Skocz do zawartości

Jaki kupic tuner HD do Cyfry+?


freds
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Chciałbym kupić tuner HD pod C+ (posiadam pakiet C+ kompakt). Spliter BIG II i Opticum 4060CX (nie narzekam).

 

Moje wymagania (jak dla starszej osoby):

- niezawodność (ma służyć 5-10 lat, bez wysyłania do serwisu)

- dobry obraz HD i SD

- cena max 400.

- oglądać TVP, TVN, Polsat, Canał+,Eurosport.

 

Czego nie potrzebuje:

- DVB-T (TV już ma)

- USB (nie będe nic nagrywał), PVR, Timshift.

- innych cudeńków: EPG, telegazety, wgrywać co chwile nowy soft.

 

Zdecydowany jestem na GLOBO (cena), po przeczytaniu setek postów moje wnioski:

 

X403p/X402p – starszy model, na procesorze ALI (według opini gorsze od STI), cena 333pln, wychodzi z sprzedaży, 1080i, RS232 wrazie godziny W, problemy z softem.

XTS-703P - cena 385pln, starszy model, 1080i, ALI, RS232, problemy z softem.

X110 – cena 219 procesor ALI, brak RS232, 1080p, problemy z pilotem.

9600 MINI - 315-350pln processor STI, RS232, 1080p.

 

Po tygodniowym studiowaniu forum, jestem przed wyborem między X110 a 9600Mini. Czy warto dopłacić 130pln do 9600 Mini zwłaszcza że użytkownik ma tak niskie wymagania i nie wykorzysta 70% możliwości tunera? Czy może zdać się na loterię z X110 i wylosować dobrego pilota. 130pln to niby nie dużo z drugiej strony to 50% X110. Prosiłbym o opinie.

Wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu zainwestowałbym w Arive 102E lub 202E ma najnowszy procesor ALI uważam ze jakość obrazu jest bardzo dobra do tego czytnik uniwersalny wkładasz kartę i działa układ kanałów wyszukuje tak jak ma Cyfra+ do Globo musisz zainstalować inny soft żebyś mógł oglądać Cyfre+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie nie.

Ariva 202 ma zwykłe gniazdo CI, a Cyfra wypuściła moduł w standardzie CI+. Te standardy nie są ze sobą w 100% zgodne (zwykły moduł CI ruszy w gnieździe CI+, ale w drugą stronę - moduł CI+ w zwykłym gnieździe CI - domyślnie nie ruszy. Jedyna możliwość to tryb legacy jak np nCam. Nowy moduł C+ nie jest w trybie legacy).

 

Będzie pewnie wybijało "Nieobsługiwany typ odbiornika" jak w Fergusonie HF-8900. W innych odbiornikach ze zwykłym CI (80% rynku) również raczej nie ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież C+ nie wprowadzi tylko samych CI+ i wycofa umowy z samymi kartami.

Z miejsca ubyłoby im połowę klientów.

 

Też staram się być takim optymistą :wink:

 

Tak jak przedmówca @Grabar powiedział, na dzień dzisiejszy każdy tuner z gniazdem CI albo z czytnikiem kart obsługującym system Seca będzie się nadawał do Cyfry+. Ale co będzie w przyszłości, tego nikt niestety nie gwarantuje.

Posiadam od kilku miesięcy Arivę 100E, tylko z czytnikiem kart. Wybrałem ten model ze względu na jego bardzo niską cenę, tuner potrzebny mi był wyłącznie do Cyfry+, a 100E spełniał wszystkie moje wymagania. Mam nadzieję, że po fuzji z n-ką tuner nadal będzie użyteczny i oferta "sama karta" zostanie w Cyfrze+ utrzymana!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Planuję kupić Fergusona 102E lub 102E mini i w związku z tym mam pytanie:jak jest z jakością obrazu bo kilka razy spotkałem się z negatywną opinią.Teraz używam starego Philips PVR od cyfry ale mam dość ich sprzętu.I jak sprawuje sie opcja FAST SCAN dla cyfry HD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Z mojego punktu widzenia, na dzień dzisiejszy nie ma lepszych dekoderów, niż te, które pracują na procesorach marki STM, to jest wszystkich STi71xx, obecnie:

 

- STi7101 (266 MHz)

- STi7105 (450 MHz 1000 DMIPS)

- STi7111 (450 MHz)

 

ponieważ generują najlepszy obraz i mają spore zapasy mocy.

 

Obecnie czekamy na dekodery na procesorach STi7108.

 

Odbiorniki zbudowane na procesorach ALI, Zoran Supra, czy Philips są oczywiście bardziej multimedialne, bo obsługują więcej formatów plików, ale dekoder, to sprzęt do dekodowania strumienia audio-video przesyłanego z satelity, a nie multimedialna puszka pandory. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

I tą informację masz zawartą w mojej wypowiedzi, ale odpowiem:

 

TAK.

 

W miarę tanie odbiorniki dostępne obecnie na rynku, które obsługują standard "CI+", to odbiorniki Technisat S1 i S2 i odbiorniki MANTA 8000 i 9000 PRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki dekoder HD (nie od "CYFRY") do odbioru Cyfry polecacie.

Ma mieć

HD

2 głowice(jak PVR)

USB (do dysku)

Złącze sieciowe i możliwość wgrania czy zaprogramowania IPLA, IPLEX, radio internetowe itd.

Chodzi mi o takie serwisy internetowe jak są w telewizorach Samsung.

Pozdrawiam. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...