Skocz do zawartości

Jaki kupic tuner HD do Cyfry+?


freds
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tylko jak ktoś nie miał jeszcze styczności z linuxem to będzie się chwile uczył, u każdego producenta spliterów sa informacje jakie stb na nich działają, tak ma uniwersalny, ale nie ma CI, wtedy jakby cyfra przeszła na karty z modułami parowanymi, to wtedy ten stb będzie trzeba sprzedać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie chwilkę, a później tylko sama radość z korzystania. Ja mam 2 miesiące VU+ DUO i nigdy w życiu żadnego więcej Fergusona. Jak czytam dział Ferdka to na palcach jednej ręki polczyłbym zadowolonych klientów. Ciągle coś nie działa. Jak zrobią jedno to spie... drugie. I tak w kóło. Generalnie w dekoderach opartych o Linux wszystkie parametry można dostosowywać indywidualnie, co za tym idzie nic nie mam narzuconego odgórnie. W moim tunerku nigdy nie zaliczyłem jakiś zwisów, problemów z nagrywaniem itp. Kanały przełączają się w niecałą sek. Z nie Linuxowych tunerów bardzo dobry jest podobno nowy twór Manty. Proponuję troszkę poczytać o nim w necie i cena jest zadowalająca. Pozdrowiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowe manty to Model HD8000 od modelu HD9000 różni się brakiem gniazd SCART oraz wyświetlaczem LED zamiast alfanumerycznego.

Tunery pochodzą z tej samej stajni co Ferguson 8900 czy Ariva TT, tylko wszystko zależy od wsparcia oprogramowania, i jęsli będą pisać ci sami informatycy to różnie to może być,

ja mam arive 202e i jak narazie do samego oglądania i nagrywania jest dobra żabnych zwiech, osd proste i ładne, you tube, web tv,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekodery dzielimy na dekodery na linuksie i dekodery dla ludzi chcących oglądnąć Polsat, jedynkę i TVN, włączając dekoder na panelu i na panelu go wyłączając. Jeśli ktoś potrzebuje żeby po włączeniu dekodera wyskoczyła mu wiadomość że ma nową pocztę czy po naciśnięciu przycisku wyskoczyła pogoda dla całego Nepalu, już o youtubie nie mówiąć, to tylko dekodery na linuksie. Starsze modele SD można kupić bardzo okazyjnie. Używki poniżej 200zł mają karty sieciowe, możliwość podpięcia dysku i w pełni programowalne piloty. A wsparcie jest niezmienne.

 

Manta jest oparta na linuksopodobnym systemie OS21, sam posiadam jeden dekoder na tym systemie Ezyboxa 8000, nie mam żadnych zarzutów co do jakości działania. Tylko że dekoder jest na STI a Manta na Zoranie. W teorii nowy Zoran powinien mieć co najmniej tak dobrą jakość obrazu jak STI, jak będzie w praktyce pewnie się dowiemy. Jeśli chodzi o OS21 to przygotujcie się na kompletny brak wsparcia po paru latach. Ten system jest zamknięty. W porównaniu z dekoderami Dreambox na Enigma 1 można powiedziec że wsparcia nie będzie :)

 

GM990 Spark jest dekoderem na linuksie i ma możliwość instalacji Enigmy. W tej cenie wydaje mi się że jest lepszym wyborem niż Manta HD9000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zadnej roznicy pomiedzy VU+ DUO a moim Opticum X560 jesli chodzi o komfort ogladania. Jedyne co to moj sprzet wolniej przelacza kanaly.

Z tego co się orientuję to Opticum X560 posiada tylko jedną głowicę DVB-S2 poza tym nie ma Enigmy2, możliwości strumienowego przesyłania obrazu z jednej lub dwóch głowic równocześnie i odtwarzaniu na komputerze itd.

Dla Ciebie to może niepotrzebny bajer, ale dla mnie osobiście świetna sprawa. Podobnie z dodatkowym oprogramowaniem - przeglądarka, klient torrent, odtwarzacz multimediów itd. Oczywiście nie ma czego porównywać bo to zupełnie inna skala cenowa. Ja osobiście jak uzbieram kaskę to zakupię Clarke-tech ET9000. :) Jedyne czego nie wiem to jak sprawia się HBBTV w polskich realiach? Może ktoś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego, jak kto traktuje telewizor w swoim domu. Jedni chcą go po prostu włączyć i cieszyć się jakością obrazu i użytkowaniem, inni natomiast wolą sprawdzać temperaturę w Nowym Jorku i spędzać przed nim cały wieczór. ;) Osobiście nie rozumiem takich nakładów na TV, w życiu jest o wiele więcej ciekawych rzeczy do robienia niż patrzenie się w ekran. Włączam kiedy potrzebuję, mam zadowalającą jakość, wyłączam. To tylko moja opinia, nie mogę przecież decydować za to co kto robi ze swoimi pieniędzmi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szukam dobrego tunera pod legalnie opłacaną cyfrę +.

Jedynie co mnie interesuję to:

-Obraz SD i HD na b.dobrym poziomie

-Współpraca ze splitem przewodowym Server WirLink(mam w domy jeszcze Pionnera 1430 i Thomsona od cyfry)

-Bardzo dobre menu i najlepiej w HD wraz z dobrze działającym EPG

-Prostota aktualizacji listy kanałów cyfry +

-Współpraca z Diseqc (Hotbird+Astra)

-Full HD 1080p

-Dobre wsparcie aktualizacyjne

 

Nie interesuje mnie(co nie znaczy że tego ma nie być):

-Odtwarzanie multimediów

-Sharing

-Nie musi być linuxa (nie będę "bawił" się tunerem)

-Nie musi to być sprzęt do zadań "specjalnych"

 

Budżet: absolutny max 600 zł(tuner musi być nowy)

 

Dotychczas rozważałem(w chronologicznej kolejności):

-Fergusson Ariva 210 (odpadł w przedbiegach bo opinie ma słabe)

-OPTICUM 9600 PRIMA HD lub OPTICUM FULL HD 9600 mini (jak już będę miał totalny mętlik w głowie to wezmę tego mini)

-Manta HD8000 lub HD9000 (napaliłem się, ale czekam na więcej opinii bo to nowość i wielu forumowiczów kręci nosem że "Manta", aczkolwiek opinie ma niezłe zwłaszcza że jakość obrazu jest naprawdę bardzo dobra.

-Golden Media 990 CR HD (raczej niezły sprzęt, ale mało o nim wiem)

-DREAMBOX DM800 SE (klon i cena już trochę za duża i nie wiem czy faktycznie taki jest mi faktycznie niezbędny, ale dużo osób piszę że tylko Dream...)

 

Moją prośbę kieruję do doświadczonych fachowców z tego forum o zasugerowanie co będzie dla mnie zupełnie wystarczające?

 

Dodam jeszcze że czytam inne znane forum od 2 tygodni(jest kilka moich postów w różnych wątkach) pod kątem wyboru tunera i mam wrażenie że jestem coraz dalej od konkretnego wyboru :/

Może na tym forum ktoś coś doradzi.

 

Pozdrawiam wszystkich i życzę Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku 2012

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...