Skocz do zawartości

Witam - a Ferdka 7018 muszę teraz wyrzucić, żeby nTV oglądać


kicur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podobno karta będzie sparowana z "dekoderem", więc czarno to widzę. Ale może z modułem Conax uda się. Na razie nic nie mówią o sprzedaży samych kart.

Druga sprawa to standard nadawania. N nadaje w MPEG-4, a Twój Ferguson obsługuje tylko MPEG-2.

 

No ale można kupic moduły które dekodują sygnał w MPEG4!

Jęsli tylko taki wypuści Nka to możesz ją odpalic na swoim Ferdku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Ferdku n-ki nigdy nie będzie można oglądać i nie chodzi o MPEG-4, a o emisję w DVB-S2 - Fergusony nawet nie widzą sygnału i nie pomogą żadne moduły - chyba trzebaby wymienić głowicę, procesor i połowę elektroniki - nie do przerobienia. Kto będzie chciał oglądać będzie zmuszony do posiadania odbiornika potrafiącego odczytać stream DVB-S2, a ich na rynku na razie niewielka ilość.

 

Pozostają tylko nboxy. Co do oglądania HD - nie jest do tego potrzebny specjalny TV - zawsze będzie można te kanały oglądać, tylko nie będą wyglądać tak rewelacyjnie jak by mogły. Tak więc jak weźmiesz nboxa i zapłacisz za kanał HD to i tak będziesz go mógł oglądać nie zależnie jaki masz TV - nawet i czarno-biały ;)

 

Sygnał będą nadawać z Hot Bird-a, tak więc wytrzymają to istniejące zestawy antenowe i nic nie trzeba będzie drastycznie przerabiać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam ferdka i dylemat.Decyzje co z nim zrobic podejme po 12 listopada,po zakupie n.Albo ferdzia gdzies tanio sprzedam(dla abonenta Cyfry :) ),albo sie przyda w innych celach :) .

 

n będzie już od 12 października, a Ferdka sobie lepiej zostaw, może się jeszcze przydać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bede dzwonic,bo i tak nic sie jeszcze nie dowiem.Poczekam do 1 pazdziernika i zajde do sklepu.Jesli bedzie taka mozliwosc to podpisze od razu umowe,z zaznaczonym jakims aneksem na ten temat.

A moze wezme oba i po 3 pakiety na kazdy dekoder (oprocz bajek).Zaplace 100 zl drozej i co miesiac dyszke wiecej,ale bede mial na 2 tv.Tylko wtedy to juz naprawde nie wiem gdzie zmiesci mi sie ferdek.Zabraknie wejsc w telewizorach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...