Skocz do zawartości
  • 0

Czy to powinno działać? BBC - ustawianie


Sayid
 Udostępnij

Pytanie

Znalazłem te kanały, które chciałbym mieć u siebie na odbiorniku FTA.

http://www.bbc.co.uk/reception/info/sat ... cies.shtml

Czy mógłby ktoś sprawdzić czy to działa?

 

Astra 2D Satellite (28.2° East)

Transponder 45

Frequency: 10.77325 GHz

Horizontal polarisation

Symbol rate: 22.0 Mbaud

FEC5/6

 

U mnie transponderów jest tylko do ok. 29, i mam 5 miejsc na wpisanie częstotliwości w MHZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nie odbierzesz tek pozycji satelitarnej tak łatwo, antena musi mieć min z tego co wiem 2 metry na zachodzie naszego kraju a im bardziej na wschód tym większa. Chyba, że mieszkasz w innym kraju, jeśli tak jest to podaj w jakim. W Polsce odbiór satelity Astra 2D jest bardzo utrudniony, bo sygnał tego satelity jest ustawiony głownie na Wyspy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie, no to nie ma możliwości odebrania kanałów BBC z Astry 2D jeśli nie kupisz anteny o wymiarach ok. 3 metrów. Za daleko, nawet nie wiem czy na takiej antenie byłby dobry odbiór. Radzę Ci od razu, odpuść sobie tego satelitę, jasne, że możesz oglądać inne kanały, ale tylko te, które znajdują się poza 2D, bo inne satelity mają zasięg w Polsce w miarę dobry, ale też przydałaby się antenka około metra, centralnie wycelowana w 28,5E aby obierać inne kanały, powinno działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli jest już ustawiona na HB, Astrę (19,2E) i Astrę2 (28,5E) to już nic nie musisz zmieniać. Z Twoje postu mogę powiedzieć, że odbierasz HB i Astrę, albo Astrę i Astrę, a nie koniecznie już wszystko na raz. Jeśli chcesz odbierać pozycję 28,5E a masz już ustawione wszystko na Hot Birda i Astrę (19,2E), lecz nie masz 28,5E to wystarczy dokupić dodatkowy uchwyt, kupić kolejny konwerter no i zmienić przełączyć DiseqC na poczwórny.

Opisz jak aktualnie wygląda Twoja instalacja, bo teraz ja się tylko domyślam wszystkie. Ile masz już konwerterów i na jakie pozycje, bo ja już się pogubiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam dwa konwertery.

Zależy mi na Astrze 28,2 i Eurobirdzie 1.

 

OBECNIE mam przełącznik do tych dwóch konwerterów. W tej chwili mam trzy listy kanałów. Z Hotbirda, z Astry 28,2 i Astry 19 (wszystkie trzy naraz)

Chciałbym dołożyć Eurobirda 1.

 

Na razie jestem zielony w te klocki, ale jak odbiornik ma rozróżniać, jaką satelitę chcę odbierać, skoro, np. jest kilka na pozycji 28,2. Domyślam, że powinno się podawać dodatkowe parametry, ale u mnie jest tylko pozycja i ustawienia PID.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Musisz sobie kupić:

1. dodatkowy konwerter na tą pozycję(o ile chcesz mieć 3 pozycje) np TAKI

2. Nowy przełącznik DiseqC, aby można było podłączyć kolejny kabel. Może być TAKI

3. Nowy uchwyt na kolejny konwerter, może TAKI

 

To, że na pozycji 28.5E jest stacjonuje kilka satelitów to nie ważne, bo są na tej samej pozycji, tak samo na 13E masz Hot Bird'a: 6, 7A i 8, na 19,2E też masz kilka satelitów i wszystko jest ok, więc to nie problem. Potrzebujesz do wyszukania kanałów tylko częstotliwość, SR i FEC, aby przeszukać dany transponder.

 

PS. Pozycja 28,5E jest jedna, ale na nich jest kilka satelitów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Thx za odpowiedzi

Jak dobrze zrozumiałem dla odbiornika nie ma znaczenia, która satelita nadaje, ważne są same transpordery.

U mnie na odbiorniku Protek 9000FTA (jakiś chiński) jest trochę pomieszane.

Tzn. podaje się pozycję satelity (np. 28,5E)

Brytyjczycy zamieszali... wszystkie kanały zamkneli sobie na Astrze 2D, akurat właśnie to chciałem oglądać :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zaraz, zaraz. Czy ja dobrze widzę? Jesteś koło Krakowa? Ze 150cm spokojnie wyłapiesz jedną polaryzację (V) z Astry 2D. Wszystkie transpondery mające oznaczenie V tu: http://www.lyngsat.com/astra2d.html przy precyzyjnym ustawieniu anteny powinny działać. Spróbuj do odbiornika wklepać jeden z transponderów polaryzacji pionowej (V) i daj znać, czy coś masz, jakikolwiek ślad sygnału.

 

Pisałeś, że masz teraz dwa konwertery. Antena 150cm. Jaka to antena (Laminas? Masz tego zeza od nich? Czy inny producent?) Jeden z konwerterów to na 100% Hot Bird, ale pytanie brzmi, czy drugi jest na Astrę 19,2E (wtedy powinieneś mieć pełno kanałów niemieckojęzycznych), czy na Astrę 28,2E (mniej prawdopodobne jeśli to Laminas, bo ich zez jest skonstruowany tak, że 16 stopniu rozstawu nie ruszy)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Mam antenę ok. 150

Jest ustawiona na Hotbirda i Astrę. Odbiera astra 19 i 28,2

Tego nie rozumiemy, dokładnie skonkretyzuj. Na jakiej satelicie masz ustawioną antenę?
chciałbym Eurobirda 1 = ma on pozycję 28,5. Czy muszę zmieniać ustawienie anteny, czy powinno działać?
Wystarczy tylko, jeżeli do listy transponderów Astry 28.2E dopiszesz częstotliwości EuroBird'a 28.5E.

 

Masz szansę złapać sygnał BBC, ale musisz przyjąć za kierunek główny pozycję 28.2E (antena musi być ustawiona na tej satelicie i z niej sobie "zezujesz" na 19.2E i 13E).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

U mnie w odbiorniku nie ma ustawiania FEC. Czy jest możlowe, że on to sam wykrywa?

 

Do mojej Astry 28 dodałem transponder 10788MHZ V SR 22000

i teoretycznie mam sygnał Level ok. 70% Quality: ok. 42%

 

Tylko, że nie znalazło BBC, tylko kanał "Taquilla" a on jest na Astra 1KR (19.2E).

Co muszę zrobić, aby szukało z Astry 28?

 

P.S. Chyba zapomnę o Astrze 2D - średnica mojej anteny - 80cm :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak, odbiornik sam może "wyłapać" jaki FEC ma dany TP, to jest dobre rozwiązanie w kilku powodów.

 

Aby odbierać musisz mieć ustawiony konwerter na daną pozycję. To, że znalazłeś takie a nie inne kanały oznacza, że przeszukiwałeś nie tego satelitę. Napisz jeszcze raz jak masz ustawioną antenę, ile konwerterów itd, bo ja jak na razie wiem, że masz na pewno Astrę 19,2E i nie wiem co z Hot Birdem i Astrą 28,5E. Aby przeszukało 28,5E musisz mieć ustawiony konwerter na tego satelitę (co za tym idzie odpowiednią instalację doprowadzającą sygnał z tych satelitów do tunera)to raz a dwa: musisz mieć ustawioną (zaprogramowaną) odpowiednią pozycję w dekoderze.

 

Ustaw kolejną pozycję na kolejnym porcie w przełączniku DiseqC (ustawia się w dekoderze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
U mnie w odbiorniku nie ma ustawiania FEC. Czy jest możlowe, że on to sam wykrywa?
Dokładnie, tuner automatycznie dobiera wartość FEC.
P.S. Chyba zapomnę o Astrze 2D - średnica mojej anteny - 80cm :cry:
A pisałeś wcześniej, że posiadasz 150-tkę. :lol: No to jak masz mniejszą antenę, to możesz zapomnieć, ewentualnie wymienić czaszę na większą.

 

Więcej bym napisał, ale już kompletnie się pogubiłem czytając Twoje wypowiedzi :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak, drugi konwerter ma być z prawej strony (patrząc od tyłu czaszy na promiennik konwertera). LNB odpowiadający za odbiór 28.2E musi być zaczepiony o kilka milimetrów niżej w uchwycie, względem konwertera głównego (13E).

 

Na Twoim miejscu raczej bym ustawił antenę na 28.2E i z tej pozycji "zezował" na 13E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...