Skocz do zawartości
  • 0

2 Pytania. Wybór sprzętu i pytanie odnośnie radia


WSZ
 Udostępnij

Pytanie

Witam.

Najpierw zaczną od przedstawienia się i powitania stałych bywalców Forum SatK.

Do tej pory można mi było tylko czytać z " Gościa " forum. :-)

 

Tak więc.. Rodzice wzięli Cyfre + do siebie.. a kablówki od stycznia już nie mam.

Tak więc mój pokój zostaje bez TV.

 

Z tego co tu czytam to raczej.. dekoder STRONG który był w zestawie za 1 zł nadaje się do wymiany. Ale z racji tego iż jest On u rodziców w pokoju.. ja go nie tykam. Właśnie przyszedłem tu o poradę.. bo chcę kupić do siebie jakiś w miarę godny uwagi dekoder do swojego pokoju. I żeby nie było tak .. jak w strongu że ani radiostacji nie można posłuchać ani rmf classic czy rmf maxxx bo wszędzie ta sama melodia.

 

Przypatruje się na jakieś fergusony.

A może jakiś oficjalny Cyfry + zamiast Fegusona ?

 

Możecie dać mi propozycję Jakiś w miarę tanich fergusonów ? Powiedzmy 300-400 zł. Tak by mnie wyniosła cała instalacja.

Bo rozumiem że do rozdzielenia wystarczy Splitter + konwerter typu Twin i ten dekoder u mnie w pokoju ? I wtedy telewizja będzie nie zależna .. I nawet radio będzie chodziło ( oczywiście jeśli będzie to inny dekoder niż strong ?! )

 

Więc to co potrzebuje..

Poradźcie mi jaki TWIN najlepiej do linka z allegro

Dekoder ( ewentualnie Dekoder na którym obejrzę kanały HD po najniższych kosztach oczywiście działające ze splitterami )

Splitter.

 

Jeszcze jedno pytanie..

Obecnie do końca stycznia mam kablówkę i jak wiadomo z kabla jest Radio w amplitunerze.. poprzed podłączenie anteny..

W c+ również siętak da ? Kabel podłączony do radia daje możliwość słuchania stacji radiowych w radiu ? Czy tylko W C+ możemy radia słuchać w TV ? Ewentualnie wszystko tak jak jest podłączone ..tylko .. może pokaże screen

 

i79901_6223.obrazki.jpg

 

Działałoby to w taki sposób ? Sygnał do radia doprowadzałbym z drugiego wejścia antenowego w dekoderze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jako drugi tuner wybierz coś niezależnego od Cyfry.

Zerknij do tematu: https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?t=86

Zobacz także tunery na Hollex.pl

 

Oczywiście będzie potrzebna wymiana na konwerter Twin, tu także jest szeroka gama modeli, może zwróć uwagę na wyroby firmy Maximum, Inverto, Globo.

Odnośnie splitera - temat - https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?t=1101

 

Przejdźmy do omówienia zdjęcia: te złącze po lewej, które chcesz podłączyć pod ampli, nie służy do tego, to jest wyjście sygnału z konwertera do innego tunera.

Poniżej masz "czincze" oznaczone jako P i L, to jest wyjście audio, które możesz podłączyć pod ampli. Oczywiście na głośnikach będziesz miał to, co akurat włączysz na tunerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Przejdźmy do omówienia zdjęcia: te złącze po lewej, które chcesz podłączyć pod ampli, nie służy do tego, to jest wyjście sygnału z konwertera do innego tunera.

Poniżej masz "czincze" oznaczone jako P i L, to jest wyjście audio, które możesz podłączyć pod ampli. Oczywiście na głośnikach będziesz miał to, co akurat włączysz na tunerze.

 

Tak tak wiem wiem.. Tak mam obecnie podłączone jednak nie wiem czy tak jest wszedzie czy pod tym dekoderem że.. dźwięk jest strasznie cichy.. Dopiero pogłośnienie w okolicach max.. daje w miare jakiś dźwięk.

 

Hm.. Skoro jest do podłączenia pod inny tuner to pod radio nie da rady ? Nie wyszuka stacji ?

 

Słyszałem że.. tak jak ja np chciałbym teraz zamiast w konwertera typu TWIN.. podłączyć dekoder.. drugi pod to gniazdo to automatycznie w tym pokoju rodziców obraz stałby się wiele słabszy.. Prawda ?

 

Dalej słyszałem że na jakiś ferdkach istnieje możliwość odbierania polsatu ? ( chodzi mi tu o jeden kanał Polsat.. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Odpowiadam po kolei:

 

Nie wiem dlaczego dźwięk jest cichy, może musisz coś zmienić w ustawieniach tunera Strong?

 

Nie, przelotka służy tylko i wyłącznie do podłączenia innego tunera, po podłączeniu pod ampli, nie uzyskasz oczekiwanego rezultatu.

 

Nie prawda. Łącząc drugi tuner pod przelotkę w pierwszym obraz jak i siła sygnału nie ulegną zmianie. Wadą tego rozwiązania jest, to że nie będziesz mógł w pełni korzystać z dwóch tunerów w tym samym czasie. Podczas pracy pierwszego tunera, drugi nie będzie miał pełnego dostępu do konwertera (nie będzie wszystkiego odbierał).

Dodatkowo, w innym temacie, pojawiła się informacja, że po podłączeniu drugiego tunera, nawet na Strongu przestawały działać niektóre częstotliwości.

Także bez zbędnego kombinowania wymieniaj konwerter na Twin.

 

Są tunery zarówno z wbudowanym modułem pod kartę Cyfry, jak i miejscem CI na moduł Polsatu. Są to między innymi wspomniane Fergusony. Musiałbyś podpisać dodatkowo umowę z CP i kupić od nich kartę wraz z modułem dostępu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Aha to decyduje się bez tego modułu CI..

 

Wg Was lepiej wziąć Dekoder HD czy zwykły ? W bliskiej przyszłości wiele kanałów ma się pojawić w HD ? Teraz na próbę mam HD Sport i Film HD ale nie mogę zobaczyć bo wiadomo że Strong nie obsługuje MPEG 4 .

 

Ten Splitter poradzi sobie ?

 

:censored:

 

Doradźcie do tego.. jakiś dekoder.. który bezproblemowo poradzi sobie z odczytem..

Próbował już ktoś odpalić splitter na Strong'u ?

 

W sumie wszystko staram się szukać jak najtaniej stąd ta niska cena tego splittera

 

Edycja pitter: wycięty link do Allegro - Regulamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Lepiej zapytaj się na starcie sprzedawcy, czy ten splitter radzi sobie z HD, bo nie każdy musi - później zakupisz sobie odbiornik HD i splitter znowu poleci do kosza (BTW: To splitter przewodowy - dlatego jest zapewne tani - bezprzewodówki są droższe, ale za to nie musisz ciągnąc kabli - coś za coś).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wiem wiem.. No właśnie tanim kosztem chcę to zrobić.. myślę że jak dorzuce do mieszkania kilka kabli to nic się nie stanie..

Ceny bezprzewodowych splitterów.. są kosmiczne jak dla mnie :P

 

A jaki tuner polecacie ? Jako drugi do mojego pokoju ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ew. jak ktoś ma 6600 i powie o nim coś dobrego - to też może być. Ew. możesz rozmyślać nad 7318/7600 - on od 6318/6600 różni się tym, że ma dodatkowo gniazda na moduły CI, więc w przyszłości możesz do niego wsadzić też jakiś moduł. 6318/6600 mają tylko czytniki kart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A tak szczerze Twin 0,1 , 0,2 , 0,3 dB które są podawane na allegro.. to prawdziwa ich moc ? Czy tylko tak dla bajery piszą te dB..

 

Aha.. i jeszcze jedno... na tych Fergusonach obsłucham wszystkie stacje radiowe ? Nie tak jak na Strongu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość PawelU1981

Na Fergusonach nie ma problemu z odbiorem stacji radiowych. Wszystko sprawnie działa. Niektóre kanały radiowe z HotBirda nadawane są jako dodatkowa fonia kanału TV, np: kanał TV VideoLina, ma dodatkową ścieżkę z RadioLina... Warto też na to zwrócić uwagę, zanim stwierdzimy, że tuner nie odbiera wszystkich kanałów radiowych :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No tak jednak strong to katastrofa :P

 

Wobec tego.. Reasumując

 

Twin Ferder splitter.. nic więcej nie trzeba ?

 

Obraz na jednym i drugim TV nie pogorszy się ? 2 TV na raz będzie można oglądac bezproblemowo ? Z jakimi kolwiek opóźnieniami przez jakiś utrudniony dostęp karty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie licz, że jeśli Twin kosztuje 50 zł (przykładowo) to będzie miał naprawdę 0,1dB - raczej bajer.

 

Na drugim TV nic się nie pogorszy, będzie można dwa kanały oglądać zupełnie niezależnie (albo dwa różne, albo dwa takie same - obojętne). Opóźnień nie będzie, bo i tak karta Cyfry tak naprawdę jest odpytywana o uprawnienia co ok. 7 sekund, więc splitter się nie przemęcza, jak ma dwa tunery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Heh.. O to co jaką dostałem informację odnośnie.. " Czemu Dekoder strong nie odbiera wszystkich stacji "

 

dziękuję za korespondencję. W odpowiedzi na e-mail uprzejmie informuję, iż w chwili obecnej, na dekoderach Strong, istnieje możliwość odbioru jedynie pierwszych ścieżek audycji radiowych. W połowie grudnia, drogą satelitarną zostanie udostępnione nowe oprogramowanie, które umożliwi miedzy innymi prawidłowy odbiór kanałów radiowych. Odbiór audycji radiowych możliwy jest poprzez tuner z kartą abonencką, które umożliwiają rozkodowanie sygnału nadawanego z satelity. Jednocześnie przepraszam za powstałe z tego powodu niedogodności. W przypadku jakichkolwiek pytań bądź wątpliwości proszę o kontakt z Telefonicznym Centrum Abonentów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...