Skocz do zawartości
  • 0

Rozdzielacz sygnalu z 1 na 2


telemaniak
 Udostępnij

Pytanie

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

@telemaniak, rozdzielacz jaki tutaj pokazałeś, jest stosowany głównie do odbiorników, które nie posiadają przelotki konwerterowej. Będzie działać, ale musisz się liczyć z tym, że jak jeden tuner będzie włączony, to drugi nie będzie miał sygnału i odwrotnie. A więc najlepszym rozwiązaniem będzie wymiana konwertera! Koniec i kropka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

witam mam pytanie, wiem że na pewno padła odp. na to pytanie ale osobiście nie mam cierpliwości czytać posta pod postem. Posiadam tuner Strong 6860 i mam zamiar kupić drugi. Czy do rozdzielenia sygnału potrzebuję faktycznie drugiego konwertera? czy wystarczy zwykły rozdzielacz sygnału, który stosuje się do rozdzielania tv kablowej na kilka telewizorów. wiem że strong posiada wyjście na drugi tuner więc może jest jakieś inne wyjście.

 

czekam na poradę

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Można też podłączyć przez przelotkę drugi tuner. Strong 6860 posiada takie gniazdo. Wadą takiego rozwiązania będzie to, że nie będzie można oglądać kanałów na obu tunerach jednocześnie. Dodatkowo coś jest z tymi przelotkami w Strongach, gdy podłączony zostanie drugi tuner, na tym pierwszym przestanie działać kilka częstotliwości - niektóre "Strongi" właśnie tak mają. A więc też myślę, że "Twin" będzie najlepszym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

dzięki chłopaki za poradę, na razie kupię drugiego stronga podłączę go z pierwszym. Jak będzie tak jak pisze RafiX to zakupię TWINa i tylko będę przekładał kartę. Myślałem też o spliterze (niestety ciągłe spięcia na linii syn-żona-ja) ale na ten temat jestem TOTALNIE zielony i na razie szukam informacji na ten temat.

 

pozdrawiam

telepol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak, jak fisze rafix, nie może być, ALE BĘDZIE! Będą sytuacje, że jeden dekoder będzie blokował drugi.

Musisz kupić konwerter TWIN i do niego pociągnąć od każdego tunera przewód do anteny.

 

O co ci chodzi z przekładaniem karty?

Czy nie masz przypadkiem Cyfrowego Polsatu? Jeśli tak, to nie da rady, karta nie zadziała w innym tunerze, niż z którym ją sprzedano - nawet z takim samym modelem, ale nie zadziała w innym egzemplażu.

 

Jeśli jest to Cyfra+, to owszem, jeśli obydwa tunery mają czytnik kart C+, to przekładanie zadziała, ale ciągłe manewrowanie kartą prędzej wytrze styki.

Kup splitter, poczytaj na forum, co to jest.

Ale pamiętaj, splittery działają tylko z Cyfrą, Polsatu ani N-ki nie rozdzielisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...