Skocz do zawartości

Jaki kupic tuner HD do Cyfry+?


freds
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Dekodery zbudowane na procesorach STi generują lepszy obraz i nie mam co do tego żadnych wątpliwości, więc jeśli zależy Ci na jakości, to wybór jest prosty.

 

Zaproponowany przeze mnie HD TS 9600 jest prosty w obsłudze i jeśli przygotujesz go odpowiednio, to Twoi rodzice nie powinni mieć z nim żadnych problemów.

 

Wszystkie p o p i e r d ó ł k i do niego są dostępne w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też już od pół roku używam VU+ Duo i mogę go z czystym sumieniem polecić. Każdy parametr można ustawić oddzielnie wg. upodobań użytkownika, a szybkość i jakość działania tego sprzętu jest na najwyższym poziomie. Obraz 1 klasa, również 3D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
... Śmieszne jest to, że porównujesz dekoder Openboxa S9 do Vu+ duo... ...

 

Widziałeś kiedyś oryginalnego Openboxa (któregokolwiek), a nie tylko odbiorniki o tej nazwie, produkowane przez Chińczyków, które z Openboxem nie mają nic wspólnego?

 

VU+, to taka sama chińszczyzna, jak te udawane Openboxy, natomiast ukraiński dekoder o tej nazwie, to zupełnie inna bajka.

 

W jakim typie plików zapisuje nagrywanie Opticum HD TS 9600 Prima ...

 

Ten dekoder zapisuje w formacie *.trp, ale nie ma to żadnego związku z modułem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jeśli chodzi Ci o archiwizację nagrań do późniejszego odtwarzania na innych urządzeniach, to tak, ale jeśli będziesz tylko odtwarzał nagrania z dekodera, albo komputera, to już wówczas niekoniecznie, ponieważ pliki *.trp, można odtwarzać bez konwersji na inne formaty w większości komputerowych playerów.

 

A kupując GM, skazujesz się na procesory ALI, chyba że kupisz Sparka, a to dobry wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukiwania dobiegają końca :) zdecydowałem się na skasat royal hs8200 >> produkcji ..bułgarskiej; jest to ni mniej ni więcej odp ukraińskiego s9. ale dostępny u nas (gwarancja , itp..) ciekawa rzecz z tymi klonami fortisa ; tu pełne zestawienie : http://wiki.hdfreaks.cc/index.php/Forti ... 200_HD_PVR ; filmik : http://www.youtube.com/watch?v=_G_LI2OjsIw ; @Niosący Światło thx za ukierunkowanie ( mam nadzieję że nie za wcześnie się cieszę, choć zmieniając philipsa z c+ chyba dużo nie trzeba by było lepiej :)0 Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A powracając jeszcze do dekodera VU+ Duo, to ktoś tu na tym robi kokosowe interesy, biorąc za sprzęt wart, razem z przesyłką z Chin 332 baksy, aż ok. 1500 PLN.

 

http://www.dhgate.com/vu-duo-hd-twin-sa ... 10678.html

 

Poza tym toto jest strasznie żerne, bo łyka przy maksymalnym apetycie na EE, aż 65W, a to już jakieś przegięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

O Mancie napisano już na tym forum kilka słów, więc sięgnij do źródeł.

 

Poza tym Manta ma swoje forum, gdzie dowiesz się niekoniecznie obiektywnej prawdy, ale za to najwięcej. ;)

 

Sam bym tego nie kupił, ale jest to kompletny odbiornik o całkiem sporych możliwościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Niestety DM ma ostatnio poważne problemy ze sprowadzaniem z Chin selekcjonowanych części do swoich dekoderów z najwyższej półki i tak między Bogiem a prawdą, nie wiadomo jeszcze jak to będzie z tą marką.

 

A chińskie klony, to tylko chińskie klony i nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to ze sa to tunery z bardzo duzymi mozliwosciami i chyba najwiekszym supportem softwarowym wiec jak dla mnie no.1. Sam uzywam od lat i kazdy znajomy ktoremu polecilem jest rowniez bardzo zadowolony takze polecam dalej ;) I nawet te chinskie klony sie sprawuja dobrze jak z dobrego zrodla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powracając jeszcze do dekodera VU+ Duo, to ktoś tu na tym robi kokosowe interesy, biorąc za sprzęt wart, razem z przesyłką z Chin 332 baksy, aż ok. 1500 PLN.

 

http://www.dhgate.com/vu-duo-hd-twin-sa ... 10678.html

 

Poza tym toto jest strasznie żerne, bo łyka przy maksymalnym apetycie na EE, aż 65W, a to już jakieś przegięcie.

Vu+ duo to bardzo dobry dekoder za rozsądną cenę.

Niestety DM ma ostatnio poważne problemy ze sprowadzaniem z Chin selekcjonowanych części do swoich dekoderów z najwyższej półki i tak między Bogiem a prawdą, nie wiadomo jeszcze jak to będzie z tą marką.

 

A chińskie klony, to tylko chińskie klony i nic więcej.

Jasne Dreambox, który wyznacza najwyższy standard upadnie a Openbox z Ukrainy pozamiata rynkiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@blueman, 245 baksów, to jest przybliżona i dość uczciwa cena tego szajsu, jakim jest VU+ Duo, zresztą cena ustalona przez wytwórcę. :)

 

... ale to co Ty zapłaciłeś, czyli prawie 1500 złociszy, to jakieś nieporozumienie.

 

A tak na marginesie, dekoder, który pobiera dziś ponad 60W EE, to jakiś dinozaur, a nie nowoczesny sprzęt. ;)

 

Co do DM, to Twoje komentarze wynikają z niewiedzy, więc wspaniałomyślnie Ci z okazji świąt wybaczam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to nie wiesz ile ja zapłaciłem za Vu+ duo, więc nie wnioskuj pochopnie, bo byś się na swojej intuicji przejechał. A po drugie, to dla Twojej wiedzy posiadam w swojej kolekcji zabawek 2 Dreambox'y, więc temat niewiedzy dotyczy raczej Ciebie Kolego...

 

Nazywasz Vu+ duo szajsem? Brak słów... Najwidoczniej nigdy nie miałeś do czynienia z tym sprzętem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dekodery VU+ i Duo przechodziły przez moje łapki, ale w domu bym tego nie postawił, natomiast DM, stoi sobie grzecznie na honorowym miejscu w salonie. :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niosący Światło napisał(a):

I specyfikacje, które nawiasem mówiąc czytam niezwykle wnikliwie

 

Tylko ten sprzęt "[beep]" jest produkowany w Korei to po pierwsze, a po drugie jeżeli jestes fanatykiem Opena za 299pln to inni mogą być fanatykami VU+ za 1500pln. Pseudo inteligentnie poskładane słowa niczego tutaj nie zmienią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wpisz w wyszukiwarkę dwa ciągi liter "VU+ Duo" i "Shenzhen" i wtedy przekonasz się gdzie tak naprawdę są produkowane dekodery VU+, które lądują na polskim rynku.

 

To naprawdę niezbyt skomplikowane, tylko wymaga minimum znajomości angielskiego.

 

Powodzenia.

 

ps.

Poza tym czytaj uważnie, który Openbox mnie urzekł i nie jest to na pewni chiński "klon" za 300 złotych, tylko oryginalny ukraiński Openbox S9.

http://www.openbox.ua/receivers/s9/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angielski i szwedzki znam bardzo dobrze. Gorzej u mnie z Twoim ukraińskim. Skoro jesteś takim specjalistą to w czym to Twoje "super, hiper, mega" cudo jest aż tak lepsze od mojego VU+ Duo. Tak jak juz kiedyś Tobie napisałem mam dość spore doświadczenie zawodowe, które cały czas pielęgnuję, a wyszukiwanie czegoś w Google i dobieranie sprytnie słów na wypowiedź zamieszczaną na forum świadczą tylko o ... P.S. Mnie na szczęście urzekła moja żona, a tuner w moim przypadku to tylko dobry sprzęt. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wymiana uszczypliwości doprowadzi nas kompletnie donikąd i ani o włos nie przybliży do rozwikłania galimatiasu, którego nie masz woli przeniknąć.

 

A zależy nam chyba na prawdzie, czy może się mylę?

 

Jeśli na prawdzie, to fakty są takie, że VU+ są produkowane w Chinach i tylko takie można dostać w polskich sklepach.

 

Tak samo sprawy się mają z Openboxem, który to można w Polsce dostać jedynie w wersji chińskiej, czyli jest to de facto robienie ludziom wody z mózgu, bo to coś za 300 złotych, które oferowane jest u nas jako Openbox S9, nawet z grubsza nie przypomina oryginału.

 

Jak wcześniej powiedziałem, chińskie wytwory w postaci elektronicznego sprzętu, toleruję jedynie, kiedy jakaś dobra marka taki produkt nobilituje, czyli mówiąc wprost, jeśli ktoś bierze odpowiedzialność za wytwór Kraju Środka, w innym wypadku jest to dla mnie tylko złom.

 

Może się mylę i jest tak, że Chińczycy również potrafią wyprodukować coś dobrego po swoją marką, ale tyle razy się kiedyś zawiodłem na ich wyrobach, że stracili u mnie zaufanie i nie sądzę by prędko je mogli odbudować.

 

Dlatego dla mnie sprzęt złożony poza Chinami, np. na Ukrainie, ma walory unikatowego, tym bardziej, że rzeczywiście jest to kawał dobrego dekodera.

 

Jak dla mnie to raczej wszystko i jeśli się chcesz na kogoś boczyć, to kieruj swój gniew w kierunku polskich importerów, którzy robią Rodaków w bambuko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy szuka według portfela, ferguson niby składany w Polsce a z chin części, tak samo jak tv sony składane na słowacji a części większość z chin, ją kupił ferguson by oglądać i czasem coś po nagrywać, i timeshift ładnie chodzi i żona zadowolona bo pausa i do później ogląda nic jej nie ucieknie, czy ten chin czy nie o już nie ważne, ważne jest to do czego chcemy tuner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...