Skocz do zawartości

Platforma, w której wybierasz to, co chcesz oglądać


Palikot
 Udostępnij

Czy wybrałbyś/wybrałabyś platformę cyfrową, na której możnaby wykupić każdy kanał z osobna?  

38 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy wybrałbyś/wybrałabyś platformę cyfrową, na której możnaby wykupić każdy kanał z osobna?

    • TAK
      36
    • NIE
      4


Rekomendowane odpowiedzi

Czy wybrałbyś/wybrałabyś platformę cyfrową, na której możnaby wykupić każdy kanał z osobna?

Przykładowa oferta takiej platformy:

 

1. TVP1

2. TVP2

3. TVP3

4. tvn

5. Polsat

6. PULS

7. TVP Kultura

8. TV Polonia

---------------------------

9. tvn24 - 0,80 zł

10. TVP Sport - 0,50 zł

11. Eurosport - 1,20 zł

12. Eurosport 2 - 1,20 (bezpłatnie w pakiecie z Eurosport)

13. Planete - 0,30 zł

14. National Geographic - 0,60 zł

15-17 pakiet HBO - 25 zł

18-21 pakiet Canal+ - 29 zł

22-25 kanały Discovery - 6 zł

26 VIVA Polska - 1 zł

27-31 pozostałe kanały tvn - 2 zł

 

Pierwsze osiem kanałów bezpłatnie pod warunkiem wybrania dwóch kanałów/pakietów płatnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę coraz więcej tematów o oddzielnym kupowaniu kanałów. Otóż moje zdanie jest takie: Każdy chciałby płacić za to co ogląda. Prawda jest taka, że mając 40-50 kanałów w ofercie oglądamy 8-10, a reszta to tylko aby była to się czasem może zajrzy. Ale...

Przyjrzeć chciałbym się właśnie temu wybieraniu kanałów. Każdy z nas wybrałby jakieś ogólnotematyczne + kilka ze swoich ulubionych. I tu się rodzi problem... O ile naturalna śmierć kanałów typu Polonia1 czy Tele5 byłaby efektem pozytywnym o tyle spójrzmy na to co by się stało z np. Discovery T&L, MTV czy Wojna i Pokój? Nie są to złe kanały, a umarłyby bo mało ludzi zdecydowałoby się opłacać te kanały. Travel & Living ludzie nie wezmą, bo mają TVN Style. Zamiast MTV chętniej pójdą na VH1, a Wojna i Pokój wielu osób nie interesuje...

Jest to cios przede wszystkim w nisze. Nie wiem czy wiele osób znalazłoby się by płacić te 2-3zł za Wojnę i Pokój. A tak to jest w pakiecie za 16zł, średnio 1,5zł płaci każdy abonent tego pakietu i wszyscy są zadowoleni.

 

Poza tym te ceny typu NG 0,5zł są bardzo nierealne. Jakby taka platforma miała powstać, to zaśpiewaliby 4-5zł za NG...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem abonentem żadnej platformy cyfrowej, ale gdyby coś takiego powstało, to chętnie bym się zdecydował na możliwość wyboru samemu oferty.

 

Wziąłbym sobie na pewno TVN24, NGC i kanały Discovery, (gdzie jest Superstacja?) . Jeszcze by tak rozdzielić pakiety HBO i Canal+ na pojedyncze kanały, to byłoby jak w niebie :D

 

Szkoda, że to wszystko będzie tylko moim (naszym) marzeniem. Ale może w przyszłości coś takiego ruszy, nie musi być oczywiście nieopłacalne. Wystarczy stworzyć porządny Regulamin, który by określał minimalny abonament, jaki można by osiągnąć z wykupu pojedynczych kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego potrzebny bylby ktos,kto bylby w stanie skupic te wszystkie kanaly ze wszystkich platform i je dopiero rozprowadzac (Murdoch?).Niekonicznie przyniosloby mu to zyski...no chybaze ma takie zdolnosci negocjacyjne...Jednak dla mnie to niestety nierealne,bo w naszych platformach sa twardoglowi,ktorzy nie udostepnia w sumie konkurencji kanalow takich jak Polsat,N-sport,czy C+.Na dobra oferte nie ma wiec szans,a tak przecietna jak dotychczasowe,z mozliwoscia wyboru kanalow pojedynczo sama sie nie utrzyma.Na logike temat mozna wlozyc wiec miedzy bajki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja naprzykład wziąłbym MTV i VH 1 nie wiem dlaczego niektórzy uważają że te kanały nie miały by szans. Poza tym wziąłbym sporo dokumentalnych, Eurosporty, prawdopodobnie też Polsaty Sport, HBO i może jeszcze AXN-y no i na pewno kanały informacyjne, zrezygnowałbym raczej z takich jak np. Zone Reality czy Wedding TV. Jak by starczyło mi budżetu to dorzuciłbym jeszcze Disneya i Cartoona - fajnie czasem popatrzeć na kreskówki.

 

Ja uważam że prędzej czy później UE wymusi na operatorach taki system sprzedaży kanałów, to naturalna kolej rzeczy, nie może być tak że chcąc kupić jedną usługę (jeden kanał) jesteśmy zmuszani by brać 15 innych, które może wcale nam nie odpowiadają. Poza tym takie działanie było by motorem napędowym dla stacji tv żeby poprawić ofertę programową - żeby walczyć tym samym o względy widza. To zdrowa konkurencja.

Być może zwiększyły by się obroty samych platform cyfrowych, bo ich zakupem zainteresowali by się ci którzy chcieli by sobie na przykład obejrzeć jakieś fajny kanał dokumentalny ale nie stać ich żeby wziąć od razu 2 pakiety i 3 opcje za łącznie 60 zeta więc wolą w ogóle nie korzystać z usług platform albo co gorsza zejść na złą drogę i wziąć sobie dekoder od chłopaka z bazarku z pełnym pakietem multiplatynowym :roll:

A maniacy telewizyjni (jak większość z nas :D ) i tak pewnie wzięłaby maksymalną liczbę kanalów na którą ich stać - czyli tak jak i teraz, tylko może była by to lepiej dostosowana oferta do indywidualnego odbiorcy.

 

Długi wywód mi się zrobił ale to są tak naprawdę same zalety kupowania pojedynczych kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wystarczyłby taki pakiet kanałów:

 

TVP1

TVP2

Polsat

TVN

TVN24

TVN Turbo

HBO

HBO2

HBO Comedy

Filmbox

Nonstop Kino

Nonstop Kino HD

Discovery HD

nsport HD

TVP Sport

Sportklub

Sportklub+

NASN

Eurosport

Eurosport 2

MTV

Discovery Channel

Viasat Explorer

Viasat History

Sci Fi Channel

Jetix

Cartoon Network

Disney Channel

Boomerang

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W europie niema chyba takiej platformy.

Viasat udostępniając kablówkom w Polsce dwa swoje kanały, tylko je aktywuje na karcie.

No to podobnie wygalada z 3 C+ Francuskim ktore transmituje na obszar Polski 3 kanaly. W pakiecie XXL. Realia takiej platformy na chwile obecna to raczej marzenia moze z czasem kiedy uslugi TV+Telefon+Internet pojda jeszcze bardziej do przodu ale wydaje mi sie ze taka sytuacja postawi potencjalnego abonenta do wybrania max.10 kanalow bo wieksza ilosc przy pojedynczym wyborze stanie sie nieoplacalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...