Skocz do zawartości

Komputer


Rekomendowane odpowiedzi

Plusem dla konsol jest znacznie lepsza optymalizacja gier, poniewaz gre robimy pod jedna zawsze taka sama platforme.

 

Jeszcze pare lat temu granie na pc w rozdzielczosci podobnej do HD byla nierealna, a dzis nie jest to problemem dla sredniej klasy sprzetu (http://pclab.pl/art31226-5.html).

 

Duzym skokiem dla pc bedzie upowszechnienie sie procesorow czterordzeniowych oraz taka budowa gier aby umialy wykorzystac wszystkie rdzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz kolego:

 

"jeszcze pare lat temu granie na pc w rozdzielczosci podobnej do HD byla nierealna, a dzis nie jest to problemem dla sredniej klasy sprzetu"

 

jeszcze pare lat temu, dokładnie 9 lat temu to ja grałem w gry na rozdziałce 1024/768 (ograniczał mnie monitor) więc już wtedy było HD 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie ma czegoś takiego jak gry HD, bo rozdzielczość 1024x768 istnieje jeszcze od czasów królowania DOSa ;> Tytuł gry HD można jedynie przyznać grom konsolowym, gdzie jest telewizor i są tam definiowane rozdzielczości HD.

Tak samo słyszałem gry z DD ;p DD to tylko kompresja, nie system dźwięku przestrzeganego, a takowe są już powszechne od ok. 10 lat i są zwykle wiązane z nazwami DirectSound3d (aktualnie najczęściej stosowane), EAX czy A3D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 4 tygodnie później...

Mam problem z komputerem może ktoś potrafi pomóc ?

 

Gdy siedzę tylko na GG i na Operze nic się nie dzieje, chyba że po bardzo długim czasie. Gdy włączę już jakiś inny program lub grę to zaczyna się... Format nie pomógł. Teraz, po włączeniu go, słychać takie pikanie/stukanie, jakby ciągle się resetował. Odstęp między resetami wynosi od 1 do 5 sekund. Czy wiecie może co jest nie tak?

Komputer jest stary i od wielu lat mi dobrze służył i nie było takich problemów (chyba że wirus, wtedy pomagał format), teraz nie wiem czego to jest wina... Ktoś potrafi pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek sprawdź zasilacz lub podłącz nowy. Porządnie przeczyść i przedmuchaj z kurzu cały komputer, szczególnie zasilacz, gniazda pamięci. Nie raz widziałem cudowne naprawienie sprzętu po takim zabiegu. W takim przypadku jak Twój, zostaje krok po kroku sprawdzić co powoduje restarty. Najlepiej, jakbyś miał dostęp do innych podzespołów w celu wymiany na czas testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyczyną mogą być "zwalone" elektrolity na płycie głównej w okolicy chipsetu - przynajmniej ja tak miałem a miałem podobne objawy jak Kolega Egzystencjalny Paw.

 

 

Edycja RafiX: Wątek ten zostaje zamknięty. Kontynuacja możliwa jest tutaj: Komputery i programy komputerowe - problemy, dyskusja ogólna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...