Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odbiór paczki Polskiego Radia za pomocą karty DVB-S/S2

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Eugeniusz Pompiusz

Eugeniusz Pompiusz

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 28 postów
  • Od: 30 sie 2016
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 20 lipiec 2018 - 16:02

Szanowni,

Odrobinę odbiegając, przyszła mi do głowy jeszcze jedna ewentualna droga odbioru paczki PR.

Ostatnimi czasy po zrobieniu upgrade sprzętu postanowiłem się pobawić opcjonalnym do pobrania IP-Toolem do kart TBS.

Instaluje toto sobie jakieś wirtualne "międzymordzie" zapewne do filtrowania pakietów, opcji to trochę ma, i nawet prawidłowo łapie lock na paczce Polskiego Radia.

Pytanie moje brzmi: Czy osiągnę nim cokolwiek sensownego – a może ściślej, czy w jakiś sensowny sposób przechwycę to, co z tego narzędzia dostanę?

Może być nawet w nieopierzonej formie (z ramkami RDS) byle w czymś to odtworzyć.

A może błądzę, bo narzędzie zupełnie nie do tego, i tylko przy okazji widzi dobrze paczkę?

Przyznam, że doświadczenie moje z DVB over IP oraz IP over DVB jest niewielkie, więc może zwyczajnie zawodzi mnie logiczne myślenie. :)

Pozdrawiam serdecznie.

Użytkownik Barti edytował ten post 20 lipiec 2018 - 23:35
Wydzielono post jako nowy, odrębny wątek i przeniesiono do odpowiedniego działu forum.

Nie ma takiej rzeczy, której nie dałoby się napompować!
TBS 5990, 30 W do 75 E @110 CM

#2 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 14459 postów
  • Od: 12 sie 2006
  • LokalizacjaKraków

Napisano 21 lipiec 2018 - 00:25

Zasadniczo idea jest dobra, choć ja bardziej myślałem o BDADataEx jak przy 8K, bo ma potencjalnie więcej możliwości do radzenia sobie z typami transmisji. Faktem jest, że nie miałem czasu, ale po (bardzo) krótkich testach problemem są nadmiarowe dane (RDS) w pewnym sensie "zaśmiecające" strumień. Jeśli cokolwiek to odgrywa, to ze "czkawką".

Nie sprawdziłem jednak wszystkich potencjalnych możliwości konfiguracji jak i różnych odtwarzaczy.

Z samego narzędzia i od TBS i BDADataEx można wyciągnąć taką formę, że po wprowadzeniu odpowiedniego PID z danymi - aplikacje te wypychają strumień na adres IP i w odtwarzaczu próbujemy uruchomić np. coś w stylu: udp://@adres_ip:port

Oddajemy teraz do druku wakacyjne wydanie SAT Kuriera, ale od środy powinno się nieco poluzować i jeśli znajdę moment, to jeszcze popróbuję i dam znać jakie efekty ;)

Specjalista DVB, ogarniający także media, testy sprzętu, webdev, programowanie, admin, playout szuka pracy, wymagania - 4k/mc, pisać na PW
STARS.TV = muzyka :D
Uwaga! Nie udzielam porad technicznych przez PW, pisz na forum!

Pozdrawiam :)