Skocz do zawartości

Jakość Cyfrowego Polsatu na TV LCD


zielik13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to nie ma znaczenia? Polskie HD to 1080i więc jak masz TV FullHD to wtedy jest optymalnie i bierzesz z tabeli 1920x1080 a jak masz TV HDReady to wtedy telewizor przeskalowuje (z utratą jakości obrazu) i z tabeli bierzesz rozdzielczość 1280x720.

@herman, dzięki za te tabele, tak niewiele jest postów wnoszących coś do sprawy. Rozumiem że te odległości są dla ludzi z sokolim wzrokiem, dla krótkowidzów jak ja będą mniejsze. Teraz już wiem że muszę kupić telewizor fullHD co najmniej pięćdziesiąt parę cali :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem na mysli sens zakupu i odbioru HD(pomiedzy Ready,a Full przy ogladaniu tv roznica jest bardzo znikoma i bardzo malo dostrzegalna).Zeby dostrzegac roznice pomiedzy ready i full trzeba miec naprawde super oczy i ogladac z bardzo bliska.Natomiast przy odleglosciach z tabelki roznica pomiedzy HD(jakimkolwiek)a SD jest ogromna.To mialem na mysli i mam nadzieje,ze wyrazilem sie teraz jasno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przeskalowanie dodatkowo psuje obraz dlatego myślę że dziś kupowanie ma sens tylko fullHD bo i ceny spadają.

PS. Po bliższemu przyjrzeniu się tabeli stwierdzam że nie masz racji. Różnica między full a ready jest podobna jak między HDready a SD.

W praktyce będzie mniejsza bo nasze full jest z przeplotem.

Prawdziwa różnica wyjdzie dopiero przy odtwarzaniu płyt blue ray i HD DVD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 26 cali Sony Bravia i powiem tak. Najgorzej wypada TVP 1 i TVP 2 - na szczęście łapie DVB-T gdzie jest lepsza jakość. Programy główne polsatu(1 i 2 , sport , sport extra) wyglądają dobrze. Pakiet Discovery i paczka BBC jakość dobra to samo tyczy się eurosportu, fox life i tv1000. AXNy hmm jakość rzeczywiście odbiega od normy ale to pewnie przez to że są w niższej rozdzielczości nadawane i niskim bitratem. TVNy bardzo nieźle też wyglądają.

 

Tuner mam podłączony przez SCART do tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wstepie serdeczne dzięki za wpisy wszystkich tych, którzy piszą coś sensownego co mozna wykorzystac w praktyce. Ja jestem na etapie wyboru telewizora przy posiadaniu cyfrowego polsatu. czytając wasze wypowiedzi stwierdzam ze lepiej zakupic crt-da lepszą jakośc obrazu. Słyszałem jednak, że posiadając telewizor lcd, jakośc obrazu można znacząco poprawić poprzez zakup lepszych przewodów do dekodera, cokolwiek to znaczy. Oczywiście nie wiem o co chodzi i czy jest to prawda. Może ktoś z was wie? Posiadam dekoder samsung dsb-s305g? Z góry wam sedrecznie dziękuję za odpowiedź. Przy okazji powiem szczerze, że szukam argumentów na tak za telwizorem lcd ale jeśli realia są inne, to dam sobie na spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...