Skocz do zawartości
  • 0

Który OLED? Sony AG9 AF9 LG 9C


_Artek_
 Udostępnij

Pytanie

W czerwcu przymierzam się do wymiany mojego Sony Bravia x8309c na coś OLED-owego  w 55 calach (wiem że zaraz wyjdą nowe modele ale w tej kwestii liczę raczej na spadek cen obecnych niż na zakup modelu z 2020r)

Jestem jakoś "sentymentalnie"   związany z sony ze względu na jakość obrazu w telewizorach tej marki poza tym podpinając Apple TV do Android TV mam dostęp do wszystkich aplikacji smart tv w pełnej funkcjonalności (Co w przypadku telewizorów LG już nie jest tak oczywiste) 

Do LG przyciąga mnie jedynie cena i HDMI 2.1 co może się przydać przy konsolach nowej generacji ale słyszałem że matryce LG najszybciej się wypalają myślałem jeszcze o AG8 ale to tv z 2018r i za rok może już nie dostać aktualizacji poza tym myśle że w czerwcu zostanie wycofany ze sprzedaży 

TV używam głównie do oglądania sportu i grania na konsoli sporadycznie jakiś film czy serial. 

Proszę o opinie  maże ktoś z was korzysta z jakiegoś modelu na codzień. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jak OLED to LG , brak problemów z reklamacją czy wymianą matrycy ale pod warunkiem że jest on Polskiej dystrybucji, inaczej jest problem :( Sam stoję przed tym DYLEMATEM  co ty i większości czasu byłem za QLED ze  względu że dużo oglądam  youtube  live a tam są statyczne obrazy ale jak zobaczyłem jaka jest czerń w QLED Q85 , to dało mi dużo do myślenia ( mało stref podświetlenia) a Q90 przekracza mój budżet finansowy bo tam już jest  dużo  więcej  stref podświetlenia  a to robi robotę uwierz mi  :)  Teraz wrócił temat OLED LG  65C9 ponownie i jak  miałbym wybór czy LG OLED  czy SONY OLED  to LG OLED zdecydowanie ale  jak by staniał Q90 do rozsądnej ceny w cenie LG 65C9 to bym brał 65Q90 ale na ten moment cena jest po za moim zasięgiem. Q90 i C9 tą dwa porządne telewizory ale cena przemawia za C9  :)  W tej chwili różnica cenowa po  między  Q90 a C9 jest 1,5 tyś niby nie dużo a  jednak więcej.

3 rzecz patrz gdzie dają najwięcej czasu na zwrot w razie czego a najwięcej  daje Media Mark 30 dni i chyba nie ma znaczenia czy stacjonarnie czy przez internet ale to trzeba się dopytać. 

 

Tut masz taki wątek z pytaniem podobnym do twojego choć jest w nim QLED.

https://hdtvpolska.com/forum/topic/48258-qled-qe55q90rat-sony-kd-55ag8-czy-lg-oled55c9-co-wybrać/

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Samsung w ogóle nie wchodzi w grę..... jakość wykonania problemy z gwarancją podświetleniem itd poza tym qled to nadal LED tylko trochę lepszy.....nie  boję się wypaleń bo nie korzystam z tv dużo a już na pewno nie na 100% jasności  poza tym. jak mi się wypali po 4 latach to nie będę płakał tylko kupie nowy......niestety smart tv od LG mnie nie przekonuje..... a nie wiem czy taki player+ będzie kiedykolwiek na apple tv
Jeśli zdecyduje się na LED to tylko ten najwyższy od sony i z 2020r bo ma mieć hdmi 2.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja troszkę inaczej do tego podchodzę i te aplikację jakie są w LG czy w Samsungu mnie wystarczą  i więcej nie potrzebuje. Jestem mniej wymagający ale każdy ma inne wymaganie i taki LG C9 wystarczył by mi a co do SAMSUNG QLED fakt to nadal LCD LED ale nie taki byle jaki. Skoro nie jesteś pewien LG to zostaję Ci SONY OLED i po sprawie  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dla tego napisałem że jak by Q90 kosztował tyle co OLED LG C9,  to bym zdecydował się na niego a tak nadal jest różnica pomiędzy nimi 1,5 tyś. Miałem kiedyś przez tydzień C8 i Q9F poprzedni model 2018 i powiem że jak bym mógł i miał kasę to oby dwa by stały,  bo każdy jest inny i do innych zastosowań ale wiadomo nie można mieć wszystkiego  :) Jak pisałem LG C9 wygrywa w całej tej kategorii i jest opcją najtańszą,  bo Sony AG9 jest w tej cenie co QLED , także wybór jest w zasadzie prosty. Kolega Shevchenko 1987 ma LG OLED B8 i może się wypowiedzieć coś w tym temacie , bo już jakiś czas go ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja bym nie zaryzykował akurat z SONY OLED, ze względu na serwis i wyniana matrycy ale świat należy do odważnych. OLED ok ale LG bo tu serwis daje radę a jak  wydajesz tyle kasy to chcesz mieć pewność że będzie dobrze i tyle. 

Poczekaj może do czerwca SONY zrobi jakaś promocję albo elektro markety  ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
16 minut temu, XMAREKK30 napisał:

Dla tego napisałem że jak by Q90 kosztował tyle co OLED LG C9,  to bym zdecydował się na niego a tak nadal jest różnica pomiędzy nimi 1,5 tyś. Miałem kiedyś przez tydzień C8 i Q9F poprzedni model 2018 i powiem że jak bym mógł i miał kasę to oby dwa by stały,  bo każdy jest inny i do innych zastosowań ale wiadomo nie można mieć wszystkiego  :) Jak pisałem LG C9 wygrywa w całej tej kategorii i jest opcją najtańszą,  bo Sony AG9 jest w tej cenie co QLED , także wybór jest w zasadzie prosty. Kolega Shevchenko 1987 ma LG OLED B8 i może się wypowiedzieć coś w tym temacie , bo już jakiś czas go ma :)

 

Poczekaj do kwietnia. Wtedy jest rocznikowa wymiana modeli i czasami trafia się prawdziwa okazja. Chociaż z drugiej strony jak pojawią się tegoroczne, bezramkowe QLEDy, to dopiero będzie petarda. U mnie OLED odpada w przedbiegach, bo jak napisałem w innym temacie, lubię jasny soczysty obraz, który szkodzi OLEDom. Nie będę się bawił w dbanie o TV, zmiany kanałów w celu uniknięcia wypaleń, dozowanie jasności itd. Mam słoneczny bardzo duży pokój i ma być jasno. Jedyną wadą LCDeków pod marketingowymi nazwami QLED, Nano Cell itp były kiepskie kąty widzenia, ale w najwyższych(80/90) modelach już nie ma takiego problemu. Sorry, ale jak widzę takie przebarwienia na OLEDach, to mnie odrzuca.

8f1smb1ne7w11.jpg

 

mój link

 

 

LCD też ma swój clouding, także nie ma technologii idealnej. Z dwojga złego wyzbieram LCD(QLED)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ja znowu wolę jak tv ma naturalne kolory i nie wypala mi oczu a wycieki światła w moim LED doprowadzają mnie do szału..... poczekam do czerwca może będą oferty na euro typu jak Polska wyjdzie z grupy to zwrócą kasę za tv hahaha choć przez ten koronawirus to nie wiadomo czy będzie co oglądać. 

Jasny soczysty obraz szczególnie w nocy bez dodatkowego źródła światła mówiąc eufemistycznie nie najlepiej wpływa na twoje oczy ale to już takie "zboczenie zawodowe" :D  

Edytowane przez _Artek_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Masz rację śmiechu warte tu QLED jest tym czego najmniej można się bać czyli oglądanie bez ryzyka ale ma też  swoje wady. Zastanawiam jaka jest różnica pomiędzy Q85 a .Q90 ?? Na pewno Q90 ma więcej stref podświetlenia a Q85 ile ich ma?? Pytam się bo różnica w cenie jest tak mała że nie wiadomo w czym diabeł tkwi ?? Ogólnie każdy kupujący ma kłopot co kupić żeby być zadowolonym a czy na długie lata wątpię  :( OLED to taki następcą Plazmy i mnie najbliżej jest jej ale jak czytam to wszystko to można zwariować . 

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja mam telefon oled poprzedni model miał 3 lata i nic się z nim nie działo jedyne co robię to tak jak pisałem staram się używać najmniejszej jasności  jaka jest mi potrzebna do komfortowego używania nie dajmy się zwariować teraz to idzie do przodu tak szybko że bardziej wymagający użytkownik i tak co 4-5 lat musi wymienić telewizor "bo 4k bo hdr bo aplikacje już nie działają" itd.......
Wracając do tematu ma ktoś może SONY AF8/AF9 albo LG C9 i chciałby się wypowiedzieć?

Edytowane przez _Artek_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Telefony OLED to co innego niż matryca OLED LG bo ten jest producentem dla Panasonic,  Sony czy Philips. Szybciej uzyskasz odpowiedź na innym forum , mam na myśli SONY OLED albo  LG OLED 

 

https://hdtvpolska.com/forum/forum/204-lg/

 

Lub LG 

 

https://hdtvpolska.com/forum/forum/223-sony/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

pewnie nie ma dlatego ja wole kupić Android TV bo nawet jak aplikacje przestają działać to instalujesz albo APK albo wtyczkę  do KODI :D

 z odpowiedzią mi się nie spieszy a nie będę się rejestrował na jakimś forum tylko po to żeby napisać jednego posta :D)

Edytowane przez _Artek_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czyli na ten moment AG8 jest w zasięgu a tak na poważnie Sony nie chętne obniża swoje OLEDY czy to dobrze czy nie to można tak to sobie wytłumaczy , dla klienta to nie dobrze ale ktoś powie skoro są w takich cenach tzn że chyba nie psują się i dobrze się sprzedają :) Sony zawsze było droższe od LG i nic nie od dłuższego czasu się nie zmieniło  :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W ten sposób można sobie czekać aż spadną modele z 2020 , bo na pewną spadną z cen :)  Jeśli kupujesz za gotówkę to idź do salonu Sony Center  i spróbuj się jakoś dogadać a może uda Ci się coś  wynegocjować  ?? 

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Teorycznie mogą stanieć ale na poprzedniej imprezie staniały ale nie te drogie a te nawet nie średniej klasy TV. Nowe modele jak wejdą to będą drogie a żeby staniały to trzeba czekać do grudnia i tak w kółko. Ja poluje na dwa modele Q90 lub C9 i zobaczymy który pierwszy stanieje:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...