Skocz do zawartości

Philips 3010/6010


pluto19
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To zależy jaki stopień degradacji na płycie głównej tunera, w moim jeszcze powizyjnym były oryginalne układy tyle, że uszkodzone. Ogólnie rzecz biorąc wymieniłem i do zabawy fajna sprawa. Co nie można podważyć to jak na tę klasę znakomita jakość obrazu (RGB, TV kineskopowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy mozliwosci wyrwania 6010 za 70-80zl, to chyba nie ma sensu nawet patrzec w strone 3010. Jak narazie 6010 spisuje sie u mnie wysmienicie, szybko dziala, ze splitterem zero problemow, gdzie na innych dekoderach (a w szczegolnosci na Fergussonie), potrafily gubic karte, jakosc obrazu jak na SD bardzo, ale to bardzo fajna. Gdyby tylko ten nieszczesny interface lepiej wygladal i byl bardziej rozbudowany (nie mozna np. sprawdzic jaki program leci nastepny), to bylby to niemal idealny sprzecik pod SDki. Mam teraz slynnego Pioneera 1530, ale jak narazie to mam problemy ze spliterrem, jakosc obrazu jest nieco gorsza, a i reakcja na pilota znacznie gorsza (na Philipsie mozna celowac gdziekolwiek, w okno, sciane itd. i zawsze łapie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Cześć wszystkim! jako, że nc+ dawało multiroom praktycznie za darmo skusiłem się i podłączyłem sobie w pokoju stary sprzęt po wizji tv. Mam pytanie, nie chcę się tu w żaden sposób edukować, ale czy da się coś pozmieniać w taki sposób, żebym mógł oglądać wszystkie kanały sd z mojego pakietu? Brakuje mi przede wszystkim stars tv, nie ma też np. TVP Historia. Nie chcę go na razie zmieniać, bo mam stary tv ze skopanym euro, ale chciałbym mieć wszystko na liście ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Wejście antenowe o którym piszesz Kolego to zwykły modulator, powszechny w dobie królujących telewizorów bez złącz A-V m.cz. Była to jedyna możliwość na wysłużonym Jowiszu czy Heliosie obejrzeć cyfrową TV-SAT strojąc zwyczajnie telewizor na wybranym kanale z pasma UHF. O telewizji analogowej nie możemy tu mówić, chyba że w sensie "przepuszczenia" przez modulator częstotliwości jakie były dostępne w "kablu" podłączonym do wejścia antenowego.

Odnośnie statusu IPPV był w tych dekoderach niedostępny.

Technika idzie do przodu i pewne "wynalazki" nie były dla nas dostępne a niektóre już przeminęły na korzyść innych. Jeszcze niedawno kupiony odbiornik satelitarny FTA w systemie DVB-S staje się przeżytkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za informacje. Podłączyłem dekoder (wyjście ANT OUT) do złącza antenowego w telewizorze i dzięki temu mam dostęp do menu. Czy da się jakoś bez pilota przełączyć na tryb, żebym widział obraz z drugiego dekodera, który jest podłączony pod Euro VCR?

 

Jeśli jesteśmy oszczędni, nie chcemy dodatkowego pudełka lub z innego powodu nie chcemy tego urządzenia kupować, możemy wykorzystać tuner analogowy (lub inny cyfrowy) posiadający modulator. Warunkiem jest aby tuner ten (prócz modulatora) posiadał złącze Euro oznaczone jako VCR. Tuner cyfrowy (bez modulatora) łączymy kablem Euro (wpinamy w wyjście Euro TV) z tunerem posiadającym modulator (wpinamy w wejście Euro VCR). Aby uzyskać obraz i dźwięk na modulatorze z tunera cyfrowego, przełączamy tuner analogowy w tryb StandBy lub wciskamy na pilocie przycisk TV/SAT - w różnych modelach różnie jest to rozwiązane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...