Skocz do zawartości

Telefon stacjonarny VoIP w Netii


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam u siebie internet światłowodowy Netii i telefon stacjonarny również po tym światłowodzie. Telefon podpinam do gniazda tel1. Jednak mam w posiadaniu telefon stacjonarny VoIP (Gigaset C530 IP), który umożliwia konfigurację różnych operatorów VOIP wraz z łączem stacjonarnym (PSTN). Na chwilę obecną wykorzystuję łącze stacjonarne PSTN z telefonu, aby łączyć się z siecią VoIP Netii (sic!). Trochę to skomplikowane i chciałbym to uprościć. Czy są tutaj ludzie z Netii, którzy mi pomogą i pokierują, jakie dane mam wpisać serwera IP, login i hasło do mojego telefonu IP, aby uniezależnić telefon od łącza PSTN? Instalator nie potrafił mi pomóc. Nie rozumiem tego ukrywania danych dostępowych do usługi VoIP i zmuszania użytkowników do wybierania klasycznych telefonów stacjonarnych. Jak ktoś ma VoIP bez wyjścia na starą stacjonarkę to jest ugotowany.

Absurd Netii: PON > bramka VoIP > telefon VoIP. Standardem powinno być: PON > telefon VoIP (czyli dane dostępowe dla użytkownika).

Edytowane przez Barti
Poprawiono pisownię w poście i w tytule wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na światłowodzie VOIP jest na osobnym VLAN,ma inny priorytet niż internet i TV. Dla bezpieczeństwa i stabilności.

Wątpię by dali ci hasło i adresy serwerów. To usługa telefonii stacjonarnej nie internetowej. Na LLU VOIP jest w centralkach DSLAM wbudowany, a to nadal telefon stacjonarny.

 

Godzinę temu, Net24 napisał:

PON > bramka VoIP > telefon VoIP. Standardem powinno być: PON > telefon VoIP

Przede wszystkim, nie PON > bramka VoIP > telefon VoIP tylko PON > bramka VoIP > telefon PSTN

 

Napisz maila na info@netia.pl

 

Może tam ktoś ci pomoże.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...