Skocz do zawartości

Wielgaśny problem z forum internetowym.


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie patrzę na phpBB2 i chyba nie można sprawdzać przeglądarki i systemu. Jeśli adres IP jest taki sam to będzie wiedział, że pisze ten sam user tylko pod dwoma loginami. Takich informacji jak numer seryjny i nazwa kompa to na pewno nie wysyła się do neta. Da się sprawdzić:

IP dla tego postu

Użytkownicy piszący z tego IP

Inne IP, z których pisał ten użytkownik

 

zapewne przy modyfikacjach można sprawdzić więcej, ale to gdzie ja sprawdzałem to jest najbardziej podstawowa wersja phpBB2, a na phpBB3 nie sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są mody pokazujące dodatkowo system i przeglądarkę (chyba phpBB 2 by Przemo też na to pozwala, ale unikaj tego skryptu jak ognia - na każdym poważnym forum internetowym związanym z webmasteringiem gdy zapytasz się o Przemo powiedzą Ci, że kto "serwer killer" - im większe forum, tym bardziej ciąży - firmy hostingowe często wywalają klientów korzystających z tego skryptu).

 

Inną sprawą jest, że po co mi to wiedzieć :P Żadnych badań nie prowadzę i nie jestem forum komputerowym, żeby zbierać target z określonego OS dla reklamodawców ;) Złota zasada jest taka: im mniej bajerów, tym lepiej dla serwera ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba phpBB 2 by Przemo też na to pozwala, ale unikaj tego skryptu jak ognia - na każdym poważnym forum internetowym związanym z webmasteringiem gdy zapytasz się o Przemo powiedzą Ci, że kto "serwer killer" - im większe forum, tym bardziej ciąży - firmy hostingowe często wywalają klientów korzystających z tego skryptu).

Chyba mieszkasz w Albanii albo na Tahiti...

To że serwer SK jest zbyt słaby, żeby pociągnąć coś lepszego niż czyste phpBB, to nie znaczy że tak jest wszędzie!

Tysiące for, wiele razy większych niż to korzystają z modyfikacji Przemka i wszystko płynnie chodzi nawet na serwerach za 30 zł rocznie.

Mod Przemka jest najlepszy jak chodzi o jakość i możliwości wśród darmowych skryptów. Chyba, że możesz sobie pozwolić na wy[beep]e kilkuset dolarów na płatne skrypty, które mają mniejsze możliwości niż forum Przemysława.

A ŻADNE firmy hostingowe (chyba, że u ciebie, w Mołdawii, w Polsce na pewno nie) NIE blokują skryptu Przemka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj zdziwiłbyś się jak Admini niektórych płatnych hostingów próbuja walczyć z tym "rówskiem", to ma takie wymagania, że szok :shock:

 

Poza tym samego sktyptu to zablokować się nie da, raczej.

 

Poza tym wiele modyfikacji da się wyłączyć, więc może tamte fora mają włączone tylko te najpotrzebniejsze funkcje.

 

Przyznam, że phpBB by przemo to jeden z lepszych skryptów pod forum, ale strasznie wymagający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@tomx - zajrzyj po prostu na http://www.webhostingtalk.pl a nie rzucasz sloganami - gdzie nie wyszukasz coś o tym skrypcie - jest zjechany.

 

Problem zasobożernego skryptu Przema jest tam poruszany miliony razy, łącznie z opisami jak firmy hostingowe (nie w żadnej Mołdawii, a w Polsce - opisane są konkretne przypadki z dużymi firmami hostingowymi) do tego podchodzą (gdy baza danych zaczyna puchnąć pojawia się propozycja nie do drzucenia przejścia na droższą ofertę). Jak ktoś ma duże forum jak to (sama baza danych ponad 100 MB) to problem rozumie - reszta musi poczekać, aż ich hosting wywali :twisted:

 

Poważne firmy hostingowe w Polsce blokują skrypt phpBB by Przemo, jeśli zaczyna ciążyć na serwerze - tak było od zawsze. Pozostałe sprzedają konta na Allegro za 30 zł i pewnego dnia znikają wraz z właścicielem :twisted: Kto ma jakiekolwiek pojęcie o administrowaniu i wie, że będzie mieć nie forum "piaskownicę", a forum "osiedle" - nie wybierze phpBB by Przemo. Złota myśl z Webhostingtalk

 

Po kilku chwilach bede musial siedziec i patrzec czy mi serwer nie wybuchnie bo oczywiscie php By Przemo ma to do siebie (:
przemo to zbiór kiepsko napisanych skryptów, + masa dodatkowych tabel i rekordów do bazy danych
phpBB by przemo to phpBB z dodatkiem kodu osób trzecich, a te osoby zazwyczaj nie mają pojęcia o tworzeniu aplikacji w php (umieją skrypciki tworzyć)
A Kei to dobry hosting, więc naprawdę musiałeś zamulać serwer. Co w przypadku phpBB by Przemo nie jest niczym niespotykanym...

 

http://www.webhostingtalk.pl/index.php? ... &hl=przemo

Ten - kozak: http://www.webhostingtalk.pl/index.php? ... &hl=przemo :twisted:

 

itd. itp. Miłego czytania. A to nie jedynie miejsce w sieci, gdzie "kochają Przema i jego skrypciki".

 

Ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskie serwerki to się nadają - ale na złom. Sprzęt w polskich serwerowniach jest chyba sprzed 10 lat. Ja mam forum (adres w podpisie jak kogoś interesuje) na modyfikacji Przemo, już ponad rok na hostingu Host247, serwery w Niemczech, ponad 800 użytkowników, ponad 53 tysiące postów i ani razu problemów z "ciążeniem" nie miałem. W tym hostingu co ja mam forum jest także kilka innych większych od mojego for ;] I jakoś nikomu nie wyłaczyli ;] Tak jak napisałem: Polskie serwery to sa sprzed 10 lat ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak jeśli to kilka osób wypisywałoby po forach, że ten skrypt jest zły to bym pomyślał, że to jakaś celowa nagonka i antyreklama, ale jeśli to samo piszą na wielu forach i to setki użytkowników naprawdę znających się na rzeczy, bo mających do czynienia na codzień z obsługą serwerów, czy też oskryptowaniem - to coś musi być na rzeczy.

 

Im większe forum tym lżejszy powinien być skrypt je obsługujący - u nas zapewne najlepszym wyborem byłby punBB - jak na media2.pl (widać, że mają tam admina znającego się na rzeczy), bo to lekki i szybki skrypt, ale od strony graficznej jest nędzny - nigdy mi się nie podobał, więc wolę zaryzykować z phpBB 3 (możliwościami z pewnością przewyższy modyfikacje starej dwójki nie ważne przez kogo byłyby robione, a co najważniejsze to nie zlepek skryptów od różnych autorów, tylko jedna praca zbiorowa jednej grupy programistów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...