Skocz do zawartości
  • 0

Pełny zestaw... Jaki?


reters
 Udostępnij

Pytanie

Witam.Jako że jestem nowy na forum i niestety za bardzo nie znam sie na sprawach zwiazanych z telewizja satelitarna mam do was krótkie i tresciwe pytanie.Jaki zestaw mogli byście mi polecili do odbioru cyfry+.Chodzi mi o wielkość anteny,konwerter do niej oraz tuner do 1200zł(myśle o Fergusonie HF 8900 HD) Dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Gość PawelU1981

Tak, właśnie chodzi o jakość sygnału, jest on wtedy mocniejszy :D Poza tym lepiej na większej antenie działa zez, na małej antenie czasem są problemy z montażem i działaniem zeza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
czy on mi sie przyda do cyfry +?

Jeżeli na swoim dekoderze chcesz odbierać tylko Cyfrę+ i pozostałe kanały FTA z satelity HotBird 13E, to zez nie jest potrzebny.

 

Natomiast jeżeli chciałbyś odbierać również Astrę (tutaj nadaje większość kanałów niemieckich oraz niekodowane polskie, których nie odbierzesz na Cyfrze+: TVP Historia, TV Trwam, wkrótce również TVP Białoruś). Wtedy musisz zaopatrzyć się, tak jak pisałeś - "podwójny konwerter", czyli coś takiego.

Albo zrobić zeza dokupując drugi konwerter "Single", kawałek kabla, odpowiedni uchwyt, przełącznik i wtyczki "F". Dokładniej rozplanowane zakupy masz tutaj.

 

Wybór oczywiście należy do Ciebie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czy możesz mi wyjaśnić dlaczego trzeba 2 razy więcej kabla do zeza? Mocujesz przełącznik z tyłu anteny i kabla trzeba najwyżej 1,5 m więcej. :D:wink:

 

Edycja RafiX: No też prawda, nie zwróciłem uwagi na to. Dzięki :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Panowie zakupiłem antenke triaxtd100 fergusona 8900 i konwerter golden interstar niestety single.Co musze dokupic i jak to zainstalować bym mógł cieszyc sie kanalami z hot birda i astry? Cena nie gra większej roli.Ważne by odbiór był taki jak mam dotychczas na hot birdzie.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość PawelU1981

Jeszcze jeden konwerter, najlepiej taki sam jak już masz... Dodatkowo przełącznik 2x1... Firma nie ma tu większego znaczenia, choć kiedyś słyszałem wiele dobrego o Viperze... Poza tym może być potrzebny kabel do konwertera zezującego, by go połączyć z przełącznikiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość PawelU1981

A dodam jeszcze, że jeśli w przyszłości będziesz chciał lub już planujesz rozbudowę zestawu o inne pozycje satelitarne, to od razu możesz zainwestować w przełącznik 4x1. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzieki panowie za podpowiedzi :D Zauważyłem że na was zawsze można liczyć :) Chy...nie wiem czy poradzil bym sobie z podlaczeniem tego wszystkiego i w/ogóle..A co myslicie o Monoblock GI-205 Platinum X?

Moze mniej bym mial problemow z zainstalowaniem takiego konwertera? I jeszcze jedno pytanie.Jak ja mam takiego monoblocka zawiesic jezeli posiadam tylko jeden uchwyt na konwerter.Dodam ze antena triax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To Monoblocka nie potrzebujesz dodatkowych uchwytów, montujesz za to co jest (w FAQ masz temacik odnośnie ustawiania zeza czy Monoblocka).

Pamiętaj, ze Monoblock praktycznie uniemożliwia dalsza rozbudowę (o kolejne zezy), weź to pod uwagę przy wyborze "Monoblock czy konwerter zezujący"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...