Skocz do zawartości

Disney+ kwestie techniczne


swordfish
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, kingofsouth napisał:

 

Disney+ to tutaj będą pojawiały się nowości , których nie obejrzy się na kanałach linearnych Disneya w Polsce.

Dokładnie i należy się raczej oswoić z myślą, że kanały Disneya zostaną raczej zlikwidowane, jak FoX po starcie platformy.

Teraz, lakiman napisał:

Nie wiadomo..ilu subskrybentów znajdzie Disney+ w Polsce i jakimi  sposobami będzie chciał dotrzeć do potencjalnych klientów.

Viaplay już nawiązał współpracę z operatorami.

Można podejrzewać, że zrobi dokładnie to samo co Viaplay, tylko na dużo większą skalę i być może, czego nie ukrywam okaże się to dużo większym sukcesem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, lakiman napisał:

Nie wiadomo..ilu subskrybentów znajdzie Disney+ w Polsce i jakimi  sposobami będzie chciał dotrzeć do potencjalnych klientów.

 

To mnie nie obchodzi. Interesuje mnie zawartość (zarówno programowa jak i techniczna/jakość)

Dla mnie Disney+ , to ma.  To czy Kowalski to kupi mnie nie interesuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku miesięcy płacę 9 EUR. Mnie to nie przeraża. Każdemu kto jest zainteresowany usługą radzę się z wydatkiem 40zł oswoić. No chyba , że będzie jedynie na promocję liczył. Od poczatku było wiadomo ile usługa kosztuje w innych państwach , wiec nie rozumiem kogo w Polsce to będzie dziwić? Jakość 4K HDR ,HDR 10, Dolbys Vision do tego oferta filmowo/serialowa to nie będzie kosztowało 5 zl.  Juz widze  po postach , ze niektórzy oczekują ,  ze Disney+  będzie im płacił za oglądanie....

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pawop napisał:

Na pewno kanały Disneya nie zostaną zlikwidowane w najbliższej przyszłości

Na razie, czyli przez najbliższe pół roku na pewno, po starcie (lub przed) może wydarzyć się wszystko, faktem jest, że to część ich polityki.

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/koniec-kanalow-fox-disney-junior-niemcy-disney

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Toma441 napisał:

Dla streamingu nie ma znaczenia tak naprawdę czy jest lato czy zima. Każdy termin jest dobry, bo bajki z D+ można odpalić dzieciom na tablecie na plaży. Nie przykładajmy tradycyjnej miary do tego typu przedsięwzięć. Co do treści, to np. bajki disneyowskie i generalnie ich treści na hbo będą dostępne tam tylko do końca marca 2022. Fox po prostu może zostać zamknięty w ciągu następnego półrocza 2022 i tyle, tak jak to było np. w UK. Nikt nie będzie pytał C+ czy mu to pasuje, czy nie. Osobną kwestią jest to czy szefostwo Disneya jak już klepnie konkretną datę będzie się jej trzymało. 

Tu się mylisz.

Każdy fan czegoś chce obejrzeć coś jak najwcześniej. Najlepiej przed premierą. 

Jak i kiedy byłby badane wyniki oglądalności danej produkcji ?

Kiedyś tam kiedy wszyscy zobaczą ?

Nie, jest to badane po pierwszym weekendzie lub po tygodniu albo po miesiącu.

Po to się tworzą grupy dyskusyjne, bo wszyscy już coś obejrzeli i komentują sobie razem. 

Ba !

Netflix da możliwość strimowania swoich produkcji na platformie twitch.

To oznacza, że będziesz mógł oglądać wspólnie ze znajomymi lub ze swoim komentatorem na premierę.

Liczą się nowości i premiery. Wszyscy co później to już staroć. Taki jest świat.

Ja się z tym średnio zgadzam.

 

Podam też inny argument.

Jak spojrzysz na daty startu D+ w innych krajach to nigdzie nie było daty wakacyjnej !

Poza jednym krajem gdzie jest non stop upał.

 

Proszę o źródło informacji, że disney w hbo bedzie tylko do marca 2022

 

Nie, dzieci są po to na plaży, żeby grać w piłkę, lepić zamki, opalać się lub wchodzić do wody. A nie wlepiać spojrzenia w tablet. Przecie to absurd.

 

Jeśli c+ ma długoterminową umowę na treści z foxa to disney jak najbardziej będzie musiał z nimi negocjować.

We Francji dogadali się i mają partnerskie relacje.

Nie można wykluczyć, że d+ na samym początku będzie dostępny np. wyłącznie w ramach C+. 

Edytowane przez domin107
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@domin107Ale rozumiesz to, że to sam Disney podał te informacje o planowanym starcie w lecie przyszłego roku w Polsce i naszym regionie na swoim własnym evencie pod nazwą Earnings Call?

 

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/disney-w-polsce-debiut-ceny-oferta-jak-zalozyc-konto

 

Cytat

Na HBO GO powróciło aż piętnaście filmów Disneya - są to głównie filmy z ostatnich lat i animacje PIxara. Obecnie w serwisie znajdziemy łącznie aż 28 disneyowskich obrazów. Według obecnych informacji będą one dostępne w ofercie do końca marca 2022 roku.

https://spidersweb.pl/rozrywka/2021/10/10/hbo-go-nowosci-co-warto-obejrzec-pazdziernik

Edytowane przez Toma441
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że ta informacja  odnośnie daty startu poszła bo wypadało coś powiedzieć, żeby opinia i inne środowiska się odczepiły.

Ale tak jak mówiłem, myślę, że to bedzie początek września najwcześniej.

Wrzesień to też jeszcze lato.

 

Co do treści disney w hbo to źle interpretujesz.

Jest napisane, że te konkretne treści, które wpadły i te które były będą dostępne do marca. Ale potem mogą je podmienić na inne, tak jak to bywało w poprzednich okresach. Jedne wypadały, drugie wpadały.

Ten tekst nie mówi, że to koniec disneya w hbo. Może, ale nie ma nigdzie potwierdzenia.

A już w ogóle inną kwestią jest poleganie na opiniach spidersweb. Zdarza im się pomylić

 

Edytowane przez domin107
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz co do tego 100 procent pewności? Ja nie.
Mam pewność. Ich kanały na początku mogą służyć do reklamowania Disney+.
Nie zamkną z dnia na dzień siedmiu kanałów

@domin107 zapomnij, że na HBO zobaczysz nowe treści od Disneya, po starcie ich serwisu. Co do Foxa, to nowe filmy mogą zostać w C+, na starsze nie ma wyłączności. Jest jeszcze usługa Fox Play, ale treści tam zawarte nie są na wyłączność, poza tym Disney stwierdzi, że wycofuje usługę i tyle z Foxa na C+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Pawop napisał:

Mam pewność. Ich kanały na początku mogą służyć do reklamowania Disney+.
Nie zamkną z dnia na dzień siedmiu kanałów

 

Start mniej więcej za 8 miesięcy :)

Mogą w lutym ogłosić, że zamykają, a i tak zostanie im  ładnych kilka miesiecy. Nie twierdzę, że tak będzie, natomiast to nie jest "z dnia na dzień" i nie jest niemożliwe. Być może nawet zapadły decyzje, o których po prostu nie wiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Pawop napisał:

Mam pewność. Ich kanały na początku mogą służyć do reklamowania Disney+.
Nie zamkną z dnia na dzień siedmiu kanałów

@domin107 zapomnij, że na HBO zobaczysz nowe treści od Disneya, po starcie ich serwisu. Co do Foxa, to nowe filmy mogą zostać w C+, na starsze nie ma wyłączności. Jest jeszcze usługa Fox Play, ale treści tam zawarte nie są na wyłączność, poza tym Disney stwierdzi, że wycofuje usługę i tyle z Foxa na C+
 

Przepraszam a czy ja gdzieś pisałem, że nowe treści disneya będą w hbo po starcie d+ ? 

 

Wyłączność/ niewyłączność to bez różnicy. Jeśli są umowy to nikt ich nie złamie.

To tak samo netflix mógł sobie zabrać z c+ HoC jak oficjalnie wszedł.

Zrobił to ? Nie. Czekał do końca umowy.

Wy doszukujecie się we wszystkim skrajnych rozwiązań.

Ja sądzę, że oni się dogadają.

Treści foxa za porozumieniem przejdą do d+ ,ale d+ wejdzie do oferty c+ jako opcja do dobrania w ramach abonamentu. Wilk syty i owca cała.

 

Tak Prison Break też jest w netflix a docelowo ma wrócić do D+/STAR bo to ich treść.

Edytowane przez domin107
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pawop napisał:

Tylko po co? Nie zrezygnują od razu z opłat gniazdkowych. Za 2-3 lata może kanały wycofają, ale nie w momencie startu Disney+

Z tego samego powodu, z jakiego zlikwidowali te kanały wszędzie indziej. Dużo zależy od tego jak dużym priorytetem jest dla nich platforma. Myślę, że opłata gniazdkowa jest tutaj akurat marginalnym argumentem, biorąc pod uwagę automatyczną możliwość skupienia w jednym miejscu wszystkich swoich produkcji i zachęcenia tym samym do wykupienia subskrybcji większej liczby odbiorców. W myśl zasady: "zamiast 7 kanałów dajemy Ci 10x więcej w 1 miejscu :) " . A jak będzie to zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@domin107Jak możesz pisać, że nie ma różnicy czy umowa jest na wyłączność czy nie? To jest najważniejsza kwestia. Jeżeli nie ma wyłączności, to treści mogą pojawić się gdzie indziej. Prison Break będzie mógł się pojawić w Star, niezależnie od tego czy jest w Netflixie czy nie.

@Toma441 nie porównuj naszego rynku do brytyjskiego czy niemieckiego. Tam serwis jest nie stanowi takiego obciążenia finansowego jak u nas.




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skąd wiesz, że ja miałem taką wątpliwość?

To ociera się o wmawianie czegoś komuś i manipulacje. 

Ja tego nie lubię więc proszę tak nie robić. 

Wypadałoby napisać sory albo coś w ten deseń.

 

Więc uznaję, że sam miałeś wątpliwość i musiałeś to napisać, żeby sam siebie przekonać. Twój kłopot nie mój.

Edytowane przez domin107
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...