Jump to content

marek-zegarek

Users
 • Content Count

  15
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

About marek-zegarek

 • Rank
  Niedoświadczony
 1. Odpuść sobie JVC. Nie jest to żaden japończyk, a tylko turecka składanka firmy Vestel Podaj jaki planujesz budżet na zakup telewizora.
 2. marek-zegarek

  Kanały MTV

  Późne MTV. Wieczorami był emitowany serial animowany "Happy Tree Friends".
 3. marek-zegarek

  Niemiecka TV dawniej

  Pamiętam swój pierwszy zestaw satelItarny UNIDEN. Miał wówczas pojemność kanałów aż 48. Przebijał ówczesne Amstrady przywożone z Berlina. To właśnie niemieckie kanały były wyznacznikiem innej i lepszej telewizji. RTL plus, SAT 1. Kto dzisiaj pamięta ile rodaków zasiadało przed telewizorem w piątkowe wieczory, aby obejrzeć program Tutti-Frutti prowadzonego przez Hugo Egona Baldera i Hele von Sinnen. Potem nadawany był Manner Magazin-Magazyn dla mężczyzn.. Program cieszący się wielkim zainteresowaniem w Niemczech i w Polsce. Sport, technika i erotyka podana w bardzo dobrym smaku. SAT1 po wieczornych wiadomościach pamiętne GluckSrad- czyli późniejsze nasze koło fortuny. Zawsze zazdrościłem im wygranej samochodu. Wówczas był to Seat Toledo. Jeśli mowa o Sat1 w niedzielny wieczór emitowany był doskonały polityczny talk-show Talk im turm - Rozmowy w wieży prowadzony przez Ś, P Ericha Bohme z udziałem publiczności. Charakterystyczna czołówka i towarzysząca muzyka. Co ciekawe do programu często byli zapraszani także nasi rodacy np Tersa Orlowski, Andrzej Szczypiorski i inni. RTL plus I SAT1 w soboty wieczorem emitował filmy i komedie erotyczne typu : Bawarskie przypadki, Lody na patyku, Fedruj górniku fedruj itp. Warto wspomnieć o doskonałych programach dokumentalnych i reportażach. Wspomniany już na forum Spiegel TV, Spiegal Magazin, 24 Stunde. 24 Stunde Reportage. W późniejszym okresie wspomniane magazyny cyklicznie emitowały stacje RTL2 I VOX.
 4. Może drobna nieścisłość.. Modele telewizorów Samsung na rok 2018 mają z przodu literkę N. Tak więc XMAREKK30 poleca model 65 NU8042 albo NU8072 z 2018 r. To modele z półki Premium 2018. Jest jeszcze jeden model na rynku NU8002. Co ciekawe można było go kupić o około 500 zł taniej od NU8072. Cena spadła poniżej 5000 zł. Polecane modele mają matryce 120 hz. @robertoosat Osobiście odpuściłbym model UE65NU7172. Proponuję lepiej dołożyć i ostatecznie wybrać w zaplanowanym budżecie model NU65NU7402. Wspomniany model lepiej wykonany i wyposażony. Inny pilot i podstawa. Oba modele to niestety matryce 60 hz. Co do wyprzedaży. Niektórzy zaczynają już po świętach. Inni po nowym roku. Warto śledzić strony internetowe sieciowych elektromarketów. Tuż przed świętami np. Euro AGD prowadziło nocną sprzedaż internetową, Gdzie przez kilka godzin cena można było taniej kupić pewną gamę modeli telewizorów ( w tym wspomniane modele 65 cali) w stosunku do ceny w ciągu dnia. Są też okazje w sklepach internetowo-stacjonarnych. Zamawiasz przez internet odbiór w sklepie.
 5. @Loczek. Napisz trochę więcej czego oczekujesz od swojego przyszłego telewizora. Obraz i dźwięk, czy raczej bardziej funkcje multimedialne. Telewizor będzie wisiał, stał na jakimś stoliku, łatwość obsługi np. pilota itp. Radzę poczekać jeszcze kilkanaście dni. Telewizory z tej półki powinny trochę potanieć. Chętnie pomogę w temacie Samsung.Panasonic i trochę LG. Nie pomogę w temacie marki Philips i Sony.
 6. marek-zegarek

  Samsung UE55NU7472

  Teraz rozumiem. Warto połączyć tuner z TV dobrej jakości przewodem HDMI. Latem miałem przyjemność się spotkać, montować i konfigurować multiroom u znajomych. Podtrzymuję jednak pomysł z monoblockiem i wykorzystaniem możliwości wbudowanego tunera DVB-S2 Samsunga.
 7. marek-zegarek

  Hisense H50AE6100UK

  Telewizory firmy Hisense, kupione za Odrą, działają w naszym kraju bezproblemowo w DVB-C, DVB-T, DVB-T2, DVB-S2. Posiadają nawet polskie menu.
 8. marek-zegarek

  Samsung UE55NU7472

  Oczywiście, że ten model bez problemu współpracuje z dekoderem 4K platformy nc+. Podłączysz go przez przewód HDMI do telewizora Samsung. W TV uaktywnij sobie funkcję Anynet+. Pozwoli to włączyć i wyłączyć, oraz ( chyba) sterować wspomniany dekoder pilotem Samsunga. Zastanawiam się po co do Tobie dekoder. Ten telewizor ma wbudowany tuner satelitarny DVB-S2. Wystarczy włożyć moduł CI+ z kartą nc+ (wykupiony odpowiedni pakiet programów), aby odbierać kanały w 4K nc+ i innych HD z satelity. Mając podłączony telewizor do konwertera monoblock możesz odbierać i oglądać na tym telewizorze bezpłatne kanały (FTA) w jakości 4K z satelitów Hot Bird i Astra, których nie zobaczysz mając dekoder 4K nc+. W menu telewizora ustawisz swoją listę kanałów, które chcesz oglądać i preferujesz. W dekoderze ich nie ustawisz po swojemu. To tak w telegraficznym skrócie. Powodzenia.
 9. Dziękuję wszystkim za pomoc. Telewizor już w domu, a właściciele zadowoleni. Na ścianie zawisł QLED serii 7.
 10. Znajomi chcą koniecznie kupić nowy telewizor. Koniecznie 65 cali. Wiadomo, święta. Oni są miłośnikami koreańskiej firmy na S. W ich domu cały sprzęt AGD, RTV, komórki to S. Stąd przy wymianie starego TV na nowy padło na model UE65NU8042. Zadali mi pytanie, czym różni się model 8042 od bliźniaczo podobnych: UE65NU8002T, UE65NU8072. Rozrzut cenowy jest spory, bo ponad 1000 zł. Ja niestety nie jestem znawcą tej firmy, podobnie jak zapytani sprzedawcy w elektromarketach. Wszędzie tylko suche dane: Smart, Tizen , HDMI, itd. Gdzieś musi być to coś, czyli najważniejsze co w telewizorze: matryca i wyświetlany obraz. Może ktoś z użytkowników tej marki podpowie co nieco, oprócz ramki, sieci dystrybucji itp.?
 11. Szacun dla kolegi @ gonzales. Nie widziałem wcześniej zdjęcia, które zamieścił @ gaalo. Najważniejsze, aby nowy telewizor śmigał zawsze z dobrym obrazem i dźwiękiem.
 12. Reasumując: potrzeba zastosowania konwertera DAC.
 13. @galalo . Poszedłem dzisiaj do elektromarketu. Takiego w czerwonych kolorach . Szukałem książki o przygodach "Tytusa, Romka I Atomka". Przechodząc koło działu z telewizorami zapytałem sprzedawcę o możliwość współpracy nowych telewizorów ze starymi modelami kin domowych. No nie myliłem się. Jeśli nasze kino nie posiada wejścia HDMI - zaznaczam wejścia IN HDMI, lub wejścia IN optycznego (takie kwadratowe gniazdo ze światełkiem) musisz zastosować tzw.konwenter. Pokazał mi on dostępne u nich w sklepie urządzenie, wielkości pudełka od zapałek. Zamienia on sygnał dostarczany przewodem optycznym z gniazda optical OUT telewizora do gniazda optical IN konwentera.. Zamienia on sygnał z tv na wyjście analogowe do dwóch gniazd cinch L i P , które znajdują się z drugiej strony konwentera. Konwenter potrzebuje zasilania. W zestawie z konwenterem dostarczany jest przewód USB, który podłącza się do gniazda USB w telewizorze. Z gniazda USB dostarczane jest zasilanie konwentera. 5 V. Zasilanie działa tylko wtedy, gdy włączony jest telewizor. Przewody cinch podłącza się do gniazd w konwenterze, a ich drugi koniec podłączamy do gniazd cinch IN w kinie domowym. No powinno nam już działać nasze kino domowe. Wypróbowaliśmy ten konwenter z telewizorem Samsung model 2018. Jako kino domowe posłużyła nam mini wieża z wejściem aux przez gniazda cinch. Całość zagrała. Reasumując. Do szczęścia w przypadku opisanego przez moją osobę konwentera potrzebujesz kupić : przewód optyczny, Zapytałem wspomnianego sprzedawcę o konwenter do współpracy z gniazdem HDMI -ARC. Doradził mi jednak połączenie tv z kinem domowym przewodem optycznym. Zawsze też możesz zapytać wspomnianego sprzedawcę na portalu aukcyjnym o konwenter przed jego zakupem. Jest jeszcze jeden prosty i najtańszy sposób,. Chociaż do nie polecam do końca. Można wykorzystać gniazdo słuchawkowe typu JACK. Montujemy w nim przejściówkę z dwoma gniazdami cinch L+P. Dalej to już proste podłączenie. Na koniec gniazda cinch w Twoim Panasie (te pod plastikową pokrywką z tyłu telewizora) to są gniazda wejściowe AV. Ciesz się, że masz tak bogato wyposażony tv. Wspomniany Samsung klasy premium rocznik 2018 ich nie posiadał.
 14. Trochę mało wiadomości podajesz, co do posiadanego kina domowego i jego wejść audio, np. cinch, jack 3.5 mm, optyczne itp. Zajrzyj na stronę Panasonic Polska w zakładce wsparcie dla TV. Może nie obejdzie się w przypadku starszego modelu kina domowego bez zastosowania jakiegoś konwertera sygnału HDMI na sygnał stereo audio R I L. Poszperaj trochę na portalu aukcyjnym. Podłączając kino lub soundbara do swojego TV, musisz włożyć wtyczkę przewodu HDMI do gniazda z oznaczeniem ARC.
 15. @gallo Bardzo dobry wybór. Będziesz zadowolony. Model Panasa o którym piszesz to model na rok 2017. Matryca podobnie jak w Samsungu 60 hz. Sporo ulepszaczy i polepszaczy obrazu. Masz w tym telewizorze tuner satelitarny i gniazdo modułu CI+ . Dobra współpraca z modułem I kartą NC+. Pilot łatwy w obsłudze i do bólu prosty Łatwość sortowania kanałów i ustawiania list. Jeśli będziesz chciał przejść z dvbt , czy kablówki na satelitę wciskasz tylko jeden przycisk i już jesteś w niebie.Podobnie z napisami. Lepszy dźwięk, sporo ustawień obrazu itp. Gniazdo słuchawkowe (tego nie ma S). Bardzo ładne desing i nóżki w podstawie telewizora. I rzecz najważniejsza dużo ładniejsze kolory niż wskazany przez Ciebie Samsung.Trzeba tylko trochę popracować w ustawieniach. Przez USB odtworzysz prawie wszystko z pamięci masowej. Jedyny minus Panasa to Smart i czas przełączania kanałów. Tutaj chylę czoła przed Samsungiem.. Tizen jest szybszy niż system operacyjny w Panasie. Ale głowa do góry. Jak masz w domu dobry internet to i na Panasie pośmigasz. Powodzenia
×