Skocz do zawartości

TV Trwam


kulaq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

... Jestem katolikiem i boli mnie, że widzę jak w telewizji ludzie najpierw śpiewają pieśni kościelne, modlą się a za chwilę zachowują się jak bydło nie zaznajamiając się dokładnie z tym, jak sprawa wygląda z bliska ...

 

@Karol mówię Ci że przesadzasz i mówię Ci to jako Niosący Światło, więc weź to pod uwagę. ;)

 

W tej chwili nie istnieje niemal żadna świadoma struktura jednorodna, poza marginesem, o którym szkoda wspominać, żeby nie być poczytanym za jakiegoś dziwaka.

 

Podzieleni są politycy, ale podzielony jest także Katolicki Kościół, w którym ortodoks musi siedzieć w jednej ławce obok liberałów, więc nie mów tu o jakimś zamotaniu, jako ewenemencie, bo ludzie generalnie są dziś zagubieni, co wykorzystują najczęściej ludzie pokroju o. Tadeusza, czy żeby dać odpowiednią przeciwwagę, np. Pana Palikota.

 

To dramat dla ludzi wiary i to obojętnie w co wierzą, czy w Boga, czy w przydrożny kamień.

 

Tak, czy siak jednak, każdy powinien mieć prawo do swobodnej wypowiedzi, kiedy więc w tej sferze wolności zachodzą jakieś zakłócenia, to protesty są absolutnie uzasadnione.

Zresztą protesty uliczne, to najlepsza i najbardziej obok referendum, demokratyczna forma wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety "pewne środowiska" piszą bzdury ,a Wy je powielacie - średnia oglądalność Trwam wynosi 6 tyś ,a sprzedali 300 tyś dekoderów ??? .Przecież to się kupy nie trzyma ,czyli jak : pozostałe dekodery leżą w pudełku lub są wykorzystywane do oglądania innych stacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może są wykorzystywane do słuchania Radia Maryja, starsi ludzie są negatywnie nastawieni na rozwój techniki i wolą słuchać radia Maryja (na tunerze) niż oglądać TV Trwam . :)

 

Starsi ludzie, którzy chcą tylko słuchać RM kupują sobie radio, a nie tuner satelitarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paradoksalnie nawet jak to sam przyznał Przewodniczący KRRITV dzięki temu zamieszaniu z Trwam ponad 80 % ludzi wie czym jest naziemna telewizja cyfrowa ,szkoda tylko że uświadamianie techniczne ludzi musiało przyjąć taką formę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak rozreklamowało telewizję TRWAM. Ojciec Dyrektor choćby nie wiem ile kasy wydał nie dałby rady zrobić takiej reklamy.

Nie tylko w kontekście żeby uświadomić ludziom istnienie czegoś takiego jak TRWAM, ale nawet postawił się w roli męczennika za wolność i prawdę, że jego telewizja jest prześladowana.

A jak wiadomo zakazany owoc przyciąga najbardziej.

To oczywiście jest mimowolny efekt całego tego zamieszania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem ten program, choć nie od początku. Najbardziej rzuciło mi się w oczy, że jakiekolwiek dane, by Pospieszalski nie podał (jak twierdzi pochodziły one z dokumentów dostarczanych KRRiT), to Dworak go zbywał tym, że to są dowody Fundacji Lux Veritatis, a więc nic nie warte. Mam nadzieję, że dojdzie do zapowiedzianego w tym programie spotkania przedstawicieli finansowych KRRiT z przedstawicielami finansowymi FLV. Jedyny plus, jaki wynikł z tego programu, to to, że obaj panowie dołożyli się do budowy Świątyni Opatrzności Bożej, bo wszystkie argumenty jakie padały, padały już wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że TV Trwam i Superstacja powinny dostać miejsca na multipleksie. To moja prywatna opinia, chociaż jestem reporterem Superstacji. Nie ma między nami - przedstawicielami obu mediów żadnej wrogości, lubimy się. Znam wielu dziennikarzy TV Trwam i to normalni ludzie, z poczuciem humoru i dystansem. Są tylko słabo wynagradzani, dlatego wielu operatorów TV Trwam uciekło do TVN24. Co więcej z powodu słabych zarobków niektórzy dziennikarze Trwamu starali się o pracę u nas. Ja wiem, że z perspektywy widzów ta walka wygląda inaczej. Ludziom wydaje się, że media się dzielą na liberalne i prawicowe. Z naszej perspektywy - dziennikarzy - tak nie jest. Wszyscy gramy w jednej drużynie i tylko politycy dzielą media w zależności od koniunktury. Przecież kiedyś to przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości chcieli dociekać, czy o. Tadeusz Rydzyk ma nadajniki w Rosji dzięki powiązaniu z Rosją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prywatnie to Ty może sobie i uważasz, ale powiesz to na antenie swojej stacji bez obawy o utratę pracy i ostracyzm współpracowników? Powiesz też na antenie Superstacji, że w Trwam to normalni ludzie? Zaraz Cię weźmie na widelec jakiś dyżurny obśmiewacz i w najlepszym razie na tym się skończy. Czyż nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena jakiejkolwiek stacji nie jest miejscem na wyrażanie prywatnych opinii dziennikarza, a już na pewno nie tematów, które dotyczą tej stacji pośrednio. Pracowałem w telewizji, która przez prawicę jest nazywana tubą propagandową PO - wiadomo jaką telewizję mam na mysli. To bzdura, bo znam wielu czołowych dziennikarzy stamtąd, których światopogląd jest totalnie PiS-owski i prawicowy! Ja mam swoje poglądy i zachowuję je dla siebie, bo jadę po wszystkich partiach bez wyjątku. Odpowiadam za siebie, nie za to co robią inni. Można obejrzeć i ocenić po tygodniu-dwóch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ten atak. Mnie kolega pozytywnie zaskoczył,bo nigdy bym się nie spodziewał,że pomiędzy dziennikarzami ,których stacje są powiedzmy na odległych biegunach są dobre relacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedzieliście, że co jakiś czas w ramach "Rozmów niedokończonych" jest nadawany cykl "Ze szkolnej ławki"? Ostatnio było: Euro 2012 - Lekcja wychowania fizycznego - trening piłkarski Uczniowskiego Klubu Sportowego z Aleksandrowa Kujawskiego. W programie wziął udział m.in. Marek Citko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli się boisz. Ale jakoś Twoi koledzy zwolennicy PO się nie boją i jawnie na antenie drwią sobie z innych poglądów. Nie mówię polemizują, dyskutują. DRWIĄ i to bezrozumnie, kłamliwie, prymitywnie i bezczelnie. Ciekawe, nie?

PS. nie mam do Ciebie pretensji bo też bym się bał o robotę, chodzi mi tylko o mechanizm :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym się bał, to tutaj nie pisałbym. Moje nazwisko itp. można momentalnie zweryfikować i szefowie mogą to przeczytać :) Bo my wykonujemy tylko swoją pracę - nieważne, czy w Trwam, czy w Superstacji, czy TVN. Poznałem wszystkich najbardziej znanych polityków w tym kraju - także wiele ofiar katastrosfy smoleńskiej z prezydentem na czele. Nie miałem nigdy do nikogo z nich wrogości. Władysław Stasiak podał mi rękę 12 godzin przed śmiercią w Smoleńsku, z Lechem Kaczyńskim rozmawiałem miesiąc przed śmiercią ostatni raz. Ja znałem, szanowałem tych ludzi. I jest mi przykro, że ktoś wciąga ich śmierć do polityki. To co się dzieje w telewizjach, to jest show pod publikę. Posłowie PO piją wódkę z posłami PiS. Posłowie Solidarnej Polski lubią ludzi Palikota i czerpią z nich. Nie dajcie się nabrać! Walka o koncesję dla TV Trwam jest też wykorzystywana politycznie. Chociaż uważam, że Trwam powinna dostać koncesję, podobnie jak Superstacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, pewnie Ciebie też znamy z telewizji? :)

To że politycy poza kamerą trzymają sztamę to słyszałem, ale nie jest tak jednak do końca, poza tym wcale nie znaczy to, że po wygranych wyborach będą robić to samo, patrz np. ten prezydent i poprzedni.

Więc nie jest tak jak sugerujesz, że piją razem wódkę, to wszystko jedno kogo się wybierze.

A tak w ogóle, to dlaczego skoro we wszystkich stacjach pracownicy mają zróżnicowane poglądy to profile stacji są tak jednoznacznie nakierowane? Przecież musi być jakaś polityka szefostwa która reguluje, nawet nieformalnie, co się pokazuje na antenie a co nie. Czyz nie tak?

PS. Dzięki za pouczającą konwersację. :)

PS2. Ja też czasem piję wódkę z niekoniecznie przyjaciólmi i to o niczym nie świadczy :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ŚP. Jerzy Szmajdziński za każdym razem, kiedy nagrywaliśmy wypowiedzi polityków o 10 po programie sobotnim radiowej Trójki (robią to wszystkie telewizje) pytał:

"Co dziś wymyślili wydawcy?". Tak dokładnie to się odbywa - jest kolegium, my dziennikarze zgłaszamy propozycje tematów, a wydawcy mówią - chcemy to i to. Telewizja nie ma znaczenia. Zawsze jest to albo pomysł dziennikarza albo wydawcy. Czasami jakiś wspólny wypracowany podczas dyskusji. W prasie liczy się news, w telewizji teza która musi być potwierdzona. Telewizja rządzi się innymi zasadami niż prasa - muszą być obrazki pod coś. Mówię to jako dziennikarz z 10-letnim doświadczeniem internetowo-prasowo-telewizyjnym. Pracowałem we wszystkich takich mediach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ten atak. Mnie kolega pozytywnie zaskoczył,bo nigdy bym się nie spodziewał,że pomiędzy dziennikarzami ,których stacje są powiedzmy na odległych biegunach są dobre relacje.

Chyba nie spodziewałeś się, że obrzucają się błotem tak jak Ojciec Rydzyk robi to na antenie RM i TV Trwam. Tylko, że żaden z niego dziennikarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, wy musicie zgadywać czego oczekują od was decydenci. Gdyby równoprawnie ścierały się poglądy to nie byłoby tak, że pewne tematy są ewidentnie przemilczane (już nie mówię ośmieszane) a z błahostek robi się przysłowiowe widły. Dobry news nie wszystko tłumaczy, dobry news można zrobić ze wszystkiego, nawet ze śmierci nikomu nieznanej Madzi.

PS. W TVN chwalili się kiedyś ze Stasiak miał u nich wywiad weczorem 9 kwietnia 2010. Czy to właściwy trop? ;)

PS2 Karol, przestań obrzucać Rydzyka błotem :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W telewizjach komercyjnych typu Polsat, TVN, Superstacja poglądy nie mają wielkiego znaczenia. To są firmy, które mają robić dochodowy biznes. I niestety jeśli ludzie chcą oglądać historię małej Madzi, to firma musi to ludziom zapewnić. Komercyjne uderzą w każdego, jeśłi podwinie mu się noga. Gorzej z publicznymi. Tam zależy jaka ekipa rządzi. Niedawno dziennikarze publicznych żartowali, że pasek TVP Info powinni zmienić na zielony. Wielu zesłano do TVP Polonia. Wozy satelitarne jeździły obsługiwać wizyty ministrów na przysłowiowych polach buraczanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS2 Karol, przestań obrzucać Rydzyka błotem :lol2:

Jakim błotem? Przecież stwierdzam fakt.

Jaki fakt? Że Rydzyk obrzuca kogoś błotem? Mówi to co myśli, nazywa rzeczy po imieniu. Juz wolę takie coś niż podświadome i ugrzecznione oblewanie kwasem, kropla po kropli, jakie stosuje TVN.

Adrian, wybacz, nie przekonałeś mnie co do apolityczności stacji komercyjnych (TV i radiowych). Niestety, ale rzeczywistość skrzeczy. Posypałbym przykładami "rzetelności dziennikarskiej", ale nie tu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...