Skocz do zawartości

Cyfra+ Promocje (dla nowych abonentów)


JanuszF
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Opisz dokładniej.

Pierwszy opis strona 494 :-) Podczas rozmowy konsultant przedstawił wersję na 13 i 18 miesięcy, ja się trochę wahałem, więc on polecił 13 m. argumentując, że w grudniu 2010 będę na miesiąc przed końcem umowy i bez problemu skorzystam z kolejnej świątecznej promocji. Uzgodniliśmy więc 13m i pakiet Komfortowy+. Po jakimś czasie przyszedł papierek na którym widnieje: Podstawowy+ i umowa do końca maja 2010, czyli nowe 13 + stare 4. W ICA wszystko wyglądało (i nadal wygląda) dobrze, to znaczy zgadza się pakiet i zniżki do listopada 2010, okresu obowiązywania umowy tam nie znalazłem (to też "niedopatrzenie"). Pakiet aktywował się zresztą bardzo szybko (poprzednio był Podstawowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tu_es

Bynajmniej nie mam zamiaru wprowadzać nikogo w błąd.

Jeżeli poczytasz sobie regulujące ten problem przepisy ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, to przyznasz mi rację. Ustawa nie różnicuje w żaden sposób umów na nowe i na aneksy zmieniające.

Niestety prawo prawem, a życie życiem. Operatorzy tv, podobnie jak i np. telekomunikacyjni wielokrotnie udowodnili, że przepisy prawa mało ich interesują (np. słynna sprawa Ery i zmiany regulaminów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nie których wątków masz umowę do np.końca marca.To cyfra może ci ją przedłużyć,ale zgodnie z prawem na zasadach co obowiązują teraz ale aneks będzie od początku kwietnia.Czyli nowe zasady ale stare terminy obowiązywania umowy.

 

Druga sprawa okres odstąpienia 10 dniowego dotyczy tylko nowych umów przesłanych listem poleconym.Od dnia nie rozmowy z konsultantem ale od dostarczenia przez listonosza.

 

Następna sprawa to co oferuje Infolinia nie musi się pokrywać z rzeczywistością.Po pierwsze pracownik dzwoni z zastrzeżonego numeru,po drugie oferuje lepszą promocję niż przyszła pocztą,może dla tego ze chce jak najwięcej podpisać umów i z tego tytułu mieć premii.O czymś takim trzeba zawiadomić kierownictwo firmy,i żeby co do takiej osoby wyciągnięte były konsekwencje.Można zerwać w tym przypadku umowę ale nie aneks do umowy.

 

Kilka faktów zaciągniętych od eksperta z forum prawnego.

 

No dobra bo mówicie jakie platformy są złe,zmienia mi się regulamin TP

chciałem na internet do konkurencji.Ale z godnie z regulaminem muszę zapłacić karę umowną za każdy miesiąc skrócenia umowy,oraz zwrócić wszystkie ulgi.

 

Prawo jest prawem ale firmy po to płacą prawnikom by te umowy naginać w majestacie prawa.Od co cała Filozofia.

 

A na przykład z Plusa można było odejść bez kary oraz z Cyfrowego Polsatu,przy zmianie umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma możliwości wypowiedzenia w ciągu 10 dni, ponieważ nie podpisujesz nowej umowy tylko dostajesz aneks, którego nawet nie musisz podpisywać. Czyli stara umowa zawarta u dystrybutora nadal obowiązuje, tylko niektóre jej zapisy ulegają zmianie tak jak np. w czasie ostatniego aneksu do regulaminu. Nie można również takiej umowy wypowiedzieć po 12 miesiącach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Nie można również takiej umowy wypowiedzieć po 12 miesiącach.

 

Jak to nie można? Można wypowiedzieć albo przed upływem okresu minimalnego - okres wypowiedzenia 1 miesiąc, lub w każdym momencie - z zapłatą dla C+ kary, lub po okresie minimalnym wtedy okres wypowiedzenia jest bodajże 3 miesiące.

 

Po drugie też mi się wydaje, że umowa to umowa, tzn. skoro zawieram ją telefonicznie - może się nazywać aneks, ustalenie, promocja czy jak kto chce, ale w świetle prawa to jest UMOWA.

Treba tylko swoje prawo do odstąpienia w tym terminie 10 dni wyegzekwować, co nie jest pewnie łatwe.

 

Offtopic:

Tak nawiasem mówiąc wczoraj np. reklamowałem inny towar - kabelek zakupiony w MM - chciałem go zwrócić po 5 dniach, bo nie spełniał parametrów. I co pani twierdziła, że nie mogę żądać gotówki, bo zwrotów nie ma i proponowała mi kartę podarunkową z kwotą, jak za ten kabelek.

Więc zmieniłem front i złożyłem reklamację zgodnie z ustawą konsumencką o niezgodności towaru z umową (mimo, że pani nadal twierdziła, że pieniążków to mi nie odda, a ja nawet ie mogę sobie ich życzyć).

Po 10 minutach dyskusji wychodziłem z kasą w kieszeni :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz panowie całkiem zgłupiałem :? Mam rozumieć, że mając umowę do końca marca nie opłaci mi się dzwonić by ją przedłużyć w połowie stycznia bo i tak nowa cena za pakiet czyli 29zł.+ Canal+ zacznie obowiązywać od kwietnia, a do tego czasu będę płacił normalnie czyli 42.90zł. i do tego Canal+ gratisowego też włączą w kwietniu? To jaki jest sens dzwonić wcześniej by przedłużać. Byłem pewien, że odbywa się to tak jak np. w sieciach komórkowych czyli umowa na 24 miesiące, jednak już 2,3 miesiące wcześniej można ją przedłużyć na kolejne 24 miesiące, a te 2 lub 3 miesiące do końca starej umowy zostają skasowane i nowe warunki są od dnia przedłuzenia umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iceberg nie rozumiesz tego to wytłumaczę.Przedłużysz umowę teraz to będziesz mógł mieć promocyjne warunki od następnego miesiąca

 

Ale jeśli masz umowę do końca marca a chcesz podpisać aneks na przykład na 13 miesięcy to umowa się skoczy jak dla ciebie

 

Z końcem kwietnia 2011,chyba już teraz wiesz o co chodzi.

 

Najlepiej nagrać rozmowę z konsultantem,i gdy padnie pytanie czy zgadza się pan na Aneks i z warunkami regulaminu.Odpowiadasz tak ale jak dostanę go na piśmie albo drogą E-Mail i go potwierdzę w następnej rozmowie z centrum abonenta Cyfry+.Jeśli będzie się tłumaczył nie słuchaj go to jest jego praca,a ty masz prawo dostać warunki z regulaminem na piśmie.Z tym ze ten proces się wydłuży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma możliwości wypowiedzenia w ciągu 10 dni, ponieważ nie podpisujesz nowej umowy tylko dostajesz aneks, którego nawet nie musisz podpisywać. Czyli stara umowa zawarta u dystrybutora nadal obowiązuje, tylko niektóre jej zapisy ulegają zmianie tak jak np. w czasie ostatniego aneksu do regulaminu. Nie można również takiej umowy wypowiedzieć po 12 miesiącach.

oczywiście że można wypowiedzieć taką umowę - to wynika z prawa. Bodajże w tym roku wejdą przepisy, które przedłużą ten czas do 14 dni. Na szczęście nie musze kombinować z nową umową, bo starą mi skrócili i jest dobrze :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem pewien, że odbywa się to tak jak np. w sieciach komórkowych czyli umowa na 24 miesiące, jednak już 2,3 miesiące wcześniej można ją przedłużyć na kolejne 24 miesiące, a te 2 lub 3 miesiące do końca starej umowy zostają skasowane i nowe warunki są od dnia przedłuzenia umowy.

A która sieć tak robi? Bo z tego co wiem to Orange i Era przedłużają 2-3 m-ce wcześniej, ale umowa biegnie dopiero od momentu zakończenia starej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Plusie jakiś czas temu tak zrobiłem, nie pamietam dokładnie, ale jakieś 2 miesiące przed końcem umowy poszedłem do salonu z prośbą o wysłanie mojej rezygnacji ze świadczenia usług po upływie 24 miesięcy i miła pani zaproponowała, że jeżeli zdecyduję się przedłużyć umowę na kolejne 2 lata to anulują mi te ostatnie dwa miesiące i wszystkie promocje jakie mają nowi abonenci będą mogli mi zaproponować. Znojomy podpisując abo. w Erze dostał info. że 6(sześć) miesięcy przed końcem umowy może już ją przedłużyć na kolejne 24 mies. a pozostałe 6 zostanie anulowana. Jednak dużą rolę w tej kwestii odgrywa terminowe płacenie rachunków przez cały miniony okres umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Nie można również takiej umowy wypowiedzieć po 12 miesiącach.

 

Jak to nie można? Można wypowiedzieć albo przed upływem okresu minimalnego - okres wypowiedzenia 1 miesiąc, lub w każdym momencie - z zapłatą dla C+ kary, lub po okresie minimalnym wtedy okres wypowiedzenia jest bodajże 3 miesiące.

Chodziło o możliwość wypowiedzenia bez konsekwencji po 12 miesiącach obowiązywania umowy, tak jak np. w przypadku zamawiania promocji Full w "N".

Pierwotnie umowę zawarliśmy w punkcie sprzedaży i nie ma znaczenia, że zaakceptowaliśmy jakiś aneks, nowy regulamin czy regulamin promocji, bo umowa nagle nam się nie zmieni w umowę zawartą poza lokalem przedsiębiorstwa. Poza tym:

Art. 5. Przepisów o umowach zawieranych z konsumentami poza lokalem przedsiębiorstwa nie stosuje się do umów:

 

 

1) o charakterze ciągłym lub okresowym, zawieranych na podstawie oferty sprzedaży lub przez odwołanie się do ogłoszeń, reklam, cenników i innych informacji skierowanych do ogółu albo do poszczególnych osób, jeżeli konsument mógł uprzednio zapoznać się z treścią otrzymanej oferty lub informacji pod nieobecność drugiej strony umowy, a zarazem w tej ofercie lub informacji, jak i w umowie zastrzeżono prawo konsumenta do odstąpienia od umowy w terminie dziesięciu dni od dnia jej zawarcia,

 

Co do przedłużania umowy w Cyfrze+ (Akcja Promocyjna "Cyfra powrót+") to czas starej i nowej umowy się nie sumuje, czyli jeśli dzisiaj zaakceptujesz aneks na 13 miesięcy to umowa będzie obowiązywała od momentu wyrażenia zgody na kontynuowanie umowy do końca lutego 2011 roku, chyba, że konsultant zaproponuje coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luki1680 oczywiście ze się nie sumuje,ale aneks przedłuża umowę z ostatnim dniem jej obowiązywania.Czyli masz umowę do końca marca(masz aneks od 1 Kwietnia ale jest zapisana klauzula ze zniżki wchodzą w życie w następnym miesiącu od jej zawarcia).Tak trudno to zrozumieć,nie wprowadzajcie w błąd ludzi.Jak nie kłamiecie to proszę zeskanować aneks,zamazać swoje dane.Wrzucić w net i pokazać link do aneksu a nie kłamać.

 

A problemem jest abonent który przedłuża umowę bez wiedzy o zasadach aneksu i regulaminu,i tak na koniec mówi ze wszystkie zasady są mu jasne.Ale nie są

 

Dostałem od Cyfry opcję przedłużenia umowy Podstawowy 29 Komfortowy 42.

Bez regulaminu,umowy na [beep] porządna firma nie załatwia.

 

Ale czy warto nie lepiej podpisać nową umowę za parę złotych więcej masz

Opcję HD,Filmbox,oraz Multiroom i dwa Sagemy za 1gr .Bez żadnej łaski i proszenia

 

Podpisując nową umowę ucierasz nosa cyfrze bo nie dość ze ją rozwiązujesz to dajesz zarobić dystrybutorowi,a to są dla nich zdecydowanie wysze koszta

niech się nauczą szanować starych abonentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulamin poi potwierdzeniu przesyłają, dostałem ten regulamin, nic specjalnego tam nie piszą, czyta standardowa procedura.

Brałem komfortowy i Canal+ przez cały okres umowy za 42zł. Nic w regulaminie nie ma napisane, kiedy umowa my się kończy, ale wiadomo, że w ciągu 18 pełnych miesięcy od 1 stycznia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luki1680 oczywiście ze się nie sumuje,ale aneks przedłuża umowę z ostatnim dniem jej obowiązywania.Czyli masz umowę do końca marca(masz aneks od 1 Kwietnia ale jest zapisana klauzula ze zniżki wchodzą w życie w następnym miesiącu od jej zawarcia).Tak trudno to zrozumieć,nie wprowadzajcie w błąd ludzi.Jak nie kłamiecie to proszę zeskanować aneks,zamazać swoje dane.Wrzucić w net i pokazać link do aneksu a nie kłamać.

Aneks przedłuża umowę o 13, 18 lub 24 pełne miesiące od momentu jego zaakceptowania, to co zostało ze starej umowy zostaje anulowane. Skan aneksu nic Ci nie da, bo jest tam tylko data zakończenia umowy, nie ma daty jej zawarcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie byłem dzisiaj w salonie cyfry i pytam się czy są dekodery prv i facet mi grzecznie odpowiada ze są ale tylko dla osób które podpisały u niego umowe i wydaje z listy, a osobom tak jak ja z ulicy to nie może wydać bo najpierw osoby z listy dostają i zostało do wydania około 40 dekoderów mu i powiedział ze jak wyda wszytskim z listy to wtedy może wydawac osobom z ulicy (ale ile to czekania a w miedzy czasie ludzie podpisują umowy) to się ładnie zapytałem czy może mnie na liste wpisać i uzyskałem tak samo ładną odpowiedz:

że ludzi z ulicy to nie wpisuje i się w takie rzeczy nie bawi prosze przyjść za 2 tygodnie :/

a jak stałęm i patrzyłem po salonie to kurna tyle tych pudełek z dekoderami prv stało ze szkoda gadać a on mi mówi ze nie może mi wymienić

 

a rozmawiająć z nim przez cały czas myślałem ze rozmawiamy o prv pace 500 a pózniej okazało się że to rozmowa o prv 250 philpsa była i jak się zapytałem co z pace to wielce zaskoczony odpowiediał ze tego to może z 10 sztuk miał czy ma już nie dosłyszałem z nerwów.

I te dekodery dostał gdzieś w tamtym tygodniu to po co cyfra rozsyła stare dekodery, skoro wszytskim zapewniała ze dostaną nowe pace 500 i jak rozmawiałem z panem na infolini to powiedział ze bez problemu wymienie na nowego pace HD

 

Powiedzcie mi czy pan w salonie miał prawo mnie tak potraktować (rozumie ze ludzie u niego podpisywali umowy, ale ja dostałem zapewnienie że jak tylko znajde dekoder prv to bez problemu wymienie sobie sd na prv) i czy pan ma prawo do tego zeby sobie samemu ustalać zasady wymiany prv ? i mi odmówić w taki o to wyżej opisany sposób ? i po ostanie czemu lidzie którzy przedłużyli telefonicznie są traktowani jako osoby 2 kategori jak to pan określił "ludzie z ulicy"

 

Miałem ochote powiedzieć żeby mi napisał to na piśmie ze nie może mi wymienić dekodera i poprosić go o podpis ale zdecydowałem się jeszcze nie robić zadnego zamieszania tylko was sie doradzić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to po części miał prawo, ponieważ gdy przyjdą do niego Ci którzy podpisywali u niego umowę to będzie świecił przed nimi oczami, a z drugiej strony to troszkę nie ładnie z jego strony, ponieważ mógł też zrobić tak że sprawdzić ile osób podpisywało umowę i wydać tyle ile zostanie, no ale to jest kwestia do dłuższej dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy wie ktoś może Ile wcześniej przed końcem umowy mogę starać się o przedłużenie na kolejne 12 lub 18 miesięcy na warunkach promocyjnych ??

Umowa kończy mi się w Maju 2010

 

Lenistwo, lenistwo i jeszcze raz lenistwo. Przeczytaj parę stron wstecz to się dowiesz wszystkiego co by Cię interesowało!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szakul bardzo uczciwie ci powiedział,dystrybutor zarabia na sprzedaży a nie na wymianie odbiorników.To chyba jest logiczne,mogłeś się nie zgodzić na dekoder zastępczy SD twój wybór.Podpisałeś to płać a nie gadaj.

 

Czemu jest masa Philipsów bo jak to na nowy rok,masa ludzi zrezygnowała z cyfry.Czemu jest mało Pace,bo tylko to jest lepsze od Philipsa.A ludzie mają coraz więcej TV z HD i jest popyt.

W Krakowie Pace 500GB jest zawsze do kupna,renomowany dystrybutor ma zawsze dekoderów pod dostatkiem.Gorzej w galeriach Handlowych

 

Martnet,augi to zależy od jaśnie wielmożnej Cyfry,nawet teraz mógłbyś.

oficjalnie jest do trzech miesięcy wstecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...