Skocz do zawartości

siatkowe antenki w ofercie N


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czasza powinna być pełna, bo jest poprostu wydajniejsza. Siatkowe gubią siłę sygnału, ponieważ przez siatkę cześć z nich przelatuje. Na pełnym "talerzu" promienie sygnału są całkowicie wyłapywane skupiane i całą swą mocą odbijane do konwertera. Uzyskujemy wtedy zdecydowanie lepszy zysk energetyczny sygnału. Siatkowa natomiast to taka umalowana kobieta a przecież, tu nie o wygląd chodzi.

 

-pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pomyśleć że weszłem ostatnio w posiadanie orginalnych anten po Wizji TV,Cyfrze+ i Cyfrowym Polsacie,z tzw.drugiej ręki.Przetestowałem je sobie,w różnych warunkach,od tak dla ciekawości.Każda ma jakieś wady i zalety.Tym bardziej jestem ciekawy jak w tym zestawieniu wypadnie antena od n :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Anteny mają kosztować od 60 za zwykłą do 140 za premium czyli napewno z twinem,osobiście bym wolał czasze stalową bo jest mniej podatna na wiatr i bardziej stabilna,druga rzecz to że tą premium można

indwidualnie kupić za te pare grosz mniej,a więc koleiny orzech do .....

zgryzienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że ja zakup platformy n traktuję bardzo poważnie. Muszę, tylko przed zakupem wszystko posprawdzać i pooglądać. Z anteny siatkowej na pewno zrezygnuję ponieważ posiada gorsze parametry zysku energetycznego od anten stalowych czy aluminiowych, choć te ostatnie, są podatne na silne wiatry i ulegają deformacją.

 

-pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem pełny zestaw z antenką. Po montażu okazało się że jakosć sygnału na kanałach przyrodniczych wacha się od 28 do 33 procent, obraz się klatkuje i ucieka dźwięk. W centru obsługi N byli bezradni i sugerowali tylko lepsze ustawienie anteny. Antena była wielokrotnie ustawiana na mierniku efekt i tak był niezadawalajacy. Po sugestiach serwisanta wymieniłem antenę na tradycyjną 80 cm. parametry skoczyły od razu 92 do 98 procent. Tak więc wydałem dodatkową kasę i zostałem z niepotrzebną anteną, której nie mogę się pozbyć bo jest własnością N telewizji. Wykorzystałem drugi raz tylko konwekter.

Może gdzieś ta siatkowa antena się spisuje ale kiepsko to widzę w czasie deszczu lub śniegu.

Szczerze mówiąc żałuję że nie wybrałem Polsatu, będę się musiał z nimi bujać 15 miesięcy.

Pozdrawiam Tomek123

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to właśnie boli, że odbija się to na użytkownikach.

W N są tak zarozumiali odnośnie parametrów swojego sprzętu, że reklamacja to chyba tylko strata papieru i tuszu do drukarki.

Tomek123

PS

Jestem ciekaw czy ktoś miał podobne problemy, może razem bedzie łatwiej przekonać N że się myliła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakims forum przeczytalem ze gosciu wzial Nboxa z ta siatkowa antena i byly duze problemy z sygnalem.Montazysta doradzil mu aby poszedl i kupil zwykla czasze.Po paru minutach bylo ok.Antena siatkowa mu zostala i pieniazkow ubylo.Poza tym to wychodzi taniej.No ale jak ktos sie chce pokazac przed sasiadami...a takich nie brakuje.Ma taki Rubina lub inny badziew made in USSR ale satka n-ki wisi.Sam montowalem z 10lat temu anteny to znam temat i wiem co pisze.

 

Edycja Mr. Orbita: Coś mi się zdaje, że to było u nas, bo też sobie przypominam ten post ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze rozumiem ale do nBox-a jest dostepna tylko antena jak to napisaliscie "siatkowa"?? Jesli tak to faktycznie bezses, szczegolnie ze dalej to wlasnosc N.... A tak po 3 latach jak juz bedzie dla przykladu "zbombardowana" przez ptaki to tez mam taka oddac?? Albo jak mi snieg z dachu konwerter urwie to w sumie jest wlasnosc N wiec to niby wynajem jest to wymienia mi na nowa??

 

Krzychu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...