Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma z czego.

Popatrz na Sky News - nawet oni lepiej na tym tle wypadają, a na Wyspach prawo względem emisji reklam jest o wiele bardziej liberalne niż w Polsce.

 

Ja zaś traktuję TVN24 jak kiedyś Superstację - jako tubę propagandową ITI, do której trzeba podchodzić z dużą rezerwą.

Półtora tygodnia temu w czwartek czy piątek red. Pałasiński wygłosił apel, w którym jasno zadeklarował, że dla każdego kraju Unii, w tym dla Polski najważniejsze są rządy "rozsądku" i "konsensusu społecznego", więc nie dajmy się "otumanić" "pewnym środowiskom", które chcą "zdestabilizować" nasz kraj sprowadzając do roli "ksenofobicznego ciemnogrodu". Oczywiście padły słowa o Nieubłaganym biegu historii i postępu, które niosą dla Polski oczywiste dobro (choć bliżej niesprecyzowane). A to wszytko w codziennym podsumowaniu informacji ze świata w TVN2 po godz. 18.

Ja myślałem, zę w czasie serwisu informacyjnego (i w ogóle w czasie przekazywania informacji przez dziennikarza) obowiązuje jak w każdym wolnym i rozwiniętym kraju zasada 5W (What? When? Where? Who? Why?), którą szybko streszczę, a wy sprawdźcie jak to się ma do tego co TVN24 (i nie tylko) zwyczajowo serwuje swoim widzom:

 

1W. Po pierwsze poinformować co (what) się wydarzyło, czyli opisać zaistniałe wypadki.

2W. Koniecznie też należy poinformować kiedy (when) zdarzenie miało miejsce. Bez podania daty odbiorca nie będzie wiedział, czy słucha/czyta o aktualnych wydarzeniach, czy o odległej przeszłości.

3W. W newsie musi pojawić się też miejsce (where) zdarzenia, możliwie precyzyjnie określone.

4W. Warto też podać kto (who) brał udział w zdarzeniu, inaczej cała nasza praca straci sens.

5W. I na koniec próbujemy odpowiedzieć dlaczego (why) coś się wydarzyło. Czasem możemy mieć problem ze spełnieniem tego warunku, nie zawsze posiadamy wszystkie niezbędne po temu informacje.

 

 

A potem wyzywają Ziemkiewicza, który w końcu jest tylko publicystą ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że świeci słońce, to pomaga odparować i zmniejszyć stan wód powodziowych.

Jeśli w tak zacnej "telewizji" słyszę takie teksty, to nie będę się spierał co do swoich kwalifikacji umysłowych. A wypowiadającemu powyższe słowa pozostaje mi tylko pogratulować :roll::P Dobrego samopoczucia :> :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogdan, dopiero teraz to dostrzegłeś? A jak skomentujesz wszędobylską belkę informacyjną, która przez 90% czasu wyświetla się na ekranie, informując widzów o: "PREMIER O POWODZI", "PAN X: POTRZEBNA JEST NAM TERAZ POMOC", "WALKA Z FALĄ", itp. czy loga w prawym ekranie telewizora (odgapione teraz przez inne stacje), np. "TRAGEDIA", "POWÓDŹ", itp.? A te pseudosensacyjne filmiki pomiędzy newsami, zrobione na styl starego telewizora, z dramatyczną muzyką, przyspieszonym biciem serca i urywkami różnych wypowiedzi z kilku dni? Przykładowo ten, w którym pokazywano kobietę klęczącą nad przerwanym wałem. Przecież cały czas TVN24 odstawia szopkę i robi się na amerykańską stację informacyjną nr 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że otworzyliście "Klub miłośników telewizji 'TVN24' " :? . Ostatnio właśnie widać, jak w tematach poświęconych kanałom nie rozmawia się o emisji, tylko o treściach. Idźcie gdzieś sobie do Hyde Parku i tam porozmawiajcie, tylko ja widzę, że nawet moderatorzy (a raczej jeden) robi śmietnik. Kiedy wchodzę do działu "Polskie kanały FTA/CI" i widzę jakieś nowe posty w tematach, mam nadzieję, że dowiem się o jakichś zmianach ramówkowych czy o jakichś nowych identach itp. ale nie mam ochoty czytać jakieś subiektywne opinie poszczególnych osób, które aż zioną sympatią do poszczególnych nadawców. I kto tu mówi o profesjonalizmie...

Ciekawe, tylko dlaczego akurat tak się uczepiliście akurat TVNu... "Aha, chyba wiem. Ale nie powiem. Bo? Bo tak!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doprawdy nie rozumiem powyższego postu... Jeśli na forum o telewizji nie możemy rozmawiać o... telewizji, to o czym?! Chyba forum SatKuriera nie służy tylko i wyłącznie do wymiany informacji o zmianach parametrów nadawania kanałów, kodowaniu albo informowania o nowej ramówce - od tego jest program telewizyjny (np. To&Owo). W przeciwieństwie do tematów o platformach satelitarnych, tutaj nie ma wydzielonych tematów na "zapowiedzi", "problemy techniczne" itp. Nie urządzamy tu sobie koncertu życzeń, że chciałbym to i to, raczej rzeczowo (przynajmniej ja staram się to robić) krytykuję niektóre zachowania TVN24 - bo chyba mam do tego prawo? TVN24 nie jest telewizją idealną, a z roku na rok coraz bardziej stacza się na dno z powodu braku odpowiedniej konkurencji - TVP Info jest "tubą propagandową" połączoną z programem lokalno-sportowym oraz losowaniami totolotka, a Polsat News zamknął się w słonecznej platformie i nie ma zamiaru pokazać się światu. Superstacja jest w ogóle poza rankingiem. Jak do tej pory nikt nie raczył ustosunkować się do moich zarzutów wobec TVN24, więc nie wiem czy wszyscy się zgadzają z moimi opiniami, czy też brakuje odważnych by przyznać, że faktycznie tak jest, bo sami namiętnie oglądają TVN24 godzinami. A ta telewizja po prostu ogłupia, robiąc z igły widły i szukając sensacji tam, gdzie jej nie ma. Przykładów mógłbym podać sporo. TVN24 spoczął na laurach zamiast iść do przodu - powinni ciągle wyznaczać nowe standardy. Przykład? Kiedy w końcu zamierzają przejść na całodobowe nadawanie na żywo? Rozumiem, że powtórki też muszą być, ale niekoniecznie na kanale informacyjnym! Powtarzam to po raz n-ty - świat nie idzie spać o północy czasu polskiego. Większość Polaków też nie. Dlaczego więc program TVN24 kończy się o północy i od tej godziny do 6 rano lecą powtórki z całego dnia? Czy nie można stworzyć programu informacyjnego na żywo chociaż co dwie godziny? Już wiele razy było tak, że w nocy wydarzyło się coś ważnego, a TVN24 spał snem sprawiedliwego. Dopiero o 6 rano pojawił się żółty pasek i wielka sensacja! A BBC World News mówiło o tym już o 2 w nocy. Gratulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produkcja niskim kosztem. Skorom oglądalności w nocy nie będzie to i reklam nie będzie - czyli większe koszty przy tych samych zyskach. Ale fakt faktem, jeśli chcą podąrzać za im hasłem "Cała prawda, całą dobę" powinni dawać serwisy na żywo w nocy.

 

Moim zdaniem powinni także pomyśleć o nocnych serwisach w obcych językach dla obcokrajowców, którzy mieszkają w naszym kraju. Nie wszyscy zn nich znają przecież, nasz język, a może chcieli poznać by informacje z naszego punktu widzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@karol91

Jak najbardziej zgadzam się z Tobą, co do tego, że TVN 24 stacza się na dno. Jeszcze dwa czy trzy lata temu bardzo przyjemnie oglądało mi się kanał informacyjny TVN'u.

Obecnie dla mnie numerem jeden jest Polsat News, choć i temu można wiele zarzucić, jak np. łażenie w wodzie po pas w czasie powodzi. Nie wiem czemu to ma służyć. Jak dla mnie to takie a'la TVN 24, a i Kraśko, jak pamiętamy też się plumkał.

A co do nie udostępniania Polsat News to czymś oferta CP musi się różnić od konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

PN wygląda obecnie całkiem nieźle. Tak sobie zaczynali, ale idą do przodu. Po katastrofie z 10 kwietnia jako jedyni nie [beep]owali, tak jak to było w TVN24, gdy osoby, które mogły Prezydenta nawet mieszać z błotem, raptem mówiły o nim łamiącym głosem, tak jakby miały się rozpłakać. W PN takich działań pod publiczkę nie było - spokojnie, poważnie. To wystarczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-...nawet moderatorzy (a raczej jeden) robi śmietnik.

Ja! Jeden odpowiadam: :P - słowami @karol91 post powyżej i nie będę go cytował lub powtarzał. To co robię jest takim innym "Łapu Capu - Wpadki" prezenterów. Różne zabawne i wcale niezabawne wpadki i przejęzyczenia prezenterów TVN24. A, że więcej wychodzi z poważnych i ważnych informacji i programów, to trudno, tym większa winna być ich uwaga. Wszystkie moje posty nie są wydumane i wyssane z palca. Biorę je na żywca kiedy tak, czasami bez przygotowania, nadają robiąc przy tym... - ale to już zgrabnie ujął w swoim postcie @karol91. Kropka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że niektórzy trochę zbyt ostro krytykują tę stację. To fakt - nie mają wystarczająco silnej konkurencji żeby się odpowiednio rozwijać, nadają dużo powtórek i czasem mają różne wpadki. Ale nie ma stacji idealnych, wpadki są rzeczą ludzką a gdyby nie one to przecież nie mieliby czego pokazywać w Łapu Capu ;)

To że nie nadają w nocy na żywo - w sumie z tego co się orientuję to żadna stacja tego nie robi i większość albo ma wtedy przerwę albo nadaje powtórki. Stacja informacyjna, ok - ale o czym by mieli w nocy mówić? Wtedy nie dzieje się zbyt wiele, a jakieś nadzwyczajne tragedie nie zdarzają się na szczęście aż tak często. Owszem mogliby w takich nagłych wypadkach przerywać nadawanie powtórek i uruchamiać program na żywo, ale regularna nocna emisja jakoś mi się nie widzi.

A ja mimo tego wszystkiego co w tej stacji jest nie do końca dobre uważam ją za najlepszy kanał informacyjny ze wszystkich czterech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mieliby nadawać w nocy? Chociażby program w stylu "serwisu informacyjnego Jacka Pałasińskiego". Kiedy jedna półkula Ziemi idzie spać, druga w tym czasie się budzi. Tematów na pewno by nie zabrakło. Poza tym, TVN24 nawet w momencie wielkich tragedii woli puszczać powtórki, czasami włączając jakieś info na żółtym pasku, a dopiero o 6 rano poinformować o tym oficjalnie. Tak było już wiele razy. Przez ten czas zdążyłem już dowiedzieć się wszystkiego z BBC World News, CNN czy Al Jazeera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ karol91 domagales sie nadawania w nocy na zywo no i masz. Wlasnie w tej chwili jest nadawane wydanie specjalne magazynu dzien po dniu i program jest emitowany na zywo w zwiazku z przesiakaniem Walu Zawadowskiego w Warszawie. Z kolei TVP info nawet paskiem informacyjnym nie informuje widzow o biezacej sytuacji na tym wale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker

Właśnie miałem pisać - jakoś jak zalewało południe Polski, to nawet paska nie było. Ale jak już stolycę zalewa, to wielki lament i na żywo będą nadawać całą noc.

 

 

I bardzo dobrze, że ta ich ważka latać po zmroku nie może :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie teraz tylko czekac na posty niezadowolonych osob, ktore zaczna krytykowac TVN24 za emisje calonocnego programu poswiecongo obronie Warszawy przed powodzia. Mysle, ze gdyby nie bylo zadnych informacji ze strony stacji odnosnie sytuacji powodziowej w stolicy tylko pokazl sie pasek informacyjny, to tez bylaby krytyka, bo przeciez trzeba komus wetknac szpile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVN24 nadawało całą noc informacje, za to TVN Warszawa - stoicki obrazek Pałacu Kultury i Nauki. Więc po co ta transmisja w DVB-T? Faktycznie można mieć pretensje do TVN24 o to, że kiedy zalewa stolicę to robią wielki lament, a w pozostałych przypadkach już nie - bo ich to bezpośrednio nie dotyczy. Myślę, że gdyby studio ITI leżało na terenie zalewowym, taka transmisja byłaby jeszcze bardziej dynamiczna. Oglądałem program TVN24 przez całą noc (TVP Info włączyło czerwony pasek około 2-3 w nocy), w większości były to powtórki materiałów i wypowiedzi sprzed kilku godzin (z 0:00, 0:30 i 2:00). Redaktorzy prawie zasypiali na fotelach, mimo to przekrzykiwali się w komentowaniu sytuacji - jeden drugiemu nie pozwalał dokończyć myśli, bo sam miał coś do powiedzenia. To mi się akurat nigdy nie podobało - prowadzący nie byli "dograni" ze sobą. Żeby niektórzy nie odebrali mojej wypowiedzi całkowicie krytycznie, na koniec powiem: Brawo TVN24 za całodobową transmisję ("Poranek" zaczął się już o 5 rano, a nie o 6), czekamy na więcej! Jak widać - można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś nie wiedział, to "wstajesz i wiesz?" :roll:

Dlaczego dziennikarze od samego świtu nieustająco dyskredytują niektórych kandydatów na prezydenta. A tylko ten „żubr?” rzekomo „świetnym jest?”

I jeszcze ten jeden, co we wszystkich choroby widzi, a może on sam chory jest.

I mamy to i tamto? Różnej maści słupy i słupki - "elektryzujące?" A tak właściwie to o co chodzi :?:

Może jestem wścibski ale jest demokracja? Czemu zatem na innych stacjach jej nie ma. Taka na przykład Superstacja, która chodzi tylko swoimi drogami, niczym kot, wie? Że tolerancja gwarantem demokracji jest?!

Ech! Ta sobota – wolna! Zła jest? :roll:

I, żeby nie było, że namawiam kogoś do czegoś :P Chodzi mi tylko o sam ich styl! Którego niestety nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nowa godzina powtórki faktów po faktach?

 

Włączyłem o 13.20 i do tej pory nie usłyszałem żadnej informacji. Do wpół do leciały reklamy, a teraz puszczają od 18 minut rozmowę Staniskiszowej i jakiegoś faceta tylko po to aby pokazać jak Staniszkisowa wychodzi. Ode mnie duży minus dla TVN24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...