Skocz do zawartości
  • 0

Problem z obrazem


gelco1
 Udostępnij

Pytanie

Witam.

Mam kartę sky star 2 w komputerze. Wszystko zainstalowałem i odbieram programy.

Na niektórych programach przy samej górnej krawędzi obrazu widać poprzerywane kreski a na VIVA Polska jest dodatkowo zielony pasek z lewej strony obrazu.

W czym tkwi problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Możesz jakoś wyjaśnić co oznaczają te kreski i na jakich kanałach? VIVA Polska na po prostu taki zielony pasek z boku i Ty nic na to nie poradzisz, no jedyne co możesz zrobić to za pomocą odpowiedniej funkcji (o ile program, którego używasz taką posiada) przybliżyć obraz i nie będzie Ci się pokazywał ten pasek, ale za to utnie kawałek obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Acha to jak na VIVIE ma być taki pasek to jeden problem z głowy.

A te kreseczki u góry to są np na polsacie 2 znikają gdy obraz jest nadawany np jak panoramiczny

Może to zależy od jakości sygnału. Ponieważ moc sygnału mam 71% a jakość tylko 48% i nie wiem dlaczego jest taka jakość słaba.

Antenę ustawiałem ze względu na największa moc i nie wiem czy dobrze zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chodzi Ci o te takie białe, przerywane? He, spoko, to też już tak jest, tak nadają z tymi paskami i też ich się nie pozbędziesz jeśli nie powiększysz obrazu. Tutaj siła i jakość sygnału nie mają nic do mówienia, te mierniki (właściwie tylko jakość) określają tylko czy odbierzesz dany transponder czy nie.

No, rzeczywiście powinieneś mieć wyższy poziom jakości sygnału, ale to powinno spokojnie wystarczyć, bo w kartach przeliczanie siły/jakości wygląda trochę inaczej niż w dekoderach, gdzie zawsze podaje wyższy poziom niż na sprzęcie komputerowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak, aby zniknęły trzeba się bawić w programie, inne kodeki nie pomogą, bo tak nadaje wiele stacji i tak są puszczane na satelitę.

 

Jeśli chodzi o ProgDVB to ja go instalowałem, a raczej próbowałem zainstalować kilka razy, ale że mi nie wychodziło to powiedziałem sobie, że walę to i nie robię, nie na moje nerwy to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...