Skocz do zawartości

Brak Sygnału


Mchaker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co do ustawiania nie jestem pewien 100% ale mam na rurce poluzowałem śruby, kręciłem anteną lewo/prawo a kat elewacji ustawiłem taki jak ma być w mojej miejscowości. jutro idę przetestować SkyStar u kolegi bo ma dobrze ustawioną antenę. Zdjęcia dziś już nie zrobię ale w Sobotę postaram się na pewno. Jak coś to dam znać jeśli nie będzie sygnału na karcie

 

 

EDIT: czy będzie ten konwerter dobry: Monoblock Inverto 0.2db, czy lepiej kupić dwa pojedyncze Golden Interstar GI-201 i przełącznik.

 

Edycja Mr. Orbita: Żadnych linków do Allegro - regulamin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po samych zdjęciach za wiele ocenić się nie da, ale 100cm to na pewno to nie jest - stawiam na 70cm (a kto wie, czy nawet nie 60cm). Zacznij od podmiany tego jednego konwertera, nad ew. zezem pomyśli się później - wygląda na to, że jeśli mam rację co do zdjęć to i tak będziesz musiał zamontować dwa osobne konwertery, więc na początku możesz wziąść jednego i jak będzie już wszystko ok - dokupisz drugi i przełącznik DiSEqC. Wymień ten jeden i zobacz, czy sygnał wskoczy. Jeśli nie - winne może być już tylko ustawienie samej anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli antena początkowo była poprawnie ustawiona na satelitę, powiedzmy Hot Bird 13E, to po takim nietypowym zamontowaniu konwertera, odbiera sygnał gdzieś z przedziału 16E - 19E. Machnij anteną trochę za zachód.

Mam też wrażenie jakby konwerter był trochę za daleko, przesuń go bliżej w stronę czaszy (możliwe, że nie jest w ognisku i kiszka z sygnałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Być może masz problem z ustawieniem anteny na właściwa pozycję. Pomocnym może się się okazać świetny program o nazwie FastSatfinder, którego z powodzeniem używam od dłuższego czasu. Program ma możliwość dźwiękowego powiadamiania o sile sygnału, więc nie ma przeszkód aby antenę ustawiać np. z drugiego pokoju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...