Skocz do zawartości

Mini Kablówka


lapizapi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym stworzyć w swoim mieszkaniu taką mini kablówkę tzn. Sygnał Cyfry i ew. jakieś innej platformy podzielić na kilka telewizorów. Chciałbym jednak nie mieć dekoderów przy każdym telewizorze tzn chciałbym mieć sygnał w gniazdku antenowym(takim zwykłym jak w telewizorze) Mam w mieszkaniu kabel pociągnięty przez ścianie z jednej strony zakończony gniazdkiem a drugiej(zakończony grubym złączem odkręcanym kluczem francuskim) podłączonym do gniazda z kablówki Aster. Z której chciałbym zrezygnować. Niestety nie znam się na tym. chciałbym też móc możliwość w przyszłości oglądania kanałów HD. Chciałbym też mieć możliwość oglądania Canal plus na chociaż jednym TV.

Z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programów HD tak łatwo nie rozdzielisz, ponieważ wszystkie będą skalowane do 720x576 czyli do normalnego PAL, a to 5-krotnie mniejsza rozdzielczość. Jedyna możliwość to pociągnięcie do wszystkich telewizorów kabli RGB.

 

Nie ma możliwości podzielenia wszystkich kanałów tak aby na każdym telewizorze działało co innego. Natomiast możesz kupić do każdego telewizora odbiornik i splitter do kart (urządzenie do dzielenia uprawnień).

 

Jeśli chcesz mieć zwyczajną telewizję, to wystarczy zakupić normalny nadajnik (modulator) telewizyjny na allegro lub na innym serwisie. Urządzenie nie może być transmiterem, ponieważ transmiter przekazuje obraz tylko do jednego odbiornika (odbiornika transmitera), a nie telewizora. Do tego jeszcze sumator telewizyjny i dobrej jakości antena (nie siatkowa), aby odbierać analogowe naziemne programy (wtedy jeśli korzystasz tylko z kablówki).

 

Jeśli chcesz podzielić sygnał na dwa telewizory, wystarczy jeden rozdzielacz (nie wolno rozdzielać łącząc kable). Jeśli rozdzielasz na więcej niż dwa telewizory. Będzie trzeba zastosować rozdzielacz aktywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcz inny problem - zwykły tuner satelitarny w jednym momencie potrafi "wypuścić" tylko obraz z jednego kanału. W efekcie gdybyś chciał w swoją mini-sieć wpuścić obraz przykładowo z 5 kanałów z Cyfry+ musiałbyś postawić 5 tunerów, lub ew. zmieniać sobie kanał na inny z jedenego tunera, ale wtedy wszyscy oglądaliby to samo - totalny bezsens. Taniej wyjdzie jednak po odbiorniku dla każdego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Czyli jak chciałbym podzielić z tym spliterem na 4 telewizory to czy będą jakieś problemy z Canal plus, gdzieś czytałem że można zmieniać uprawnienia. Czy będę mógł odbierać kanały HD w pełnej rozdzielczości Czy do każdego tunera będę musiał podłączać antenę jeżeli tak to czy może to być kilka anten i czy mogę odbierać sygnał z kilku satelit. Jaki wybrać dekoder HD PVR do cyfry ten który dają czy lepiej kupić jakiś inny. I jakie kupić pozostałe 2 dekodery SD . Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chodzi ci o piracki odbiór C+ to nie to forum wybrałeś.

 

Przy każdym telewizorze musi być tuner.

 

Jeśli na każdym TV chcesz mieć HD to przy każdym z nich musisz mieć tuner HD.

 

Antena wystarczy jedna. Do niej konwerter QUAD (nie Quattro!) jeśli ma być max. 4 tunery jednogłowicowe. Od każdego tunera kabel do anteny (konwertera).

Jeśli tunery mają być dwugłowicowe (nagrywanie i oglądanie w tym samym czasie) to konwerter polecałbym raczej OCTO (8 wyjść). Wtedy od tunerów dwugłowicowych do konwertera 2 kable, od zwykłych po jednym.

Antenę polecam raczej nie malutką 60-tkę od Cyfry, ale jakąś 80-90 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że chciałbym odbierać we własnym domu kanały z cyfry oraz z kilku innych satelit na 2 ew. 3 telewizorach. Na jednym z nich chciałbym mieć dekoder PVR HD(zależy mi na oglądaniu jednego a narywaniu drugiego kanału) a na pozostałych dwóch starczą mi SD

wymyślałem ze połączę to tak :

Antena + 6 konwertetry 5x single 1x Quad

sygnał z 5 satelit do dekodera + dodatkowy z 6 do drugiego złącza

do innych dekoderów pojedynczy sygnał z hot bird

Mam problem z spliterem który lepszy przewodowy czy bezprzewodowy ?

Jakie wybrać dekodery SD

 

Na razie wybrałem taki sprzęt

1xhttp://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=88&id=487

5xhttp://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=23&id=966

1xhttp://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=25&id=659

2x http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=39&id=817

kabel http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=31&id=952

1xhttp://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=112&id=968

 

Z góry dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zwróć uwagę, że konwertery single Maximum muszą być instalowane pod kątek 45°, co może wywołać problem z okablowaniem (bo jeden z konwerterów - Quad - będzie wisiał normalnie).

 

Do iCorda HD trzeba dobrać jeszcze moduł CI, bo nie ma tam czytnika kart. Można wziąć albo moduł firmowy od Cyfry+, albo AstonCrypt, albo PowerCAM Pro.

 

W temacie splitterów ciężko coś doradzać teraz - miej na uwadze, że jesteśmy w przededniu wymiany kart w C+ i różnie może być z ich działaniem. Minusem przewodowych jest konieczność dodatkowego okablowania pomiędzy splitterem, a kartami, natomiast bezprzewodowych - zasięg.

 

Dekodery SD jeśli nie ma tu specjalnych wymaga (dysk twardy itp.) mogą być nawet najprostsze - Opticumy z czytnikami UCAS lub Fergusony FX 6600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...