Skocz do zawartości

Gość Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Skąd mity o zapchanym transponderze C+?

 

"Mity" są pewnie z tego, że przy skanowaniu transpondera ludzie widzą tyle wersji "Eurosportu HD", ale to chyba podobny "patent" jak przy wersji "sd", tzn. kanał (z obrazem) jest jeden, a reszta to tylko "podpięte" inne wersje językowe komentarza, mam rację :D???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nadzieję, że na transmisje MŚ dźwigną trochę jakość, ale po tym co widzę przy gwałtownych ruchach ręką Blattera to raczej mizeria. Może do jutra się coś poprawi, ale póki co przy dynamicznych scenach robi się trochę "zupowato"

 

Lepsze to niż TVP w zwykłej jakości, ale chyba pozostanę przy pierwotnym pomyśle na oglądanie MŚ na ARD HD i ZDF HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nadzieję, że na transmisje MŚ dźwigną trochę jakość, ale po tym co widzę przy gwałtownych ruchach ręką Blattera to raczej mizeria. Może do jutra się coś poprawi, ale póki co przy dynamicznych scenach robi się trochę "zupowato".

 

A na ARD wygląda to lepiej? Jak dla mnie to chyba dosył jest dość niskiej jakości - TVP HD wygląda zwykle dużo, dużo lepiej (co łatwo było zauważyć np. podczas Eurowizji). Ja oglądam kablówkową wersję i jestem zszokowany niską jakością - zupełnie jak YouTube 1080p, a nie telewizja broadcastowa.

 

Tak dodatkowo, to dźwięk też jest skaszaniony moim zdaniem - ten koncert chyba powinien brzmieć lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o dosył dla Cyfry chodzi. Co do jakości normalnego TVP HD z transpondera n-ki nie mam wątpliwości.

 

Ale uważam, że ARD HD i ZDF HD dają jak najbardziej radę. Oglądałem Niemcy - Bośnia w 720p i było super. I nie ma tego delikatnego szatkowania jak przy 1080i, przy 720p ta płynność jest zachowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale Niemcy - Bośnia to były robione z Frankfurtu, to był inny dosył. Ja mówie o dosyle do TVP - ja oglądam wersję z Astry i jest słabo. Niestety z n-ką na HB porównac nie mogę. Ale z tego, że zwykle TVP HD wygląda dużo lepiej (znaczy ta wersja na Astrze), wnioskuje, że to bardziej wina dosyłu do TVP, niż bitrate'u na HB czy Astrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałby się wypowiedzieć ktoś posiadający n-kę. :) Ja widziałem parę razy u kumpla i byłem pod wrażeniem.

 

Czyli wynika z tego, że TVP HD na Astrze oberwało się po zmianie transpondera i wrzuceniu wszystkich kanałów TVP do jednego worka.

 

Co do jakości ZDF-u to jest retransmisja ceremonii o 22:15 i z ciekawości zerknę jak to się ma do tego co serwuje obecnie TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już TVP HD od pół roku i w związku z przenosinami i rekonfiguracją transponderów nie zauważyłem żadnego znaczącego spadku jakości TVP HD (pozostałe kanały TVP - a i owszem, ale nie TVP HD). Ja obstaję przy swoim - niskiej jakości dosył z RPA, ale oczywiście decydująca będzie wypowiedź kogoś z n-ką, albo kogoś z Telewizji Polskiej;)

 

OT: Ja np. byłem bardzo rozczarowany jakością Eurowizji na ARD HD, a bardzo miło zaskoczony jej jakością w TVP HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie przed chwilką oglądałem kawałek koncertu na "TVP HD" z "Cyfry+" i do jakości nie mam zastrzeżeń (może dlatego, że mam monitor "LCD" tylko 22 cale :D???). Jak dla mnie nie widzę różnicy z wersją z "Astry" (kiedy była "FTA"), ale właśnie może mam za mały monitor, albo mój "Globo HD S1" daje za dobry obraz (piszcie właśnie jakie tunery macie, bo to też może mieć spore znaczenie) :D ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakośc koncertu z RPA taka sobie.Powtórki z Pucharu Konfederacji SUPER.Podobnie bywa na Eurosporcie HD.Pomimo informacji,że przekaz jest w "Native HD" jakośc jest zróżnicowana.Dzisiejszy przekaz z kwalifikacji przed Le mans 24h rewelacyjny a czasami jest niewielka różnica do SD.Wizualnie oceniam TVP HD z Cyfry bardzo dobrze,niezależnie od parametrów których nie mam możliwosci sprawdzic,nie różni się moim zdaniem od tego co było z Astry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie włączyłem "TVP HD" przed 7:00 i moim oczom ukazał się KOSMOS :D ! Logo "TVP HD" leci sobie w kosmosie, mijając po drodze planety, meteoryty i satelity (każdemu prawie takiemu przelotowi towarzyszy właściwy odgłos :D ), a w tle dopasowana muzyka :D .

 

Moim zdaniem SUPER pomysł na zapełnienie przerwy w programie, bo nawet wtedy nie jest na antenie nudno (czyli można wymyśleć coś ciekawego, zamiast kolorowych pasów :D ) :D!

 

P. S. ten kosmos jest codziennie, bo muszę go sobie nagrać :D???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kosmos leci codziennie od ponad roku. Fajnie to wygląda.

 

 

Ja czekam aż ktoś z TVP - najprędzej dyrektor - wymyśli ramówkę tego kanału ze stałymi pozycjami, blokami programów (np. kabaretowe czwartki, filmowe piątki). Niektóre programy powinny być puszczane tylko w TVP HD. Może na jesień coś się zmieni w ramówce i będzie super kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem SUPER pomysł na zapełnienie przerwy w programie, bo nawet wtedy nie jest na antenie nudno (czyli można wymyśleć coś ciekawego, zamiast kolorowych pasów :D ) :D!

 

P. S. ten kosmos jest codziennie, bo muszę go sobie nagrać :D???

Ten kosmos jest codziennie i po kilku tygodniach będziesz już tym [beep]ł.

 

Mogliby jako przerywniki pokazywać np. najciekawsze zakątki Polski w HD. Coś na wzór serii Wybrzeża Europy z lotu ptaka jaki kiedyś leciał na Discovery HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam aż ktoś z TVP - najprędzej dyrektor - wymyśli ramówkę tego kanału ze stałymi pozycjami, blokami programów (np. kabaretowe czwartki, filmowe piątki). Niektóre programy powinny być puszczane tylko w TVP HD. Może na jesień coś się zmieni w ramówce i będzie super kanał.

 

A jest w ogóle jakiś dyrektor "TVP HD", bo mi się jakoś informacja o jego nazwisku nie obiła o uszy???

 

Racja, że ramówka nie jest jakoś mocno przemyślana, ale może rzeczywiście uznali, że skoro kanał jest tylko w "Nce" to nie warto się starać, a teraz, jak dołączyła go "Cyfra" i "TP" (wszystko wskazuje na to, że "Polsat" "dał ciała", mimo, że pierwszy dołączenie zapowiadał :D ... ) sytuacja ulegnie zmianie (ważne, że "TVP HD" w ogóle ma osobną ramówkę, a nie jest kopią jak "TVN" i "Polsat" :D ) :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogliby jako przerywniki pokazywać np. najciekawsze zakątki Polski w HD. Coś na wzór serii Wybrzeża Europy z lotu ptaka jaki kiedyś leciał na Discovery HD.

 

Jak startowało "TVP HD" to podobno pokazywali widok pałacu w Wilanowie (tak pokazywał "Satkurier" na "screenie"), więc mogliby pójść też w tym kierunku, tzn. widoki największych zabytków Polski w "hd" i to jeszcze z obrotowej kamery (zamek królewski, wawel, rynek krakowski itp.) :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 czerwca po meczu było coś takiego, przed filmem "zakochany anioł", trwało koło 4 minut. Nie było zabytków, taki sobie obraz wiosny w Polsce.

 

W TVP HD wg. mnie przerywniki między programami są za długie.. choć lepsze to niż reklamy. Niestety co kilka godzin mnie trafia jak słyszę: "niczego nie obejrzą! niczego nie posłuchają" :x:x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TVP HD wg. mnie przerywniki między programami są za długie.. choć lepsze to niż reklamy. Niestety co kilka godzin mnie trafia jak słyszę: "niczego nie obejrzą! niczego nie posłuchają" :x:x

Długie przerywniki są głównie wtedy kiedy emitują coś równolegle z TVP 1, TVP 2, bądź TVP Sport. Wiadomo, tam wtedy lecą reklamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...