Jump to content

marek-zegarek

Users
 • Content Count

  22
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutralna

About marek-zegarek

 • Rank
  Niedoświadczony

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Mój znajomy jest Czechem. Bardzo chciał oglądać Ćt-24 HD. Zamontowałem mu na antenie 90 cm, monoblocka 4,3 o którym wspomniał @maryś. Zrobiłem jednak centralnie Astrę 19,2, zezujący (monoblock) na Astrę 23,5. Wszystko działa bezproblemowo już kilka lat. Początkowo z tunerem sat Opticum. A od 4 lat na telewizorze z wbudowanym DVB-S2 Samsung.
 2. Dziękuję za informację. Teraz już rozumiem, wszystkiemu winien ten Brexit 😉
 3. Wypada mi Pogratulować koledze @Mack uporu w dążeniu do upragnionego celu jakim jest zakup nowego telewizora. Najważniejsze, aby telewizor sprawował się bez problemowo. Sprawdziłem cenę Twojego modelu LG w znanym sklepie w moim mieście. Nie wiem dlaczego, ale wchodząc na stronę sklepu z ceneo wyświetla się inna cena niż ta z ich bezpośredniego adresu. Cena po wejściu ze strony Ceneo na dzień 11.11.2019 r godz 21.30 https://afgmarket.pl/telewizory/3071-telewizor-55-lg-oled55c9pla-rok-gwarancji-gratis-tylko-do-12112019-darmowa-dostawa.html z ceną 5794 zł. A to cena ze bezpośredniej strony sklepu na dzień 11.11.2019 r godz 21.31 https://afgmarket.pl/telewizory/3072-telewizor-55-lg-oled55c9mlb-rok-gwarancji-gratis-tylko-do-12112019-darmowa-dostawa.htm z ceną 6190 zł Co może być nie teges?
 4. Ja bym troszeczkę dołożył do tych 4000 tyś zł i wybrałbym Oleda 55 cali , FZ 800 firmy Panasonic. Będziesz zadowolony.
 5. Może wtrącę swoje trzy grosze. Polecam Oleda model (2018) FZ 800 firmy Panasonic. Model 55 cali można kupić jeszcze w orginalnym opakowaniu ( nie zwroty) poniżej 5 tyś złoty. Dotyczy sieci , która wietrzy obecnie do środy swoje magazyny. Widziałem go osobiście w minioną sobotę.
 6. W minioną sobotę byłem ze znajomą w sklepie internetowo-stacjonarnym w swoim mieście. Podobnie jak Ty szuka telewizora 65 cali. Preferuje ona marki koreańskie. We wspomnianym sklepie (nie jest to sklep sieciowy typu MM, E-RTV, czy Marian i Barbara ) w cenie do 5 k, wielkości 65 cali, marka Samasung z matrycą lepszą niż 60 hz i dobre funkcje Smart. Były dostępne trzy modele : UE65RU8002 - cena 4360, 00 zł , QE65Q65RAT - cena 4490, 00 zł, QE65Q60RAT - cena 4530, 00 zł, Jedno co mogę powiedzieć to, że na tych Qledach obraz w sklepie wydawał się lepszy niż w modelu RU. Pomimo takiego samego demo. O dźwięku się nie wypowiadam, bo płynął z soundbara. Na razie znajoma ma orzech do zgryzienia. Sprzedawca pokazał funkcje sterowania Tv głosem. W konkurencyjnych modelach LG funkcja głosowa działa w naszym języku. Samsung po polsku jej nie posiada. Z kolei Smart Samsunga wydaje się lepszy od koreańczyka LG. To tyle co mogę powiedzieć w tym temacie.
 7. Do kolegi @ Peter 99. Jeśli jesteś graczem to polecam Samsunga 2018 z serii NU 8000, albo tegoroczny RU 8000 . Model Nu można wyrwać jeszcze za dobre pieniądze. Na rynku można spotkać klony tego modelu np. 8002 lub inne nieco w górę. W zależności od sprzedaży w sieci np MM , a nieco inne w Euro. Ktoś nawet porównywał te modele na naszym forum. Wspomniane modele od wielkości 50 cali posiadają matryce 120 hz, UHD, 4K.
 8. Odpuść sobie JVC. Nie jest to żaden japończyk, a tylko turecka składanka firmy Vestel Podaj jaki planujesz budżet na zakup telewizora.
 9. Późne MTV. Wieczorami był emitowany serial animowany "Happy Tree Friends".
 10. Pamiętam swój pierwszy zestaw satelItarny UNIDEN. Miał wówczas pojemność kanałów aż 48. Przebijał ówczesne Amstrady przywożone z Berlina. To właśnie niemieckie kanały były wyznacznikiem innej i lepszej telewizji. RTL plus, SAT 1. Kto dzisiaj pamięta ile rodaków zasiadało przed telewizorem w piątkowe wieczory, aby obejrzeć program Tutti-Frutti prowadzonego przez Hugo Egona Baldera i Hele von Sinnen. Potem nadawany był Manner Magazin-Magazyn dla mężczyzn.. Program cieszący się wielkim zainteresowaniem w Niemczech i w Polsce. Sport, technika i erotyka podana w bardzo dobrym smaku. SAT1 po wieczornych wiadomościach pamiętne GluckSrad- czyli późniejsze nasze koło fortuny. Zawsze zazdrościłem im wygranej samochodu. Wówczas był to Seat Toledo. Jeśli mowa o Sat1 w niedzielny wieczór emitowany był doskonały polityczny talk-show Talk im turm - Rozmowy w wieży prowadzony przez Ś, P Ericha Bohme z udziałem publiczności. Charakterystyczna czołówka i towarzysząca muzyka. Co ciekawe do programu często byli zapraszani także nasi rodacy np Tersa Orlowski, Andrzej Szczypiorski i inni. RTL plus I SAT1 w soboty wieczorem emitował filmy i komedie erotyczne typu : Bawarskie przypadki, Lody na patyku, Fedruj górniku fedruj itp. Warto wspomnieć o doskonałych programach dokumentalnych i reportażach. Wspomniany już na forum Spiegel TV, Spiegal Magazin, 24 Stunde. 24 Stunde Reportage. W późniejszym okresie wspomniane magazyny cyklicznie emitowały stacje RTL2 I VOX.
 11. Może drobna nieścisłość.. Modele telewizorów Samsung na rok 2018 mają z przodu literkę N. Tak więc XMAREKK30 poleca model 65 NU8042 albo NU8072 z 2018 r. To modele z półki Premium 2018. Jest jeszcze jeden model na rynku NU8002. Co ciekawe można było go kupić o około 500 zł taniej od NU8072. Cena spadła poniżej 5000 zł. Polecane modele mają matryce 120 hz. @robertoosat Osobiście odpuściłbym model UE65NU7172. Proponuję lepiej dołożyć i ostatecznie wybrać w zaplanowanym budżecie model NU65NU7402. Wspomniany model lepiej wykonany i wyposażony. Inny pilot i podstawa. Oba modele to niestety matryce 60 hz. Co do wyprzedaży. Niektórzy zaczynają już po świętach. Inni po nowym roku. Warto śledzić strony internetowe sieciowych elektromarketów. Tuż przed świętami np. Euro AGD prowadziło nocną sprzedaż internetową, Gdzie przez kilka godzin cena można było taniej kupić pewną gamę modeli telewizorów ( w tym wspomniane modele 65 cali) w stosunku do ceny w ciągu dnia. Są też okazje w sklepach internetowo-stacjonarnych. Zamawiasz przez internet odbiór w sklepie.
 12. @Loczek. Napisz trochę więcej czego oczekujesz od swojego przyszłego telewizora. Obraz i dźwięk, czy raczej bardziej funkcje multimedialne. Telewizor będzie wisiał, stał na jakimś stoliku, łatwość obsługi np. pilota itp. Radzę poczekać jeszcze kilkanaście dni. Telewizory z tej półki powinny trochę potanieć. Chętnie pomogę w temacie Samsung.Panasonic i trochę LG. Nie pomogę w temacie marki Philips i Sony.
 13. Teraz rozumiem. Warto połączyć tuner z TV dobrej jakości przewodem HDMI. Latem miałem przyjemność się spotkać, montować i konfigurować multiroom u znajomych. Podtrzymuję jednak pomysł z monoblockiem i wykorzystaniem możliwości wbudowanego tunera DVB-S2 Samsunga.
 14. Telewizory firmy Hisense, kupione za Odrą, działają w naszym kraju bezproblemowo w DVB-C, DVB-T, DVB-T2, DVB-S2. Posiadają nawet polskie menu.
 15. Oczywiście, że ten model bez problemu współpracuje z dekoderem 4K platformy nc+. Podłączysz go przez przewód HDMI do telewizora Samsung. W TV uaktywnij sobie funkcję Anynet+. Pozwoli to włączyć i wyłączyć, oraz ( chyba) sterować wspomniany dekoder pilotem Samsunga. Zastanawiam się po co do Tobie dekoder. Ten telewizor ma wbudowany tuner satelitarny DVB-S2. Wystarczy włożyć moduł CI+ z kartą nc+ (wykupiony odpowiedni pakiet programów), aby odbierać kanały w 4K nc+ i innych HD z satelity. Mając podłączony telewizor do konwertera monoblock możesz odbierać i oglądać na tym telewizorze bezpłatne kanały (FTA) w jakości 4K z satelitów Hot Bird i Astra, których nie zobaczysz mając dekoder 4K nc+. W menu telewizora ustawisz swoją listę kanałów, które chcesz oglądać i preferujesz. W dekoderze ich nie ustawisz po swojemu. To tak w telegraficznym skrócie. Powodzenia.
×
×
 • Create New...