Skocz do zawartości
  • 0

Rozbudowa istniejącej instalacji dvb-c/sat


korni007
 Udostępnij

Pytanie

Witam.
Mam za zadanie do istniejącej instalacji dvb-c dołączyć dvb-s.
Obecna instalacja wygląda tak jak na zdjęciu - z wyłączeniem elementów oznaczonych na pomarańczowo (te chce dołożyć) 
Chcę dołożyć przed pierwszy rozgałęźnik (1x3) zwrotnice dvb-t/dvb-s która będzie sumować sygnał z kablówki oraz sygnał satelitarny (planuję konwerter Unicable II - czyli jeden przewód od konwertera)
Dalej zamiast trzech rozgałęźników po 8 wyjść (obecne są na pasmo 5-1000mhz)chcę zastąpić takimi samymi,z tym że przepuszczającymi napięcie (nie znalazłem jednego z 24 wyjściami) i na pasmo 5-2400
Docelowo przed tunerami, chce znów rozdzielić sygnał na głowicę kablową i satelitarną. 
Dekodery to ariva 153combo - 15 sztuk, docelowo 24. Martwi mnie tylko to,że Arivy obsługują unicable I a konwerter jest unicable II - nie będzie z tym żadnego problemu? Wszystkie będą działać? 

Druga sprawa,czy to ma prawo zadziałać,a jeżeli nie to w jaki (inny) sposób to rozwiązać,żeby nie ciągnąć ponownie przewodów osobnych.

Budynek to duży dom wielorodzinny

Bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam.
.GlqcRLw.png

Edytowane przez korni007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Sama idea, jeśli to ma zadziać się z jak najmniejszym stopniem zdemolowania obecnej instalacji, wydaje się poprawna, ale są pewne uwagi.

 

1. Fergusony Ariva 153 Combo odpadają w tej instalacji. W ich menu możliwa jest konfiguracja wyłącznie do 12 kanałów UB, co oznacza, że w najlepszym przypadku zadziałałoby do 12 takich tunerów w instalacji.

 

Co gorsze - jest poważny problem, aby zaproponować jakąś alternatywę. Opticumy AX410/502 mają dokładnie ten sam problem, Opticum SLOTH nawet większy (8 kanałów). AB CryptoBox 652HD Combo nie ma DVB-C, a 752HD Combo - ma i obsługuje Unicable II/dCSS, ale jest już wyraźnie droższy. Nie mam w tym momencie innych pomysłów, które łączyłyby: niską cenę, DVB-C i pełną obsługę EN50607 dla satelity.

 

Najbliżej jest AB CryptoBox 752HD Combo, ale i tak sugerowałbym pozyskać najpierw jednego na próbę i skontrolować czy na najnowszym software faktycznie to działa. Bo opcje opcjami, a w zasadzie trzeba byłoby skontrolować każdy kanał UB z konwertera. Jeśli odpukać byłby błąd w sofcie, to byś został ze stosem niedziałających tunerów. Niestety nie mam tego sprzętu, nie pomogę więcej poza nakierowaniem.

 

2. Tu potrzeba większej ilości informacji: w sieciach kablowych mocno stosowany jest kanał zwrotny. Zakładając, że wszelkie elementy przepuszczają pasmo od 5 MHz, to przynajmniej wiadomo, że ogólnie dostęp powinien być. Ale kanał zwrotny jest wrażliwy i musi gwarantować określone parametry. Jeśli użytkownicy w instalacji zamierzają w ramach usług DVB-C korzystać z Internetu kablowego lub usług wideo na żądanie w dekoderach operatora kablowego (tu brak szczegółów jaki jest cel obecności DVB-C w instalacji, wspominasz tylko o Arivach), to niestety instalacja będzie wymagała szerszej kontroli, z zastosowaniem profesjonalnego sprzętu pomiarowego. Jeśli DVB-C jest tylko w celu oglądania TV (czyli sam tuner Combo dla każdego), to tylko ogólnie trzeba będzie sprawdzić poziom przed i po wprowadzeniu zmian, ewentualnie rozważyć podbicie DVB-C przed zwrotnicą z satelitą, jeśli sygnał poleci.

 

3. Jeśli chodzi o satelitę, to dwa rozgałęźniki na każdej linii też będą wymagać dokładnej kontroli i pomiarów poziomów. Ale to już raczej bułka z masłem przy pozostałych tematach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dla bardziej obeznanych w temacie czy konwenter satelitarny z wejściem na antenę DVB-T taki dokładnie:

 

https://hollex.pl/konwerter-scr-gt-sat-dlnb2t-wejscie-dvb-t-p-4168.html

 

Po podłączeniu do konwentera kabla od kablówki  wpuści w instalację satelitarną sygnał DVB-C zamiast DVB-T ;)

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...