Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie niektórzy zauważyli że uwielbiam TVN24 :lol: Nie mogłem więc przeoczyć takiej informacji :)

Nieprawidłowo opisane formularze kontaktowe i nieprecyzyjnie działające wyszukiwarki, to błędy, jakie znalazł serwis Widzialni.eu podczas audytu stron internetowych polskich nadawców telewizyjnych pod kątem dostępności dla osób niepełnosprawnych przyjaznych niepełnosprawnym.

.

.

.

Najwyższą ocenę otrzymał serwis TVP. Pomimo tego, że nie jest wolny od błędów to nawigacja po nim nie sprawiała dużych problemów. W serwisie znajduje się również zakładka „dostępność” dedykowana osobom niepełnosprawnym.

 

Ranking serwisów nadawców z przyznanymi punktami (w nawiasie przyznane oceny):

 

1. http://www.tvp.pl 18 (dobra)

2. http://www.tvp.info 17,5 (dobra-)

3. http://www.tvn.pl 15 (dostateczna)

4. http://www.polsat.pl 14 (dostateczna)

5. http://www.tvn24.pl 9 (niedostateczna)

 

Więcej szczegółów na temat audytu na stronie Widzialnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu Piotr Jacoń prowadzi Poranek. Myślałem, że Porada poszedł na urlop, ale przed chwilą widziałem go w "Dzień po dniu". to już tak na stałe zostanie :|?

Lokalny patriotyzm mówi mi, żeby pan Jacoń został w Poranku. I takie jest moje zdanie. Ma tam większe możliwości. A Kuba Porada jest "uniwersalny".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby kolejna wpadka TVN24?

http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,9519 ... ula_w.html

 

Jest za wcześnie na ocene dziennikarskiego śledztwa, poznamy ją jak toś zostanie aresztowany. Jeżeli nic z tego nie wyniknie reputacja tej stacji strasznie spadnie. Dla mnie wtedy będzie to już tylko skompromitowana TVN24.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało który kanał informacyjny stać na to aby przejść na nadawanie w HD. Wiąże się to m.in. z całkowitą wymianą sprzętu, co w przypadku dużych stacji jest bardzo drogie. Co prawda, zapewne kamery studyjne w TVN24 posiadają możliwość nagrywania obrazu w wysokiej rozdzielczości, ale po co komu obraz HD z samego studia, skoro stacja - jak każda inna - opiera się także na materiałach z agencji informacyjnych (np. Reuters), firm zewnętrznych oraz widzów, więc i tak wszystko oglądalibyśmy w SD. I także byłby powód do krytyki, że w ch*ja walą zamiast nadawać w HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie mają problem z przejściem 100% na 16/9, a wy wymagacie od nich HD! Jeśli chodzi o materiały 4/3 w pillarboxie - lubicie je tak oglądać? Zapewne najbardziej wkurzają się posiadacze telewizorów 4/3, którzy oglądają TVN24 z pasami u góry i dołu, a do tego dochodzą jeszcze te po bokach. TVN24 powinien się w końcu zdecydować na 100% przejście z emisją materiałów 4/3 w sposób, w jaki prezentowane są np. w programie Kalejdoskop. Czyli 4/3, a po bokach w tle powiększone ujęcie z rozmyciem. Jest to dużo wygodniejsze dla oczu i na pewno ciekawsze od czarnych pasów (nie widać tak bardzo zmiany formatu). Co o tym myślicie? Bo chyba obcinanie materiałów u góry i dołu jak robi to Polsat News nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem - jakość jest okropna, a głowy ucięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker

Mistrzem pod tym względem jest Polsat News. Materiały, które można przyciąć - przycina, zaś już takie ewidentnie z grafiką 4:3 daje tak jak piszesz - z rozmyciem po bokach.

W ogóle śmieszne jest też dla mnie nadawanie w TVN24 w kaszetowym pillarboxie 60-minutowego dokumentu... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegięciem było puszczanie dokumentów Ewy Ewart w 4/3, gdzie ewidentnie było widać, iż były one oryginalnie kręcone w 16/9 dla BBC. A to wszystko tylko dlatego, iż wstęp i zakończenie (wywiady z autorką) były kręcone przez TVN w 4/3, a cały materiał (wywiady + film) był całością. Nikomu nie chciało się wyedytować materiału i w miejsce 4/3 wkleić wersję 16/9. Z dokumentów na TVN24 denerwowało mnie jeszcze jedno - EPG. Pisało „Dokument w TVN24”, a w opisie nie było żadnych szczegółów co to za film! Ostatnio jednak film o Michaelu Jacksonie był już normalnie zatytułowany - mam nadzieję, że tak już zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowana większość dzisiejszych relacji z Berlina była nadawana w TVN24 w formacie 16/9, jednak już samo przewrócenie kostek domina przez Lecha Wałęsę emitowane było w formacie 4/3. Nie mam pojęcia czemu. Także gdy pokazywano jednoczesny podgląd na studio TVN24 w Warszawie i obraz z Berlina, oba okienka były zawężone do formatu 4/3, co było widać m.in. po belkach, na których podpisywano oba okna.

 

Przy tej (nazwijmy to...) awarii przełączyłem na Superstację oraz TVP Info - w pierwszym przypadku mieliśmy oczywiście obraz 4/3, bez żadnych pasów, itp. Przynajmniej bez ściemy. Za to na kanale publicznym mieliśmy obraz 16/9 letterbox, na którym było widać mniej niż w TVN24 4/3.

 

Fox News także korzystał z tego przekazu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W styczniu 2010 roku pierwszy polski kanał informacyjny TVN24 wprowadza do swojej ramówki wiele zmian, wśród nich więcej "Faktów", nowe pasmo wieczorne oraz nowy program Bogdana Rymanowskiego.

Od poniedziałku (4 stycznia 2010 roku) o godzinie 16.00 w TVN24 będzie pojawiał się nowy magazyn "Fakty po południu", w którym Anita Werner będzie przedstawiała najważniejsze wydarzenia dnia. Program

potrwa godzinę. Z kolei wieczorne "Fakty po Faktach" będą pojawiać się od stycznia także w weekendy.

 

TVN24 przebuduje także pasmo wieczorne. Od 18 stycznia 2009 roku między 20.30 a 21.30 będzie pojawiało się odświeżony magazyn "Polska i Świat

". Program prowadzić będą Anna Kalczyńska i Łukasz Grass (w tygodniu) oraz Dagmara Kaczmarek i Marcin Żebrowski (w weekendy). Program będzie zawierał reportaże, felietony - powstanie także specjalna redakcja programu której reporterzy będą jeździć po całym kraju i za granicę.

 

Z koli o godzinie 21.30 od poniedziałku do czwartku będzie pojawiał się autorski program Bogdana Rymanowskiego - "Rozmowa

Rymanowskiego". Gospodarz programu w studio będzie przeprowadzał rozmowy bohatera wydarzeń danego

dnia.

 

Na antenę TVN24 wraca także weekendowy program "Inny punkt widzenia", w którym Grzegorz Miecugow będzie prowadził

rozmowy z wybitnymi Polakami na temat polityki, poglądów oraz sposobu na życie. Program będzie pojawiał się od 9 stycznia w niedziele o godzinie 13.00.

Źródło: Media2.pl

Dobrze że będą nowe zmiany, szkoda tylko że tak jak to określił Wanderer TVN24 nie pokazuje wiadomości z Europy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, nie - lepiej męczyć jednego newsa z Wiejskiej cały dzień niż zrobic porządny merytoryczny serwis z newsami ze świata. No bo jak? Że tak dumna TVN24 będzie małpować od "lamusów" z Polsat News, który nie dość, że w dzień daje duzo newsó ze świata, to jeszcze o 21:30 to wszytko podsumowuje z publicystami w "To był dzień na świecie" :lol2::crazy:

A kiedyś to wyglądało zupełnie inaczej, obecnie nawet niePisiory widzą w jaką tubę jednej słusznej partii ITI przerobiło swoją tv. :sciana:

Za to będzie więcej gwiazdorskich zapchajdziur dla swoich medialnych celebrytów (no bo w czym od obecnych serwisów informacyjnych będzie lepszy "Fakty po południu? Anita Werner zrobi striptiz czy co :P , nie wspominając, że Grzesiu Miecugow i Rymanowski dostaną po nowym talk show - prezent od Dziaka Mroza ho ho ho), przecież dla których to widzowie oglądają TVN24, no bo przecież nie dla informacji, prawda? :P

 

Likwidacja 24 godzin w zasadzie zmieni tyle, że mnie będzie znęcania i poniewierania gości zaproszonymi do studia po 21, ale Monika Olejnik i tak pozostaje, więc nadal będzie śmiesznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

O tym kanale niby informacyjnym szkoda gadać, ale co nieco wypocę.

Ten kanał z dnia na dzień coraz to bardziej stacza się na dno. Jego poziom równa się poziomowi krawężnika(i tu muszę przeprosić krawężnik :lol2: ).

Już mówię co mam na myśli. Odniosę się do relacji z przyjazdu do swojego domu Romana Polańskiego.

Najbardziej mi się podobało, jak piękność z Polski relacjonowała, jak to panowie z ochrony przestawiają dwie barierki odgraniczające dziennikarzy od drogi, którą to będzie dojeżdżał Roman Polański do domku.

Drugą rzeczą, która mi się spodobała to przegląd prasy spod domu Polańskiego. Pan redaktor zaczął od gazet tabloidowych, w których relacja z zaistniałej sytuacja była najszerzej relacjonowana głównie za pomocą licznych obrazków. Zakończył gazetami najbardziej prestiżowymi i opiniotwórczymi, w których to obrazków nie było, a i relacji z przyjazdu Romana Polańskiego też nie. Skoro TVN 24 był stacją informacyjną, która najszerzej relacjonowała wydarzenia ze Szwajcarii to o czymś to świadczy.

Trzecia i ostatnia rzecz. W poranku Kuźniar ubolewał nad tym, jak to fotoreporterzy czatują na Polańskiego przy jego domu polując na jego zdjęcie ze swoją rodziną naruszając jego prywatność, intymność itp. Popołudniu coś się chyba zmieniło bo przez kilka minut kamery TVN'u 24 pokazywały przez szparkę między zasłonkami, a ramą okna co się dzieje w domu Polańskiego, ale w tym wypadku to pewnie nie było naruszanie prywatności, intymności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może napisz jaka stacja informacyjna jest a-polityczna czy też niezaangażowana. Żeby mieć newsa trzeba trzymać z politykami. A oni dają newsa za lansowanie się na wizji. W USA CNN i FOX News to tv zaangażowane a często CNN jest pokazywane za wzór do naśladowania.

BBC też miało wpadki choć by z wojną w Iraku. SKY News jest wyraźnie w opozycji wobeć rządu Browna.

 

Może Al Jaazera albo Russia Today?

Mrzonki. I nie chce absolutnie, i nie mam ochoty bronić TVN24.

Ponieważ TVN24 ma dobre wyniki to znaczy że ludzią się podoba - niestety jestem w mniejszości. Kiedyś TVN24 sobie włączałem na pare godzin dziennie a teraz tylko rano kiedy jest najwięcej serwisów i lajtowy poranek. A tak już zrezygnowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Dobrze, że mamy takich użytkowników, jak @T.L. Boratini . Świetny tekst i świetna spostrzegawczość.

Ggratuluję i pozdrawiam.

Dziękuję za komplementy. Mam tylko nadzieję, że jak coś kupię w Hollexie to nie dostaną ulotek n'ki. Takie gratisy to nawet do palenia w piecu się nie nadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siłą TVN24 jest dobra strategia marketingowa i długi okres braku konkurencji, przez co stacja informacyjna ITI niejako "wrosła" się w świadomość widza masowego i mimo bardzo słabego poziomu merytorycznego od kilka lat ludzie nadal często pstrykają pilotem na to, z czystego odruchu przyzwyczajenia. Tak jak na Polsat, gdy pada hasło sport, czy filmy (mimo, że od kilku lat więcej jest reklam :lol: ), albo o 19:30 na TVP1 , bo wiadomo - Wiadomości.

TVN24 wryła się w świadomość masowego widza przez lata, gdy TVP3/INFO nie umiało się zdefiniować region z kilkoma serwisami informacyjnymi czy serwisy informacyjne z okienkami na regiony, a PN w umyśle Solorza był abstrakcją. II wojna w zatoce, WTC czy śmierć Jana Pawła II mocno pomogły w tym.

 

Gdy się konkurencja w końcu pojawiła, nie może się przeciw do masowego odbiorcy z powodu lat gnieżdżenia się w umysłach widzów związku przyczynowo-skutkowego informacje => TVN24. CNN zrobiła podobnie w USA, Fox News poszedł w tabloizację i na widza konserwatywnego oraz z mniejszym miast i prowincji, a ABC NEWS próbuje - jak w Polsce PN drogą pracy u podstaw powoli zabierać pewne grupy widzów do siebie.

W jednym z Klubów Trójki poruszyli sprawę stacji informacyjnych i jeden profesor ładnie to ujął - obecnie widzowie wymagający (ta najwyższa pólka) albo rozdrobniła się i dobiera źródła informacji wedle preferencji osobistych (poglądy), a większość z tej grupy po prostu to wyłączyła albo wróciła do gazet, albo szuka informacji w internecie. 8)

 

 

Nic dziwnego, że TVN24 obniża poziom merytoryczny na rzecz oprawy audiowizualnej i takiej treści - obecnie widzowie nie wymagający dogłębnej analizy informacji oraz dobrej publicystyki stanowią przytłaczającą większość i ciemno będzie kupować cuda na kiju. Po bo wydawać kasę na coś zwiększy prestiż, a nie dochody wnikające z oglądalności. Lepiej dać jakiegoś Pisiora na pożarcie Monisi, później podreperować ego widza, by jako widz tejże stacji czół z tego tytułu satysfakcję, a nawet prestiż, a na koniec postawić na przeciw siebie kilka osób os skrajnych poglądach i nie pozwolić sekundantowi (prowadzącemu), by doszło do merytorycznej dyskusji, bo to zabije show. :crazy:

To wszytko jest wykalkulowane, bo przecież to samo ITI posiada przecież TVN CNBC Biznes, gdzie jest całkowicie inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czwarte (odsyłając do posta T.L. Boratini) TVN24 wyolbrzymia dany problem. Przykład: mrozy. Tak zastraszyli, że z domu wyjść się można bać. Przecież to grudzień, można spodziewać się i śniegu i mrozu. Albo o ''świńskiej grypie''. Też trąbili kilkanaście dni. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...