta, bo parę razy było już wyraźnie napisane jak wygląda sprawa podwyżek. Jeśli ktoś nie zrozumiał tego do tej pory to już nie zrozumie. Zastanawia mnie fakt też jak ludzie potrafią oglądać TV ze zrozumieniem, skoro nie potrafią nawet zrozumieć aneksu, który wysyła im operator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...