Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (ADB NCP-3670SF, JADA)


g0nz0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podłączyłem pod drugą antenę z 1 przewodem antenowym i...poszło, odpalił się.

W ustawieniach  był Diseq na Astre i Hot Bird.

Konwerter mam podwójny z dwoma wyjściami (monoblock twin?)

Wróciłem do siebie, podłączyłem swoje prz antenowe a ten znów...pobiera aktualizacje! Szlag mnie trafi zaraz.

Czekam na zakończenie Procesu 1/6 co się będzie działo...

 

Chyba idzie dobrze bo "wszystkie sekcje pobrane", "zapis nowego oprogramowania".

Witamy.Trwa uruchamianie dekodera...

Jest obraz!

Działa ale zniknęła Moja lista kanałów!

 

Edytowane przez pawel73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pawel73 napisał:

Chyba idzie dobrze bo "wszystkie sekcje pobrane", "zapis nowego oprogramowania".

Witamy.Trwa uruchamianie dekodera...

Jest obraz!

Działa ale zniknęła Moja lista kanałów!

 

 

Przynajmniej nie musisz ganiać do POSu. Wygląda, że jest problem z obsługą starszych diseqców przy aktualizacji albo Twój już pada ze starości. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pawel73  twój konwenter:

 

e9ee2214dccda8a0.jpg

 

 

Toż to bardzo dobry konwenter Monoblock Twin - Inverto jak widzę. Centralnie ustawiony na Hotbird w zezie na Astrę 19.2E

 

Nie szukałbym problemów z konwenterem - chyba że się fizycznie - mechanicznie - elektrycznie uszkodził. Może złączki na kablach się poluzowały i jest problem z przełączaniem Diseqc w tym konwenterze.

Edytowane przez tweed77
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wpienia ten dekoder. Wczoraj cały dzień walczyłem z tym loaderem. Dzwoniłem wczoraj do canal+, kazali wyjąć kartę, zostawić tylko sat1 podłączone. I mimo błędów loadera, jakoś wieczorem zaskoczyło. Wczoraj wieczorem działało. Chociaż później jeszcze musiałem reaktywację karty robić, bo zgubił kanały. Dzisiaj włączam tv, patrzę dekoder jakby zawieszony. Nie reagował na pilot, białe światełko włączone. Po wyjęciu kabla znowuż ten loader. I już od 3 godzin w kółko próbuję się zrobić, cały czas wywala błędy. Instalację mam zbiorczą satelitę w bloku. Tak z jakością sygnału na poziomie 50 - 60%. Robię tak jak wczoraj, wyjąłem kartę, odłączyłem sat2. I w kółko próbuję się wgrać ten loader. Na razie cały czas błędy wyskakują, i aktualizacja nieudana.

Ale DLACZEGO dzisiaj mi to ponownie wyskoczyło?? Jeśli wczoraj poprawnie się zaktualizowało? No skoro się wczoraj zaktualizowało, to chyba już powinno być wgrane do pamięci dekodera? O co z tym chodzi? Coś mogę więcej zrobić? Punkt Canal+ odpada, nie ma u mnie w mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nie tak z dekoderem i oprogramowaniem. Jeśli jest problem z diseq to powinien wypluć komunikat, że brak nowej wersji oprogramowania. Nie powinien wogóle rozpoczynać procedury. Znalezienie nowej wersji firmware i potem nie możność znalezienia nagłówka to jakaś porażka. Co ma zrobić abonent który ma monoblock na kominie? Ma co chwila latać na dach i przełączać na singla? Total error!

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tweed77, no teraz kojarzę, że to chyba Inverto. Wszystko do tej pory działało i działa, więc myślę, że coś po prostu skopali.

amigo007, to jak u mnie...mielił i mielił, dopiero sposób Dr.Stecha pomógł.

Po podłączeniu pod jednokablowy konwerter, dekoder ożył, zmieniłem na "Bez Diseqc", wróciłem do siebie i zaczął normalnie pobierać. Potem znów zmieniłem ustawienia na 2 anteny i Diseqc. Spróbuj tej metody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moim ultrabox 4K bądź multiswitchem. Nie mogę uzyskać połączenia od kanału 9-32. Częstotliwości się zgadzają. Nawet jak przeprogramuje multiswitch typowo pod unicable 2 (EN50607) to nawet z pierwszymi 8 kanałami soe nie łączy. Z Pierwszego standardu unicable EN50494 UB 1-8 działa na dekoderze. Programator na wszystkich częstotliwościach pokazuje sygnał z satelity. Jeżeli ustawie w multiswitch ub-9 na transporter 10892 H to np. kanał w dekoderze UB-9 pokazuje wtedy jakość i sile i mam odbiór. W taki sposób to nie powinno funkcjonować. Byłem tez w punkcie wymienić dekoder bo myślałem ze mój egzemplarz coś nie działa prawidłowo ale z nowym dalej to samo. W czym może leżeć problem?

Moja instalacja składa się z 2x LNB wideband inverto pro (IDLP-WDB01-OOPRO-OPP) oraz multishwitch Inverto (IDLU-UWT110-CUO1O-32P Item: 5294)

Mam problem z moim ultrabox 4K bądź multiswitchem. Nie mogę uzyskać połączenia od kanału 9-32. Częstotliwości się zgadzają. Nawet jak przeprogramuje multiswitch typowo pod unicable 2 (każdy kanał EN50607) to nawet z pierwszymi 8 kanałami się nie łączy. Z Pierwszego standardu unicable EN50494 UB 1-8 działa na dekoderze. Programator na wszystkich kanałach pokazuje sygnał z satelity. Jeżeli np.  ustawie w multiswitch ub-9 na transporter 10892 H to i kanał w dekoderze UB-9 pokazuje wtedy jakość i sile i mam odbiór ale z całej satelity nie. W taki sposób to nie powinno funkcjonować. Byłem tez w punkcie wymienić dekoder na nowy (ncp-3670sf) bo myślałem ze mój egzemplarz (usw4001ncp) coś nie działa prawidłowo ale z nowym dalej to samo. W czym może leżeć problem? Z tego co testowałem to wnioskuje że dekoder nie obsługuje EN50607. 

Moja instalacja składa się z 2x LNB wideband inverto pro (IDLP-WDB01-OOPRO-OPP) oraz multishwitch Inverto (IDLU-UWT110-CUO1O-32P Item: 5294)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dr.STech napisał:

Obsługuje, ale ty powinieneś poprawnie zaprogramować multiswitcha lub zlecić to fachowcowi. Podpowiedź: multiswitch unicable powinien działać w trybie dynamicznym, a ty przypisujesz konkretne tp. do nośnych.

Mam w trybie dynamicznym. Kanały częstotliwości 1-8 maja tryb mieszany. Unicable 1 albo 2. W tym waśnie trybie dekoder działa na pełnych 8 kanałach. Jeśli przeprogramuje multiswitch na unicable 2 wszystkie 32 czestotliwosci to w ogóle nie pokazuje nic. Robiłem różne kombinacje. Np kanały od 2-9 nie działa ale już od 2 do 8 tak. Dzieje się dlatego ze kanał 9 to już 2 generacja unicable wiec pierwsze osiem kanałów przestawia się na 2 generację. Szerokość pasma kanału ustawione fabrycznie na 30MHz. Może dla ultrabox jest odpowiedni inny? Nigdzie tej informacji nie mogę poszukać. Dla Cyfrowego Polsatu znajdę info ze pasma kanałów są na 40MHz a dla canal plus nic a nic. 

Edytowane przez Jacekwysocki1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Dr.STech napisał:

Ehh a ile MHz szerokości ma większość transponderów na HotBirdzie?

Tego nie wiem ile ma hotbird😕 Aczkolwiek jakąkolwiek częstotliwość szerokości pasma zmienię nic nie działa. Czy dam 36,37 lub 40, 42,47,50. Na 30 MHz wybierając odpowiedni transporder do jakiegoś kanału UB pokazuje mi sygnał Satelity. A sprawdzajac poniżej 30 czy tez powyżej 50 MHz nie ma chyba sensu. Multiswitch mam ustawiony Na tryb dynamiczny, STB podstawowy LO- 9750 dodatkowy 10600. LNB podstawowy LO 10400 dodatkowy 10400. 
mnie mogę nigdzie znaleźć szczegółów z jakimi parametrami powinien buc zaprogramowany multiswitch. Podstawę tzn. Kolejność kanałów i ich częstotliwości zgadzają się. Problem pojawia sie w momencie przejścia na protokół EN50607. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiem, ustaw 36MHz, ogranicz do 16 kanałów i sprawdź czy poprawnie podłączyłes polaryzację od konwertera wideband. Upewnij się, że wejścia na multiswitchu przełączyłes na wideband i ustawiłeś na 10.400, bo taki oscylator ma model konwertera, który podałeś.

 

Z ciekawości zapytam jaki programator używasz do multiswitcha inverto?

Edytowane przez Dr.STech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Dr.STech napisał:

Podpowiem, ustaw 36MHz, ogranicz do 16 kanałów i sprawdź czy poprawnie podłączyłes polaryzację od konwertera wideband. Upewnij się, że wejścia na multiswitchu przełączyłes na wideband i ustawiłeś na 10.400, bo taki oscylator ma model konwertera, który podałeś.

 

Z ciekawości zapytam jaki programator używasz do multiswitcha inverto?

Nic nie daje. Pozbyłem się rozgałęźnika i podpiąłem dekoder bezpośrednio do multiswitcha. Jedynie co to siła sygnału się zwiększyła na 70%. jakosc nadal 0. 
teoretycznie powinno działać. Szkoda ze nie mam innego dekodera na linuxie żeby sprawdzić. 🤷🏼‍♂️

Programator używam od inverto SatPal. Możesz apke zainstalować i zobaczyć jakie ustawienia ma. Program działa bez połączenia z programatorem. i w „Unicable II toolbox” dalej edycja konfiguracji można manualnie wczytać multiswitch i popatrzeć na możliwości. 
w prawym górnym rogu idzie rozwinąć i jest SatPal kontroler i opcja konfiguracji TP ale tam nic nie zmieniałem. 

Edytowane przez Jacekwysocki1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Załaduj tę konfigurację

 

 

https://megawrzuta.pl/download/081ff17a992db6b5c12aedd7a3785aba.html

 

Zobacz czy się poprawnie zapisał bo ta aplikacja mało dopracowana i mi znikają numery UB.

 

Ps. Wejście wideband AB

 

Jak nie pomoże to zrób powrót do ustawień domyślnych i skonfiguruje dla nich dekoder.

 

Edytowane przez Dr.STech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Dr.STech napisał:

Dzieki, jutro rano sprawdzę. 
aczkolwiek mnie dziwi fakt ze jak kanały 1-8 ustawie ja unicable II EN50607 to nic nie ma. Kilkanaście % skaczącej siły i to wszystko.  Standardowo jak jest ustawione unicable I+II z automatu dekoder wysyła info do multiswitcha przez unicable I EN50494.

stad moje podejrzenie braku obsługi unicable 2 w tym dekoderze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem nowy link edytując poprzedni post, bo wkradł się tam błąd.

 

Odnośnie braku sygnału to ciężko mi wróżyć, bo nie wiem jakie częstotliwości wybrałeś. Może coś się nakładało i dlatego był zgrzyt. Np. Jeśli dałeś 40MHz, a odstępy miałeś tylko 30 pomiędzy kanałami.

Edytowane przez Dr.STech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Dr.STech napisał:

Dodałem nowy link edytując poprzedni post, bo wkradł się tam błąd.

 

Odnośnie braku sygnału to ciężko mi wróżyć, bo nie wiem jakie częstotliwości wybrałeś. Może coś się nakładało i dlatego był zgrzyt. Np. Jeśli dałeś 40MHz, a odstępy miałeś tylko 30 pomiędzy kanałami.

Witam. Próbowałem i zero efektu. Ustawienie multiswitcha na 16 kanałów i częstotliwość 72MHz tez nic nie dało 40 czy 36MHz tak samo. Przestawione kanały w twojej konfiguracji pod EN50494 działają poza kanałem 7 i 8 te maja słaba jakość. Około 35%. ale jak zmienię aby był standard EN50607 juz wszystko znika. Polazuje tylko sile sygnału ale nic z jakości połączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://digi-tv.pl/news/170917/unicable-scr-dcss-krok-po-kroku.html/1
 

„Choć generalna zasada działania obydwu wersji technologii jest zbliżona (wysłać komendę DiSEqC do konwertera, konwerter odpowie sygnałem na określonym kanale UB), to różnią się one sposobem komunikacji. W pierwszej wersji standardu (EN 50494) numer kanału UB nie ma krytycznego znaczenia dla komunikacji, gdyż odbiornik przesyła też w ramach komendy częstotliwość IF, na której „czeka” na sygnał. Ale w drugiej wersji standardu to się już zmieniło i komenda zmiany kanału (w dokumentacji normatywnej opisana jako ODU_Channel_change) nie wysyła lokalnej częstotliwości IF, a sam numer kanału i parametr, na który konwerter ma być zestrojony. Jeśli więc przypiszemy numery kanałów i ich częstotliwości w menu odbiornika inaczej niż jest to zaprogramowane w konwerterze – możemy doprowadzić do kompletnie nieprzewidywalnych problemów. Nieprzewidywalnych, gdyż mając pomieszane numery odbiornik może otrzymywać też coś na innych częstotliwościach (np. wywoływane przez inne urządzenie w instalacji), może nawet wskazywać jakiś sygnał (bo coś faktycznie odbierze, tylko nie to co trzeba). Diagnozowaniu instalacji jednokablowych przyjrzymy się nieco później. Redakcja jednak gorąco zaleca, aby trzymać się konwencji numeracji kanałów UB i ustawiać zgodne wartości z tym, co jest w konwerterze, to pozwoli uniknąć potencjalnych problemów.”

 

Takze przy wszystkich testach na YouTube z różnymi LNB czy Multiswitch testują na kanałach od 1 do 8. Nikt nie testuje kanałów powyżej 9 gdzie 100% musi uzyskać połączenie w standardzie EN50607. Nie jest powiedziane ze multiswitch Unicable 2 łączy każdy kanał z 2 generacja. Wiadomo kanały 1-8 maja automatycznie tryb mieszany i nigdy nie będzie problemu tego dekodera połączyć i zaprogramować. 

ciężka sprawa w moim przypadku.  

2 godziny temu, Dr.STech napisał:

Dekoder skonfigurowałeś pod nowe częstotliwości, która są w mojej konfiguracji? Czy na domyślnych też nie działa?

Pod twoje działają pierwsze 6 na 96-100% a 7 i 8 na 35% lecz domyślnych nie działa😕 twoje czestotliwosci od 1 do 8 dałem komendę tylko unicable 2 i nie ma nic poza siła na poziomie 30-70%. 

w programatorze jak testuje połączenie z satelita i zostawię programator na tym aktywnym sygnale na jakimś konkretnym transporderze to pokazuje jakość ponad 90%. Zmienię transponder na inny żeby pokazywał jak antena jest ustawiona to już jakość sygnału znika. W trybie statycznym działa Ok każdy kanał jak testowałem. Ale ogólnie względem konkretnego kanału na cała satelitę nie mogę uzyskać połączenia. 
 

Wyglada jakby dekoder łączył się z multiswitchem i satelitą tylko jakoś konkretny kanał z dana częstotliwością dany transponder odczytuje. Inny kanał np. 10 już z innym transponderem niż kanał 9. I to nawet na 30MHz jak miałem ustawione wcześniej. 
musiałbym ogarnąć inny dekoder np. na Linuksie i sprawdzić co i jak. Tylko z tym będzie ciężko bez kupna. 
w ten sposób sprawdzę czy multiswitch jest sprawny. Koledze 2 lata temu taki sam zakładałem i testowałem mój dekoder i było to samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.09.2021 o 13:40, Dr.STech napisał:

Dekoder skonfigurowałeś pod nowe częstotliwości, która są w mojej konfiguracji? Czy na domyślnych też nie działa?

A jakbym spróbował w trybie statycznym połączyć kanały 9-16  żeby tylko dekoder przeszedł test i zapisać konfiguracje a później ustawić na tryb dynamiczny?🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...