Skocz do zawartości

Panasonic TX-58EX700E


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

TV elegancki, wszystko ładnie, pięknie, ale ...podłączyłem nowy TV z kinem domowym poprzez kable koncentryczne, tj. było to podłączone w poprzednim TV. I nic, zero dźwięku. Pobawiłem się w menu, pozmieniałem te opcje na PCM i dalej nie działa... Dodam również, że posiadam starsze kino Yamaha i nie mam w nim wyjścia na HDMI... Ktoś coś pomoże?

Edytowane przez Barti
Wydzielono post jako nowy, odrębny wątek. Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono post. Poprawiono też błąd ortograficzny w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mało wiadomości podajesz, co do posiadanego kina domowego i jego wejść audio, np. cinch, jack 3.5 mm, optyczne itp.

Zajrzyj na stronę Panasonic Polska w zakładce wsparcie dla TV. Może nie obejdzie się w przypadku starszego modelu kina domowego bez zastosowania jakiegoś konwertera sygnału HDMI na sygnał stereo audio  R I L. Poszperaj trochę na portalu aukcyjnym.  Podłączając kino lub soundbara do swojego TV, musisz włożyć wtyczkę przewodu HDMI do gniazda z oznaczeniem ARC.

Edytowane przez Barti
Wyrażenie skrótowe "TV" piszemy wielkimi literami. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem, iż faktycznie bez konwertera z analogu do cyfrowego dźwięku sie nie obejdzie. Znalazłem taki: https://allegro.pl/oferta/7518987948. Czy będzie dzięki temu działać wszystko jak należy?  

Edytowane przez gaalo
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@galalo . Poszedłem dzisiaj do elektromarketu. Takiego w czerwonych kolorach . Szukałem książki o przygodach "Tytusa, Romka I Atomka". Przechodząc koło działu z telewizorami zapytałem sprzedawcę o możliwość współpracy nowych telewizorów ze starymi modelami kin domowych. No nie myliłem się. Jeśli nasze kino nie posiada wejścia HDMI - zaznaczam wejścia IN HDMI, lub wejścia IN optycznego (takie kwadratowe gniazdo ze światełkiem) musisz zastosować tzw.konwenter.

Pokazał mi on dostępne u nich w sklepie urządzenie, wielkości pudełka od zapałek. Zamienia on sygnał dostarczany przewodem optycznym z gniazda optical OUT  telewizora do  gniazda optical  IN konwentera.. Zamienia on sygnał z tv na wyjście analogowe do dwóch gniazd cinch L i P , które znajdują się z drugiej strony konwentera. Konwenter potrzebuje zasilania. W zestawie z konwenterem dostarczany jest przewód USB, który podłącza się do gniazda USB w telewizorze. Z gniazda USB dostarczane jest zasilanie konwentera. 5 V. Zasilanie działa tylko wtedy, gdy włączony jest telewizor.  Przewody cinch podłącza się do gniazd w konwenterze, a ich drugi koniec podłączamy do gniazd cinch IN w kinie domowym. No powinno nam już działać nasze kino domowe. 

Wypróbowaliśmy ten konwenter z telewizorem Samsung model 2018. Jako kino domowe posłużyła nam mini wieża z wejściem aux przez gniazda cinch. Całość zagrała.

Reasumując. Do szczęścia w przypadku opisanego przez moją osobę konwentera potrzebujesz kupić :

przewód optyczny,

 Zapytałem wspomnianego sprzedawcę o konwenter do współpracy z gniazdem HDMI -ARC. Doradził mi jednak połączenie tv z kinem domowym przewodem optycznym. Zawsze też możesz zapytać wspomnianego sprzedawcę na portalu aukcyjnym  o konwenter przed jego zakupem.

Jest jeszcze jeden prosty i najtańszy sposób,. Chociaż do nie polecam do końca. Można wykorzystać gniazdo słuchawkowe typu JACK. Montujemy w nim przejściówkę z dwoma gniazdami cinch L+P. Dalej to już proste podłączenie.

  Na koniec gniazda cinch w Twoim Panasie (te pod plastikową pokrywką z tyłu telewizora) to są gniazda wejściowe AV. Ciesz się, że masz tak bogato wyposażony tv. Wspomniany Samsung klasy premium rocznik 2018 ich nie posiadał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, gaalo napisał:

TV ma to wejście, ale kino nie ma, więc znów jakaś przejściówka jest potrzebna.

Według zdjęcia tyłu amplitunera, które zamieściłeś wcześniej w jednym z pierwszych postów, wzmacniacz ma takie wejścia. Z lewej strony zdjęcia oznakowane jako SPDIF IN. Jedno elektryczne Coaxial i dwa optyczne. Chyba, że mi się coś zdawało, ale wątpię. No nic, konwerter zamówiony, więc próbuj i daj znać, jak wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o nich pisałem. Kupujesz kabel optyczny do przesyłania cyfrowego dźwięku tzw. światłowodowy i powinno działać. Wejścia w amplitunerze są zabezpieczone prze kurzem "zatyczkami". Trzeba je oczywiście przed podłączeniem kabla wyjąć. Być może nawet masz taki kabel w domu. Jak nie masz to nie jest drogi. Nie pamiętam, czy musiałem coś zmieniać w ustawieniach TV, ale chyba nie. Jeżeli by Ci nie działało od razu to pisz. Sprawdzę. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, a konwerter i tak zwróciłem. Zastanawiam się tylko nad tym kablem, bo kopiłem za 10zl najtańszy na spróbowanie. I czy byłaby jakaś słyszalna różnica przy droższym? Czy w ogóle tym sobie głowy nie zawracać? Z TV prawie zadowolony, bo stwierdzam, że mogłem wziąć wersje 65 calową.  ?

Edytowane przez Barti
Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...