Skocz do zawartości

Dekoder CP i drugi jako niezależny?


meydey232
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam w jednym pokoju dekoder CP Echostar DSD 717 i chciałbym podłączyć go do drugiego dekodera (nie cyfrowego polsatu) który mam w drugim pokoju. Ten drugi dekoder to jakiś badziewny benson no ale jest :D I chciałbym teraz uzyskać coś takiego że podłączam tamtego bensona do dekodera CP i czy jest to możliwe aby odbierać na tym drugim niezależnie sygnał od tego CP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Nie mam akurat tego dekoreda ale modelu dekodera ale z tego co koledzy tu pisza to ma on przelotke.Zrob wiec tak tam gdzie podlaczasz wejscie antenowe pod spodem masz LNB OUT nakrec kabel i podlacz go do wejscia antenowego drugiego dekodera dekoder THOMSON W STANIE CZUWANIA POWINIEN PRZERZUCIC MU SYGNAL TAK ZE BEZPROBLEMOWO BEDZIE DZIALAL.Jesli sie nie da to sprawdz w tym drugim dekoderze czy jest przelotka i zrob dokladnie odwrotnie.Jedyna opcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wadą takiego rozwiązania będzie to, że nie będzie można oglądać kanałów z dwóch tunerów jednocześnie. Może być włączony tylko jeden (dowolny) w danej chwili. Najlepszym rozwiązaniem jest wymiana posiadanego konwertera na "Twin", wtedy oba odbiorniki będą pracowały niezależnie.

 

A ten Benson to analogowy tuner, czy cyfrowy? Jeżeli tego starego typu, to będziesz odbierał maksymalnie 4 kanały z HotBirda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem tego Bensona do tuneru CP przez kabel antenowy, do Echostara z CP do wyjścia na antenowy i do Bensona do wejścia i nie działa :/ A ten Benson to cyfrowy dekoder, ale zanim miałem CP to na nim odbierałem tylko polonie, tv4, vive, itv, mango :D i jakieś inne nieużyteczne, ale ani tvp1 i tvp2 ani polsatu ani tvn nie było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak pomyślałem. Cały czas zapominam, że przelotka konwerterowa w tych nieszczęsnych Echostarach działa jak "kiełbasa wyborcza". :lol: Oczywiście chodzi mi o to, że sprzedawca mówi, że jest, kiedy tak naprawdę z niej skorzystać nie można.

 

@meydey232, jeżeli chcesz oglądać CP na dwóch telewizorach, to musisz mieć wykupione dwa abonamenty. Jeżeli chcesz mieć podłączony ten Benson do swojej instalacji, to koniecznie zaopatrz się w konwerter "Twin".

 

Polecam jeszcze wskazaną lekturę tego tematu: Cyfrowy Polsat na dwa telewizory

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...