Skocz do zawartości

TV Trwam


kulaq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@andrzejnet, gdy już zamilknie, a to się niestety stać może i to już w przyszłym roku, to wówczas będziesz miał wreszcie upragnioną równowagę, czyli niezakłócony niczym festiwal wzajemnej adoracji, tak jak przy dzisiejszej gali rozdania Wiktorów. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@andrzejnet, powtarzasz te same komunały, co KRRiT i jej poplecznicy, ale zważ, że FLV ma koncesję na nadawanie satelitarne tylko do 2013 roku, a co będzie później, to jedynie KRRiT i jej zleceniodawcy mogą powiedzieć.

 

Jak na mój gust, sprawy nie mają się dobrze dla FLV.

 

Zresztą było już o tym, wystarczy przekartkować wstecz ten wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jedynie KRRiT i jej zleceniodawcy mogą powiedzieć.

Przedłużenie koncesji to formalność o ile w papierach ma się wszystko w porządku.

I powtórzę, że jak na razie to tylko Krajowa Rada Radiofonii i Telewizja jest atakowana przez to, że TV Trwam traktuje jak każdą inną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Niosący Światło- Powtarzam to samo bo taka jest prawda.Nie jestem zwolennikiem KRRiT,uważam ,ze proces koncesyjny trwa za długo.Jeśli TV Trwam chce dotrzeć do większej grupy odbiorców to niech się przeniesie na Hot-Birda.Miejsce dla tego kanału się znajdzie a pieniądze na wynajem transpondera to chyba nie problem dla tej stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu zatem jest atak tylko na TV TRWAM? [...] Potraktujcie TV TRWAM jak każdą inną.

Nikt nie atakuje TV Trwam. Jak na razie to atakowana jest tylko Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji tylko dlatego, że TV Trwam potraktowała jak każdą inną. Mam nadzieję, że to rozwieje wszystkie wątpliwości.

 

Inne stacje nie miały pieniędzy (TTV, itd. nie mają kasy na spłacenie opłaty koncesyjnej, a jakoś ich nikt nie posądza o złą sytuację finansową), a dostały koncesję. Na posiedzeniach komisji sejmowych była też informacja o tym, że niektóre podmioty nie dostarczyły wszystkich wymaganych informacji na czas, a jednak dostały koncesje. Tak, TV Trwam jest traktowana jak każda inna w Chińskiej Republice Ludowo Demokratycznej...

 

@Niosący Światło- Powtarzam to samo bo taka jest prawda.Nie jestem zwolennikiem KRRiT,uważam ,ze proces koncesyjny trwa za długo.Jeśli TV Trwam chce dotrzeć do większej grupy odbiorców to niech się przeniesie na Hot-Birda.Miejsce dla tego kanału się znajdzie a pieniądze na wynajem transpondera to chyba nie problem dla tej stacji.

 

Po co się przenosić na HB, jak najpóźniej do 2015 roku (wybory parlamentarne) dostanie koncesję do NTC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, powtarzasz wszystko to co mówiły osoby "walczące" o TV Trwam, na tych wszystkich komisjach. Oglądałem ostatnie trzy komisje: dwa posiedzenia Komisji Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii i jedno posiedzenie Komisji Kultury i Środków Przekazu (także to, które nie odbyło się. ;)). Większość osób wypowiadających się nie ma zielonego pojęcia o czym mówi, mówią aby mówić. Najczęściej są to posłanka Sobecka oraz Kruk, która o zgrozo kiedyś była członkiem Rady. Inną osobą, która często wypowiada się, była członkiem Rady i całe szczęście wie co mówi, jest posłanka Bubula. Pomijam strony czyli przedstawicieli Fundacji oraz Rady. W kółko wałkowane są te same pytania i zarzuty. Jest to bez sensu.

Spójrz kto tak na prawdę stał za U-TV (obecnie TTV) i kto stoi za ATM Rozrywka TV. To nie były jakieś małe podmioty bez pieniędzy. Opłatę koncesyjną ma także rozłożoną Polsat Sport News. I co uważasz, że ich także nie stać na utrzymanie miejsca w multipleksie?

Dlaczego dokładnie TV Trwam nie dostała koncesji opisane jest we wspominanej przeze mnie, nie jeden raz, decyzji odmawiającej miejsca w multipleksie Fundacji Lux Vertitatis.

 

Po co się przenosić na HB, jak najpóźniej do 2015 roku (wybory parlamentarne) dostanie koncesję do NTC?

To akurat byłaby decyzja polityczna. Stacja, która nie spełnia wymogów koncesyjnych dostaje miejsce, bo tak chce nowe ugrupowanie rządzące. W głowie mi się to nie mieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... to niech się przeniesie na Hot-Birda.Miejsce dla tego kanału się znajdzie a pieniądze na wynajem transpondera to chyba nie problem dla tej stacji.

 

Myślę, że jednak problem, jako że polityka sprzedaży pojemności na tym akurat satelicie jest taka, że trzeba by było wykupić całą pojemność transpondera, a to już są poważne koszty.

 

Nie jest też prawdą to co próbuje tutaj mówić @Wiking, że koncesja na nadawanie satelitarne to tylko formalność, bo jeśli nie będzie się chciało jej wydać, to znajdzie się tak jak dziś, jakaś przeszkoda i urośnie ona do rozmiarów Mont Everestu absurdu.

 

C'est la vie i morale nowych kadr lewicowo-liberalnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jednak problem, jako że polityka sprzedaży pojemności na tym akurat satelicie jest taka, że trzeba by było wykupić całą pojemność transpondera, a to już są poważne koszty.

Fantazyje Wać Pan opowiada. ;)

 

Nie jest też prawdą to co próbuje tutaj mówić @Wiking, że koncesja na nadawanie satelitarne to tylko formalność, bo jeśli nie będzie się chciało jej wydać, to znajdzie się tak jak dziś, jakaś przeszkoda i urośnie ona do rozmiarów Mont Everestu absurdu.

Po pierwsze nie mówiłem o koncesji tylko o przedłużeniu koncesji. :) Po drugie jeżeli w papierach masz wszystko w porządku kolego to przedłużenie koncesji otrzymasz bez problemu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Patrick, a jakie masz podstawy, by tak bezgranicznie ufać KRRiT, bo skoro dwie strony mówią zupełnie coś innego, to znaczy, że ktoś tu mija się z prawdą?

 

Masz pewność, że to właśnie FLV nie ma tu racji?

 

Zawsze słabszy ma dostawać kopniaka w tylną część ciała?

 

Dziś sprawy mają się tak, że nawet nie ma się do kogo skutecznie odwołać i uważasz, że to jest normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)jeżeli w papierach masz wszystko w porządku kolego to przedłużenie koncesji otrzymasz bez problemu. :)

 

FLV cały czas ma porządek w papierach. Dlaczego więc nie dostała się do NTC?

Nie ma, co jest dokładnie zapisane w decyzji, o której już wiele razy wspominałem. Pytanie - dlaczego Fundacja Lux Veritatis nie chce jej upublicznić?

 

@Patrick, a jakie masz podstawy, by tak bezgranicznie ufać KRRiT, bo skoro dwie strony mówią zupełnie coś innego, to znaczy, że ktoś tu mija się z prawdą?

 

Masz pewność, że to właśnie FLV nie ma tu racji?

Na pewno ma rację ta, która na tym traci, a nie ma racji ta, która na tym nic nie zyskuje. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)jeżeli w papierach masz wszystko w porządku kolego to przedłużenie koncesji otrzymasz bez problemu. :)

 

FLV cały czas ma porządek w papierach. Dlaczego więc nie dostała się do NTC?

Nie ma, co jest dokładnie zapisane w decyzji, o której już wiele razy wspominałem. Pytanie - dlaczego Fundacja Lux Veritatis nie chce jej upublicznić?

 

Skoro dokładnie wiesz, co jest w tej decyzji, to do czego ci jej upublicznienie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego że ten kanał koncesji nie dostał bo dostać nie powinien, nie spełnił wymogów formalnych, a nawet jakby spełnił to rada ma możliwość nie przyznania koncesji bo ma takie prawo. Czy te podpisy były wszystkie prawidłowe? Czy było tak że ksiąg zmuszał starsze osoby do podpisania. A ta reszta co nie demonstrowała czyli kilkadziesiąt milionów ludzi to już głosu nie ma? Tylko musi mieć mniejszość, która próbuje wymusić na większości dodanie tego kanału do NTC? Mam nadzieję że rada nigdy nie przyzna temu kanałowi miejsca, bo później może się przejechać na tym, zwłaszcza jak dojdą duże koszty za utrzymanie nadajników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewne wybory Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji także nie podobają mi się jak na przykład wybór dwóch kanałów muzycznych do jednego i tego samego multipleksu. A gdy jeden z tych kanałów wycofał się to wybrano inny, ale także muzyczny. I co gorsza, wybrano kanał od podmiotu, który już jeden kanał muzyczny w tym multipleksie miał.

A TV Trwam przegrała w przedbiegach, gdyż nawet nie spełniła wymogów formalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wielkimi bólami wyciągnąłem jeszcze z kosza posty bez polityki i wycieczek osobistych - uznałem, że część warto uratować, bo niesie jakąś wartość merytoryczną lub jest punktem odniesienia w dalszej dyskusji i żeby się to trzymało w jednym kawałku - musi zostać. Na moment przymknąłem wątek - nie da się porządkować jak co chwilę ktoś coś dopisuje.

 

Proszę o zachowanie spokoju w wątku - nieustannie coś tu się dzieje i trzeba reagować. Podstawowa sprawa jest taka, że w zasadzie wszystko już napisaliście i powtarzacie argumenty ;) Bez jakichś nowości w tej sprawie dyskusja ma charakter neverending story - szkoda klawiatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV Trwam jest wolną stacją i ma prawo nadawać transmisje z obrad sejmowych,widać kogoś one interesują,skoro są pokazywane. Co do procesu to jest tu wiele niejasności,ja co prawda wglądu w dokumenty TV TRWAM nie mam,ale widząc to co wyciekło nie mogę pojąć jak to jest możliwe,że TTV dostało koncesję,a TV Trwam nie?? Dane ekonomiczne,które opublikował między innymi Satkurier dowodzą,że sytuacja TV Trwam była nieporównywalnie lepsza niż podmiotów,które koncesje dostały. A zarzuty o upolitycznienie biorą się stąd,że KRRIT jest instytucją polityczną i to się nie zmieni. Przykre jest tylko to,że się nie podnosi kwestii merytorycznych przy uzasadnianiu swoich wątpliwości co do procesu przyznawania koncesji na nadawanie naziemne cyfrowe jak te kwestie ekonomiczne o których wspomniałem,tylko używa się nieprawdziwych arguemntów, że TV Trwam przestanie nadawać. Mają fatalnych adwokatów.

Tutaj ktoś wspomniał,ze wiadomo kto stał za TTV?? Przepraszam,ale w momencie przyznania koncesji ITI nie weszło do tego przedsięwzięcia,więc jest to argument nietrafiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnienie dodatkowe: jak jestem ja, albo którykolwiek z moderatorów u akurat coś widzimy, to zawsze reagujemy. Niestety nie jesteśmy w stanie być na forum 24h. Wystarczyło, żeby nikogo z nas nie było między 11, a ~14:30 - po niecałych 4 godzinach było 19 postów, część regulaminowych, część nie, ale zazębiających się. Musiałyby polecieć wszystkie, ale że dyskusja wróciła na tory merytoryczne, to już zostały. Gdybyśmy akurat byli, to gwarantuję, że poleciała by całość. Teraz jeśli mam aż tak się cofnąć, to w zasadzie musiałbym skasować wszystko od wczoraj (strona 99, post z 11:04). Dalej do postu @Sorek21, który mi podlinkowałeś @wislok, odnoszą się kolejne posty i jest to po takim czasie nie do wycięcia. Cała dyskusja opiera się na tych początkowych postach i cała musiałaby wylecieć - posty pociągną za sobą kolejne jak domino. Jak się dyskusja rozwinie i nie zdążymy zareagować, bo nikogo akurat nie ma, to przeważnie już po zawodach (zależy od sytuacji - tu było po zawodach, bo zaczęły się pojawiać posty zgodne z regulaminem oparte tylko na kawałkach tych niezgodnych). W porywie możemy też przyznawać ostrzeżenia na lewo i prawo, ale zdajemy sobie sprawę, że jest to ciężki temat i podchodzimy ulgowo na Waszą korzyść.

 

To są sytuacje nie do opanowania. Zostawienie dyskusji ze wczoraj jest pójściem Wam na rękę, bo inaczej musielibyśmy wyciąć większość/wszystko (a i tak poleciało sporo - część przywróciłem sam, analizując post po poście, żeby zachować jak najwięcej). Jedyne co mogę, to dorzucam uwagi do postów ze strony 99, które się nie powinny pojawić. Gdyby nie tamte posty - nie byłoby także kolejnych trzech stron.

 

Uwaga techniczna: proszę nie odnosić się do tego postu, ani cytować żadnego z jego kawałków i komentować - to jest wątek o TV Trwam i proszę wrócić do meritum. Kolejne posty mają być tylko o TV Trwam. Z góry dziękuję za uszanowanie prośby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...